Killer Bug

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sasats je napisao(la):
Famozni je napisao(la):
Kao sto napisah oni sluze za REVIRE,gde slogan ribe glasi --"Gutam ne gledam"--
Ovo pisem i naglasavam na revirima na kojima sam ja pecao a za sada su samo 3 komada.
Ove godine cemo proveriti ispravnost ostalih.....
nisu ribe u reviru glupe,nego ih ima.da ih ima u divljini koliko u reviru isto bi se ponasale

potpis.
Killera uvek radim samo od sive vunice iako sam vec 300 puta hteo da uradim  u drugoj boji. Kako radi u drugim bojama ne znam. Znam da neki slovenci uspesno love i podusta sa killerom zelene boje. Kod nas je svaka voda revir ali kakav revir...mogu definitivno da potvrdim kako nase ribe nemaju bas slogan "Gutam ne gledam"...isto umeju biti selektivne a i raspoložene za sve što mrdne (gladne za sve što mrda). Nekada bi bacio kamečić s mosta i pajkica bi se zaletela i zgrabila i tek onda pljunila, drugi dan bi samo pogledala. S killerom sam uvek dobro prošao...treba ga voditi i pravilno.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Ako već može i od sive vunice da se pravi evo i sivog. Po receptu je sve osim Chadwick 477. Grešku sam napravio zato što sam na kraju stavio kap gel super lepka i on se nije upio u vunicu i žicu na kraju. Znači nikako gel samo onaj tečni.
 

Prilozi

  • Killer BUG -G-.jpg
    Killer BUG -G-.jpg
    140,5 KB · Pregleda: 220

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Evo i mog "ubice" udica Mustad R72 Long nymf #10, bakrena žica i 4 varijante vunice/duba
 

Prilozi

  • killer (Medium).jpg
    killer (Medium).jpg
    64,1 KB · Pregleda: 231

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
sebastian je napisao(la):
sasats je napisao(la):
Famozni je napisao(la):
Kao sto napisah oni sluze za REVIRE,gde slogan ribe glasi --"Gutam ne gledam"--
Ovo pisem i naglasavam na revirima na kojima sam ja pecao a za sada su samo 3 komada.
Ove godine cemo proveriti ispravnost ostalih.....
nisu ribe u reviru glupe,nego ih ima.da ih ima u divljini koliko u reviru isto bi se ponasale

potpis.
Killera uvek radim samo od sive vunice iako sam vec 300 puta hteo da uradim  u drugoj boji. Kako radi u drugim bojama ne znam. Znam da neki slovenci uspesno love i podusta sa killerom zelene boje. Kod nas je svaka voda revir ali kakav revir...mogu definitivno da potvrdim kako nase ribe nemaju bas slogan "Gutam ne gledam"...isto umeju biti selektivne a i raspoložene za sve što mrdne (gladne za sve što mrda). Nekada bi bacio kamečić s mosta i pajkica bi se zaletela i zgrabila i tek onda pljunila, drugi dan bi samo pogledala. S killerom sam uvek dobro prošao...treba ga voditi i pravilno.


Ovo je off topic al se niko neće ljutiti, nisam odmah primjetio ,
Sebastiane čestitam ti na 3000 postu  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Gogo je napisao(la):
sebastian je napisao(la):
sasats je napisao(la):
Famozni je napisao(la):
Kao sto napisah oni sluze za REVIRE,gde slogan ribe glasi --"Gutam ne gledam"--
Ovo pisem i naglasavam na revirima na kojima sam ja pecao a za sada su samo 3 komada.
Ove godine cemo proveriti ispravnost ostalih.....
nisu ribe u reviru glupe,nego ih ima.da ih ima u divljini koliko u reviru isto bi se ponasale

potpis.
Killera uvek radim samo od sive vunice iako sam vec 300 puta hteo da uradim  u drugoj boji. Kako radi u drugim bojama ne znam. Znam da neki slovenci uspesno love i podusta sa killerom zelene boje. Kod nas je svaka voda revir ali kakav revir...mogu definitivno da potvrdim kako nase ribe nemaju bas slogan "Gutam ne gledam"...isto umeju biti selektivne a i raspoložene za sve što mrdne (gladne za sve što mrda). Nekada bi bacio kamečić s mosta i pajkica bi se zaletela i zgrabila i tek onda pljunila, drugi dan bi samo pogledala. S killerom sam uvek dobro prošao...treba ga voditi i pravilno.


