Kamenjarke

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Mix, fascinirao si me sa ovim telom...šare, proporcije ... :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:  :respect1: E sada bi bilo fer da nam daš lepo recept i slike u step by step  :smoke: :yeswink:

Koliko vidim glavni materijal je onaj tvrdi silikonski lepak ili kako god da se zove. Kako si ga tako lepo ofarbao i čim (alkoholnicflomasteri???) kako bre uradi onako lepe krilne pupoljke ili su kupovni??? Ovako dok ih gledam rekao bih da je sve tvojih ruku delo??? Oči su neke dve perle ???  ??? Stvarno sam oduševljen nimficom. Za nogice je lako ako se želi ići u detalje...kupe se gotove one japanske što ih rade posebno i za kamenjarke  :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Mix, tebe ova buba stvarno inspiriše  :D Ovakvu još nisi napravio  :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Recept je prost. Gledaš u pravu i razmišljaš  :lol:.
Rešenje je u tehnologiji 21. veka, koja nam omogućava neverovatne stvari. Evo detaljnog recepta:
Doneseš kući živu larvu velike kamenjarke. Usmrtiš je da ne bi mrdala. Ubaciš je u skener. Odneseš sliku u bolju štampariju sa termo folijom za štampanje. Oni ti odštampaju i krilne pupoljke i telo, a mogu i glavu sa sve očima. Uzmeš udicu Gamakatsu F-16 broj 6. Naneseš olovo i preko njega konac prljavo žute ili oker boje. Namažeš telo lepkom i prilepiš odrezanu sliku sa folije....
Ja sam čak i abdomen nimfe makazicama otvorio i tako skenirao, da bih dobio 3D. Staviš rogove i repove od oguljenog pera petla. Oči napraviš od tamne strune ili perlica....
bla, bla, bla... Mnogo prosto, samo ako gledaš u pravu nimfu i upotrebiš ono što ti je na dohvat ruke.  :tbumb:
main.php
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Mogu li da se dobiju te slike na mail kad si ih vec iskenirao, eksperimenta radi ,da vidimo vole li pastrmke djetinjčanke ovo južnjačke šare?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
St.Igor je napisao(la):
Mogu li da se dobiju te slike na mail kad si ih vec iskenirao, eksperimenta radi ,da vidimo vole li pastrmke djetinjčanke ovo južnjačke šare?
Uđi u moju galeriju i nađi gornju sliku u velikoj rezoluciji. Obradi je po želji u nekom photo-editoru i odnesi u štampariju koja radi sa termo folijama.
Ako ti se ne dopada, postaviću i bolju, precizniju, ako insistiraš. Sada sam malko umoran, jer sam se vratio sa osmog uzastopnog ribolova. :doh:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.106
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Jeste da više liči na daždevnjaka ali ovo je moja :'( prva :'( mušica od tvrde plastike. Ustvari to je velika kamenjarka.
 

Prilozi

  • kamenjarka 002.jpg
    kamenjarka 002.jpg
    192,9 KB · Pregleda: 439

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo je kamenjerka koju spremam za pastrmke,nesmem ni da pomislim sta ce da im se desi na Nisavi...
 

Prilozi

  • Kamenjarka....jpg
    Kamenjarka....jpg
    231 KB · Pregleda: 443
Z

Zakula

Guest
Ova muva ce pre da imitira nimfu E.Danice,nego neku kamenjarku...Ili vara slika?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imitira ona i E.Danice i kamenjarku veruj Cika Foxu...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
p1250002xh6.jpg



p1250021lx1.jpg


udica #10 duzeg vrata
otezanje: olovna zica
rebra:bakarna zica
telo: siva vunica sa primesama crnih niti
grudi: zec osje
pokrov ledja i rep: braon biotsi
noge: jarebica
pokriv grudi: sira strana pera sa kojeg skidam biots
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@oholi, ova tvoja muva izgleda stvarno fantastično, morat ču i ja da uradim nešto na taj način. Oduševio sam se ovom muvom.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
hvala seb, kad perfekcionista kao ti pohvali muvu, to imponuje, mada uobrazicu se, u zadnje vreme me svi hvalite :))))))))
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Jes da sam je već okačio, ali mislim da zaslužujete recept

Udica: Hayabusa 388 No 8
Otežanje (počevši od luka udice): olovna žica + crni tungsten 3,2mm + olovna žica + crni tungsten 3,2mm + olovna žica + crne oči 3,3mm     :doh: :doh: :doh:
Rep: biots
Rebra: glass body brown
Telo: zec
Pokriv grudi: Scud Back Clear 1/8 malo prošaran markerom
 

Prilozi

  • IMG_0562_cr.jpg
    IMG_0562_cr.jpg
    162,9 KB · Pregleda: 429
Vrh Dno