Killer Bug

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Jeste, možda je ružno, ali i ja dobru muvu zovem ubica. Isto tako zovem i dobrog mušičara.
Izgleda da se svi pomalo pravimo Englezi. :lol:
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Malo van teme.
Ne pravimo se malo, nego mnogo, Englezi. Sve nam tuđe lepše.
Umesto našeg prelepog - zdravo, pomaže bog, uzdravlju da se vidimo, dobar dan, dobro jutro ili dobro veče - čujem - ĆAO.
Umesto svog - lepo, dobro, odlično, savršeno, taman, potaman, milina - čujem - KUL.
Kako to para uši - jer u srpskom nema nikakvo značenje.
Isto tako  - buba "ubica" ili ribolovac "ubica". Zna se ko je i šta je ubica - može da bude čovek, bik, konj ili neka druga zverka.
Izvini Mixe, al' ja bi' ga pre tog ribolovca nazvao - majstor, umetnik, pa čak i mrak, ali nikad ubica - malo mi mnogo ružno.
Izvinjavam se svima za - van teme.
 
H

humphrey

Guest
Mixmaster je napisao(la):
Jeste, možda je ružno, ali i ja dobru muvu zovem ubica. Isto tako zovem i dobrog mušičara.
Izgleda da se svi pomalo pravimo Englezi. :lol:

killerbug,ubica...u svakom slucaju bolje od tamam ili potaman ili sacuvaj boze bistro :D :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Gogo je napisao(la):
simpson H je napisao(la):
Rancic je napisao(la):
Umesto našeg prelepog - zdravo, pomaže bog, uzdravlju da se vidimo, dobar dan, dobro jutro ili dobro veče - čujem - ĆAO.

Ili jos gore "BISTRO"!!! :hammer:

A što ti imaš protiv "Bistro" ? Daj kaži molim te al argumentiraj .

Boki BISTO za vikend  :hammer: :hammer: :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Gogo je napisao(la):
A što ti imaš protiv "Bistro" ? Daj kaži molim te al argumentiraj .

Pravo da ti kazem alergican sam na taj pozdrav, ja sam uvek starije pozdravljao sa "dobar dan" ili "pomaze Bog". Meni to "bistro" uopste nije pozdrav niti znam sta znaci. Sta znaci? "Neka ti bude bistra voda"? Pa to najmanje zavisi od nas...
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
simpson H je napisao(la):
Gogo je napisao(la):
A što ti imaš protiv "Bistro" ? Daj kaži molim te al argumentiraj .

Pravo da ti kazem alergican sam na taj pozdrav, ja sam uvek starije pozdravljao sa "dobar dan" ili "pomaze Bog". Meni to "bistro" uopste nije pozdrav niti znam sta znaci. Sta znaci? "Neka ti bude bistra voda"? Pa to najmanje zavisi od nas...
Odosmo u off topic, dobro da znam , kad dođeš kod mene , da ti prije ribolova ne kažem Bistro ni slučajno  :hammer: inače ja to shvatam onako kao , nek je bistra voda da bolje uočim ribu  :D , ili kako god. Dodam uz to i čisto ,pa ... ima nekog svog smisla a svako nek sebi tumači kako hoće. Možda nekom zvuči i kao prejebavanje al ja ga ne koristim iz tih pobuda. Znači tebi ću da kažem "Mutno"  ;)
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Meni se uvek neko nadje da dovikne >>Srecno<<, ali smatram da je sujeverje odlika primitivne licnosti. Caleta redovno pitam "gde si poso'?", kad pakuje stapove u kola, a i on mene samo ceka. to nam postala kucna zajebancija  :) .
Posto sam otisao u aut, nesto o killer bug nimfi. Opasno ruzna kreacija! Prvi puta kada sam je video pomislio sam da je delo nekoga ko nema pojma sta radi a naziv mi je bio nelogican. Kasnije sam (tudjim iskustvima), zakljucio da je musica zaista ubitacna i da opravdava naziv. Jos jedna dobra osobina ove nimfe sto kaze Gringo, nije ti zao kada je pokidas  :D 
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
"Šta znači. Neka ti bude bistra voda. Pa to najmanje zavisi od nas"
Bog ti pomog'o -  ni to ne zavisi od nas ????
Kad nekom neko kaže "Bistro" - kaže sledeće:
"Neka te sreća prati, dao ti bog dobru vodu i dobar ulov".
"Bog ti pomogo" samo drugačije i kraće i to samo koriste ribolovci - ko hoće, ko neće ne mora.
Pa nama je i bitna bistra voda, a normalno da ne zavisi od nas.
E sad ko je na šta alergičan... svako je na nešto.
I ja sam alergičan na strane reči i kovanice pored naših lepih reči, ali koga za to boli q...
Ne koristim ih, kao ni ti "bistro".
A uvek je, hvala bogu, lepo kada ti neko poželi nešto lepo i dobro i sa "bistro"
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Rancic je napisao(la):
"Šta znači. Neka ti bude bistra voda. Pa to najmanje zavisi od nas"
Bog ti pomog'o -  ni to ne zavisi od nas ????
Kad nekom neko kaže "Bistro" - kaže sledeće:
"Neka te sreća prati, dao ti bog dobru vodu i dobar ulov".
"Bog ti pomogo" samo drugačije i kraće i to samo koriste ribolovci - ko hoće, ko neće ne mora.
Pa nama je i bitna bistra voda, a normalno da ne zavisi od nas.
E sad ko je na šta alergičan... svako je na nešto.
I ja sam alergičan na strane reči i kovanice pored naših lepih reči, ali koga za to boli q...
Ne koristim ih, kao ni ti "bistro".
A uvek je, hvala bogu, lepo kada ti neko poželi nešto lepo i dobro i sa "bistro"

Ja kad nekome pozelim da mu Bog pomogne onda iskreno pozelim to. Kad nekome pozelim srecu i uspeh onda mu kazem vrlo kratko i jednostavno SRECNO
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Hmm, koja ovo bese tema...    :-\

A, da , Killer Bug.  :-[
 

Prilozi

  • bagovina.jpg
    bagovina.jpg
    89,7 KB · Pregleda: 288

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dobro, sada ste se pod ovom temom lepo napricali o drugoj temi pa da se vrnemo naslovljenoj materiji i svemu usko vezano uz to.  ;)

Dakle, Killer Bug - jednostavna i skromna, često podcenjena mušica a izuzetno lovna ispravno prezentirana i vođena. Stara a još uvek aktuelna, još uvek oko sebe diže prašinu. U narodu našem postoji uzrečica: "za dobrim konjem se dobro praši".  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
MM je napisao(la):
Hmm, koja ovo bese tema...     :-\

A, da , Killer Bug.   :-[

preduhitrio si me  :tbumb:

Verujem da če te dobro služiti ove "buba ubice"  :yeswink:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nadam se da hoce.
Cini mi se da sam nekima stavio previse bakarne zice...
Mozda je to neki glavati kucicar.  :blush:
Nesto razmisljam, ova muva mi ne lici previse na one tulare iz bujicavih, brzih reka, koji svoje "kucice" prave od sitnih kamencica.
Vise mi lici na one iz mirnijih voda, cije su kucice lakse, napravljene od peska.
Takva reka je i  "Sojerov" Avon.
Takve reke su i Ljuca, Ribnik...
Jedva cekam...
 
Vrh Dno