Jezerski Bucov

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Oho, tri!

Ako predpostavimo da je mala šansa da si jednim pogledom video baš sve bucove koji žive u tom jezeru, možda ih ima i par desetina komada...  8)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja mislim da ti je Sebastiane to uzaludan trud ,jezerski bucov bi trebalo da bude mnogo teska riba za prevariti ,mirna voda ovo -ono ,još je kod tebe na bledu i kristalnooooo čista i bistra ..hmmm držim ti ja fige ali.....
apriori ove priče ,Ima kod mene  na tamišu jedan rukavac gde je voda kao bara ,tu ulaze krupni bucovi i satiru jata kedera ali ih je takodje i skoro nemoguće uhvatiti ,bucov u takvoj vodi je vrlo zajeban igrač ...
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Produži tipet na 1-1.5m,stavi mali gurgler,i probaj!Ako to ne upali,ostavi ga za sutra!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jao ljudi sta nisam probao. Predvez 0,18 dug skoro 2m sve moguce sto smo diskutovali probo sam ali me izignoriso. Pa nakon nekoliko uzaludnih sati pokusaja odustao sam. Krenuo sam traziti stuku ili sarana. Manje ribe sam zaobilazio. I evo sada na mobi pisem sve mi ruke drscu. Kad se nisam slogiro ;) okinuo sam sarana ravno 22kg I skoro 95cm da da, verovali ili ne heheheheheh sva sreca da bio jedan prolaznik pa me slikao. Jao ljudi srce mi razbija moram da sednem da se smirim. Uh. Koliki je svetski rekord na ff?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:tbumb: Sebastiane brate jeste da nije tema ali svaka ti čast !!!! 22 kg a u jebote !!!  :tbumb:  :tbumb:ajde slike da vidimo !!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
izvinjavam se za offtopik ali na mobiju sve radi sporiije pa sam sve spakirao ovde  :D :doh:

No, sada sa 100% sigurnošću znam da imamo bucova. Danas sam ih vidio sve ukupno 5 komada. Dva odvojeno i tri zajedno sve na različitim mestima i večim međusobnim udaljenostima. Izgleda da se nekako provukao prilikom poribljavanja kako je Goci rekao. Svi su jednako veliki, tipični kilaši.

Sada mogu da kažem i ja da jezerski bucov iz rakija bistre vode je super hard level ff riba (barem za mene) i to se još radi o nekim malim primercima. Kakvi
će da budu tek za par godina.  ::) ::) ::) :drool:

evo i slike, mislio sam da mi nije uspela slika ali jeste, dva komada sam uhvatio objektivom. Izgledaju manji na slici ali tu je dubina oko metar. Gledao sam malo šta rade kederima, tri puta su ih pojurili samo tako. A ja im ne mogu ništa  :D :doh:
 

Prilozi

  • P6070200.JPG
    P6070200.JPG
    250,2 KB · Pregleda: 360

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Po ovako bistroj vodi ti ostaju samo rano jutro i sumrak za bucova!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da upravo tako, kada se smanji vidljivost ali kada sam dosao sinoc na ono mesto slabo sam mogao da vidim i ja a on nije raubovao pa mi vec bilo mrsko tako da sam radije pretrazivao teren za velikom stukom ali one su i dalje ostale u dubini. Jos dok je mrak pao posle dok sam setao kera sam baterijskom lampom gledao po vodi i ni jedne nije bilo inace se tada vec svasta da videti. Takav je dan bio. Bucovi, oni se uglavnom pomesaju ovde sa klenovima. Vole njihovo drustvo pa malo jedni druge proganjaju.
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
Jezerske bucove ovih i slicnig gabarita nije (bar kod mene) neki problem uloviti.imitacija crvica (tu sam ih lovio kao kolateralnu štetu) ili mali strimercic na udici no 14. bjeli stomak siva ledja.
1(16).jpg
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam jucer bacao mojima u tom koloritu ali izgleda im to bilo preglomazno...sada sam se vratio sa vode (otvorio sam sezonu kupanja i ronjenja) opet sam naletio na bucova i slikao sam ga pod vodom. Posle cu okaciti sliku. Imao sam priliku da vidim sta uglavnom juri sada, jucer sam vidio da tu i tamo pojuri neke sitne bodorkice od oko 6-7cm ali sada pod vodom sam vidio da mu je glavni plen sica od jedva 3cm.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo i slike od danas

....e vala ima da ga ulovim, nece tek tako moci da prodje, nije smeo onako da me izignorira ;) sledeci put ima da oseti moju udicu  :whistle:



 

Prilozi

  • jezerski bolen.jpg
    jezerski bolen.jpg
    258,1 KB · Pregleda: 338
Vrh Dno