Kako umanjiti vrednost tuđeg ulova?

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Ne Mix, ja nisam ni Cvetko.  :)

Niko ne kaže da si ti ili bilo ko drugi Cvetko, Janko ili Marko. To su izmišljeni likovi. Koliko se ja razumem u sportski ribolov, svako od nas mora da liči bar na jednog od ove trojice. Siguran sam da će taj Petko da ima osobine slične nekom od ove trojice, ali sam siguran da se Đoka, koji ima brown trout hatchery, opasno razlikuje.
Đoka (potpuno izmišljeni lik, nasumice odabranog imena, kao i ostali) je odgajivač potočnih pastrmki i vlasnik mušičarskog revira na maloj pastrmskoj reci. On voli Janka i Cvetka, jer od njih dobija zasluženu lovu. On mrzi Marka, koji izbegava njegov revir pun utovljenih pastrmki, koje jednako love i početnici i rekreativci i vrhunski mušičari. Marko ne prihvata boravak u reviru kao sportski izazov i odbacuje svaki ulov iz njega kao sportski uspeh, a takva mesta smatra stecištem ribolovaca koji postepeno počinju da odbacuju mogućnost sportskog nadmetanja putem mušičarenja.
Đoka i Marko mogu da nađu zajednički jezik samo ako mu vešti Marko privodi zainteresovane pa dele zaradu. Marko i Janko su složni u tome da je sportski ribolov bolji od rekreativnog. Janko i Cvetko se slažu da treba izbegavati mesara Marka i lepo im je na bogatim, uređenim, mestima. Đoka i Cvetko su zajedno i u kafani, jer bi Đoka da podgoji Cvetka ne bi li se umnožio :doh:. Cvetko i Marko su zajedno u klubu ribolovaca gde vode rat za budući "imidž" mušičarenja...
Kako god da ga okrenemo, u mušičarenju postoji nekoliko različitih tipova ljudi, koji celu karijeru provode u međusobnom druženju, ali i "ratovanju".


P.S: Naslov teme je izgleda odavno "OFF" :doh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Pa dobro, dok ne definišem Petka, evo jedan pravi on topic (Kako umanjiti vrednost tuđeg ulova?):

Vlasnik ulova: "Kupite ove sveže potočne pastrmke, danas upecane na besprekorno čistoj Jermi! Cena 300 din/kg. Još malo pa nestalo!"
Umanjivač vrednosti: "U Jermi žive makedonske pastrmke. Te potočne su iz Nišave nizvodno od Pirota. Tu je reka zagađena. Može za 200?"
Vlasnik ulova: "Može, kolko ćeš?"

:D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Auuu, ako je taj Petko mušičar koji krišom prodaje ribe, ubedio si me da bi mogao da bude novi, veoma zanimljiv tip, mada još nismo saznali ni šta bi mogao da radi Marko sa svojim bogatim ulovom.
Moram priznati da se Goci baš pridržava teme. Ovo mi ne bi palo na pamet. :doh:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Petko mušičar neće prodavati ribe. Kao model Petka mušičara poslužiće moj drug Petko planinar.

mosor_suncanje1.jpg


To je ovaj lik desno. Ovaj levo što se sunča januara pa tek nije normalan...  :D

Molim za malo strepljenja. Nadam se da ću sutra stići da modeliram Petka!  :) Ima da otvorim temu "Danas sam modelirao mušičara"  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj tvoj drug Petko, ako se naljuti što ga čačkamo, mogao bi da primeni svoju razvijenu muskulaturu na nama :samotuci:.
Moji mišići su slični tvojima, Goci, ali kod mene nema planinarenja, već samo mušičarenje. Vidi ledenu Visočicu i njenog Tarzana. :lol: Moj izraz lica me podseća na ono što sam izgovarao: "Laki, ne budi ....., skoči i ti u vodu, da se igramo jurke."
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
I na snegu i u vodi,
pozna se odmah čudak.
U veku se takav jednom rodi,
na zdravlje ne misli, pravi ludak.
 

m.org

Newbie
Učlanjen(a)
16.12.2009.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Ljudi, pa ovaj .org je vrh vrhova  :hammer:

Nezaobilazan u kulturologiji juzne Srbije, ''i sire''  :tbumb:
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
sto bi se umanjivala vrednost tudjeg ulova cemu to uvek ima dana kad na musici dodje mala i velika pa cak i trofejna riba. ako danas nije doci ce sutra ili neki dan kad bude nas ne razumem ni Janka ni Branka ni Mirka i Slavka samo opusteno izlazi se na vodi radi zadovoljstva i priustavanju zadovoljstva svog hobija. Ili radi prepucavanja i ponizavanja?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Jaoooo kakva tema, ko li hoce da bude taj Marko :D
Tipova musicara ima najmanje koliko i musicara

 
Moj poslednji susret sa tom cudnom vrstom dogodio se pre nekoliko dana kada sam lovio klenove... Nedelja je bila, popodne oko 11 h, stizem na mesto i polako se pripremam da udjem u vodu kad odjednom vidim covek musicari, kulturno se javim, pitam na sta lovis, dobijam odgovor "na musicu"  pomisli u sebi evo ga jos jedan indijanac, uzimam stap i pocinjem da pecam, kada je video da i ja musicrim malo se iznenadio i ispravio odgovorom da lovi na bambulu, pocinjemo malo pricu i kroz pricu vidim da covek radi kao crnac i da nema vremena da dise a kamoli peca, dan za pecanje koristi maksimalno, sesir i naocare nosi da ga ne sagori sunce, jer je ceo dan u vodi, vuce cuvarku punu klenova i svaki trenutak koristi maksimalno.
Posto sam inace tanak sa musicama za klena, posle odredjenog vremna sam ga ljubazno zamolio da mi da jednu bambulu, dobio sam odgovor da nema. Ok, nema covek sta da radim pecam na ovo sto imam. Kao on poce pricu, imam druze samo 5-6 komada ovde kod mene i cuvam ih kao oci u glavi, i kuci ih imam samo jos mozda toliko nisam ih pravio ko zna od kad.  Znaci pravi musice ima ih 10-ak i  kaze da nema! Definitivno indijanac, pomisli u sebi.
Sta mi pricas price, kazi mi nedam ti musicu i cao, nasta mi on rece gde si posao na svadbu bez qrca :D dobro reko sad ces da vidis...
Zaobidjem ga ja i odem jedno mesto iznad i pocnem da pecam uzvodno, kad je video pozvao me je nasta ja nisam reagovao, i tako pecam ja pecam i taman kad sam se spremao da podjem kuci cujem sljapka neko iza mene, kad ono on, kaze druze evo ti musica zaovem te da ti dam a ti ne cujes...
Ne mogu vise da pisem, zurim... e da  kad je prisao da mi da musicu video sam cuvarku punu klencica, sve sita 15-ak cm prosek :D
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
342
Broj reagovanja
0
zbog takvih imamo klena za izvoz pa neznamo sta cemo s njim  :mad:
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
  Uopste ne pricam o glavnom akteru!
Ti si sada glavni akter  :D , ali mislim da moze jedna tema da prodje bez tebe? ili ne?
U stvari gde ovakva tema da prodjebez tebe ti si strucnjak za ovu temu kako umanjiti, omalovazavati itd
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Milane ne kenjaj 'leba ti!

Tema je od pre 6 godina, obnovljena pre 3 godine jednim postom nekog clana koji od tada ima 0 postova a ti se primio pa siris pricu.
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Glavni akteru ovo nije tema o najvecim smaracima na forumu.
Otvori temu "Najveci smarac na forumu" i rado cu da pisem o tebi 
 
Vrh Dno