Kamenjarke

Z

Zakula

Guest
Hvala momci,hvala na komplimentima!Nimfa je i otezana lepo,tako da necu imati problema sa spushtanjem iste,na dno.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Jos kada bi ste dali i step by step pa drdavku da zaigramo. Da nebude kako samo trazim a nista nedajem, par step by step stize uskoro i od mene. A posle sve to lepo postavljamo na naslovnu stranu sajta u obliku clanaka! :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Od sad idem u ribolov samo sa vrhunskim fly tyerima. Žakula, završi tu gimnaziju i spremi se za opasnu sezonu. Ako još neko misli da ide sa nama, neka pohađa časove fly tyinga i fly castinga kod Mr. Žakule. Dosadilo mi više da se družim sa osrednjim mušičarima. Od ovog, 20 godina mlađeg, po prvi put ću nešto i da naučim.  :doh:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Mix vjerovatno si mu ti ucitelj al vidi ga kako napreduje .Bogme ako ovako nastavi bice nas dosta sto cemo pitati za savjete.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako nastavimo da hvalimo naše vezače, skrenućemo sa teme.  :doh:
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
KAMENJARKA KAMENJARKA KAMENJARKA nastavljamo
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dobro bi bilo da malo pažnje posvetimo imitacijama odraslih kamenjarki, jer one najčešće bivaju dograbljene iz vode. Nimfe su mnogo vrckaste i dobro odolevaju nasrtajima riba. Kad su vam ovako dobre nimfe, jedva čekam da vidim imaga.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Woven tehnika je? dal bi neko bio ljubazan da napise nesto o tome
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oholi je napisao(la):
Woven tehnika je? dal bi neko bio ljubazan da napise nesto o tome

evo pogledaj ovaj link (How to tie Woven Flies & Woven Patterns) http://www.theflybench.com/howtotie/woven/woven.htm

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma nema na čemu...evo uradio sam jednu kamenjarku woven tehnikom ali do pola jer mi došli neki gosti i sada mi stoji na stezi nedovršena buba  :mad: i kradem priliku da zavirim na naš forum  :D :tbumb: geek  :doh:
Žakula me baš naterao da potražim neke konce po kuči sa kojima bi mogao nekako improviziratu. Flos bi bio fantastičan ali...uglavnom našao sam par približno ok boja i sada jedva čekam da ju dovršim  :doh:  :D Ovu što sam sada započeo vezati woven tehnikom je pomoču šest trakica/špagica .
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo gosti otišli i ja brž bolje da dovršim muvu  :D :doh: :D (Abdomen je ispleten od: tri svetlo smeđe trakice, dvije tamno smeđe trakice koje na fotki izgledaju ko crvene  :blush: i jedna žuta).
Ovo je moja prva woven kamenjarka i prvi put da sam se okušao u woven tehnici sa šest trakica, više izgleda komplicirano nego što jeste.
main.php


evo još jedne malo detaljnije slike te kamenjarke i slika tih trakica/konaca/špagica ili kako god da se več zovu :).

@Žakula, da se nisi latio woven tehnike ja ovo ne bi ni probao i sada kad sam se malo potsetio krivo mi što sam tu tehniku potpuno zanemario da ne kažem skoro zaboravio.
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Bogami ova ti je mnogo mnogo bolja od prosle PERFEKTNA
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drina je napisao(la):
Bogami ova ti je mnogo mnogo bolja od prosle PERFEKTNA

fala za kompliment...ovo mi je prva kamenjarka woven tehnikom i materijal nije naj naj, sve traži vreme i vežbu...ovde kod mene postoji izreka "vežba čini majstora" ali dodao bi tome i onu našu staru "bez alata (i mataerijala) nema ni zanata".
 
Vrh Dno