Jezerski Bucov

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ovo je stvarno hard level  :D juriti jednog od moguća tri bucova na celom bledu  :D Matori znam ja da si ti uporan ali.... ipak...  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D "matori" pa da  :doh:  :hammer:

aaaaa, dolijat če on meni kad tad, samo neka on lepo raste i proždire što više ove male bodorkice, grgečiće, klenčćie, crvenperčice... da lepi, veliki i debeli poraste;)

 

milos_bp

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2016.
Poruke
31
Broj reagovanja
2
Jako sam mlad u musicarenju, opremu sam kupio pre mesec dana a vec sam se upisao sa dosta jezerskih bucovcica od kojih su dva bila malo preko kilograma. Sve bucove sam ulovio na sledeci nacin, kad je voda mirna bez vetra izadjem camcem na jezero i lagano veslam dok ne primetim bucova koji krstari ispod povrsine, na prednjoj kapi mi je spreman mahac sa izvucenom strunom i velikom suvom muvom na kraju predveza (razne bezvezne kreacije, beli globug). Posmatram bucova i kad predpostavim njegov pravac bacam muvu ispred njega na oko 1.5-2m on je za trenutak ispod musice, nekad je pokupi na prvu a nekad se zaustavi ispod tad samo cimnem vrhom stapa i moj je. Malo je zeznuto ako si pocetnik kao ja pa dosta puta kad me pukne adrenalin ubrzam sa zabacajem da mi ne pogne a tada ga obicno poklopim strunom i uplasim ga.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.308
Broj reagovanja
202
Lokacija
Zvornik
Da li tvoja mušica para površinu vode?
Napravi od foama (policelona) manjeg gurlglera (kucaj u pretraživaču mini gurgler).
I sa njim što sporije idi,uz dosta manjih cimkanja,da radi u mjestu.
Poželjno je da imaš koju silikonsku nožicu na njemu.
Ovako:
c347984916b7a52f66196262789a0e78.jpg
 

milos_bp

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2016.
Poruke
31
Broj reagovanja
2
Ako si mene pitao, musicu ne povlacim nego samo bacim blizu bucova i ostavim da miruje ako je ne pokupi odmah obicno joj pridje na par centimetara i tad samo cimnem musicu ako ni tad ne odreaguje vadim musicu i trazim skedeceg.
 

milos_bp

Junior member
Učlanjen(a)
01.05.2016.
Poruke
31
Broj reagovanja
2
Juce sam doziveo svoj najlepsi pecaroski dan u zivotu, nadam se za sad. Kod mene na jezeru posto je spojeno sa Dunavom a Dunav naglo opada se stvorio mali preliv preko kamena gde je dubina oko pola metra. Uspeo sam da upecam preko 50 bucovcica od 200-400 grama sve na mali crno beli strimer na udici 12. Ljudi znaci svaki zabacaj napad najvise sam imao 12kom u seriji, znaci svaki zabacaj ribbaaa  :hammer: Mogu samo da zamislim sta ce biti na prelivima u Dunavu kad voda padne tamo se uvak javljaju komadi od 1-3Kg a stapce 8fita klase 4  :drool:

 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
bravo bravo  :tbumb:
samo moras jaci stap, ako mislis da vatas te krupnije. Ne zbog njihove snage , nego  ce ti trbati da mozes lakse da mu plasiras veceg strimera.
 
Vrh Dno