Ovo je off topic al se niko neće ljutiti, nisam odmah primjetio ,
Sebastiane čestitam ti na 3000 postu  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Pridružujem se čestitkama  :tbumb:
A sada jedan hollywood_ski sbs neke muve po tvom izboru u nekoj temi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Ovo je off topic al se niko neće ljutiti, nisam odmah primjetio ,
Sebastiane čestitam ti na 3000 postu  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

LOL, nisam ni primetio... :D e pa Gogo hvala ti!  :)
Vidim svi ste vezali fine killere. Strelac se potrudio bas u svakom koraku originalnog recepta. To sto ti se vidi malo lepka nije strasno a ako ti smeta odstrani skalpelom. Original nije ni imao nista lepka ali eto jos bolje je kada se kapne malo tečnog super lepka. Meni se jako dopada onaj rezultat koji nastane nakon sto mali delic, milimetar ili dva, vunice upije tog super lepka dok njime učvrščujemo sa pola kapi ono malo žice.
Mislio sam baš na ovo:
index.php

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Aaaa, Sebastiane, čestitam i ja za jubilej. 3000 zanimljivih postova! Nastavi... :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:) hvala hvala, za dve tri godine bit ce 6000  :D :doh: da me gogo nije potsetio ja ne bih niti opazio  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nemam u kutiji Killer Bug-a, a probao bi ga ove sezone na rekama u mom kraju.tragam za materijalom od kojeg bi naj bolje ispao i dosao sam za sada do ovoga.
da li je to to? ili da nastavim potragu
 

Prilozi

  • Picture 95097001_resize.jpg
    Picture 95097001_resize.jpg
    67,5 KB · Pregleda: 202

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
uredu je  :yeswink: ali  :blush: ako želiš malu kritiku - bakrena žica neka ne bude deblja od udice, neka je bar malo tanja a može i ona sasvim tanka. Vunica neka je siva...ovde na slici ne vidim najbolje o kojoj se boji radi. Uzmi pramen vunice ali neka bude tanak pramen vunice. Pogledaj Olivera na videu kako radi, svaki korak i materijal, sve probaj iskopirati. Radi ga na udicima bas za nimfe jer udice za klasicne mokre muve su malo kraceg vrata a to nije bas najidealnije za pravog k. buga. U svakom slučaju ovaj tvoj mi deluje oki što je najvažnije LOVNO mi deluje...ako želiš killer buga u doslovnom smislu... dobro pogledaj svaki detalj onog videa sa Oliverom Edwardsom. Muva jeste jako jednostavna ali i nju treba uraditi polako i bez zurbe, promisliti isto kao i kod zahtevnijih muva.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
imam ovu zicu raznih debljina tako da je problem resen :tbumb: ili je mozda bolja svetlija boja bakra?
a vunica je neka siva oko koje sam upreo kombinaciju antrona light gray i ice dub-a cinnamon UV. ne izgleda lose,a i ne menja posebno boju kad se pokvasi.
 

Prilozi

  • Picture 95097014_resize.jpg
    Picture 95097014_resize.jpg
    121,4 KB · Pregleda: 173

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nocas sam vezao svog prvog Killer Bug-a. Za ovu muvu sam znao od ranije, iz knjige
" The Complete Book Of Flyfishing", gde nije data fotografija,
vec samo ilustracija ove musice. Naravno, nije privukla moju paznju.
Medjutim, citajuci iskustva clanova org-a zestoko sam se popalio na Bubu Ubicu.
Jedva cekam da je isprobam...
 

Prilozi

  • ilustracija.jpg
    ilustracija.jpg
    95,3 KB · Pregleda: 200
  • buba ubica.jpg
    buba ubica.jpg
    93,7 KB · Pregleda: 210
Vrh Dno