Klen 2010

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Malo sam pecao jezerskog klena. Prelivna brana, voda pada jedno 2 metra i posle pravi veliki vir pa onda druga prelivna brana. Mirna voda i vidim ih.
Promenio sam sve muve, jedno 150 komaTa u raznim veličinama, da vidim šta hoće i šta mu je po volji.
Prvo mi se najbolje pokazao klasični tamno žuti spajder porebren žicom na #12 i jarebicom.
Posle toga nimfa - fazanov rep na 16 (F16 - 2 x duža).
Obe muve u viru gde pada voda.
Treći je Tular na 12 (udica za gamaruse) mesingana glava, paun i žuti dabing - u mirnoj vodi.
Na bambulu sam uhvatio najsitnijeg i to kad sam vukao brzo da izvadim muvu iz vode jer nije pipao.
Ostale muve - ne prilaze.
Nisu neki krupni  - svi su oko 25 cm, ali zanimacija ceo dan.
Kad god sam zakucao muvu u vodu - bilo koju - kidisali su na nju po nekoliko komada.
Što jače lupi - više napadaju.
Najsmešnije je da sam namerno sve radio naopako. Stajao sam na brani i senka mi je padala pravo na vodu. Šetkao sam se, trupkao nogama i nisam obraćao pažnju ni na šta.
Nisu se uzbudjavali uopšte. Sve se dešava na tri do pet metara od mene.
I svaki čas po neki klen ispliva u vis do pola preliva, skoro metar - kao losos.
Zašto - neznam, ali i potok ispred brane vri od sitnih kelnova.
Sva akcija je do 10 - 11 sati. Posle odlazu dublje u jezero.

 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Evo jednog snimka iz Grcke, prosle nedelje na moru... dokopah se malo reke Pinios... prelepo iskustvo, mnogo ovakvih klenova... predivno! Svi stoje na povrsini - po 5 jata od 15 klenova, to je predivno samo da se vidi!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=beT3ts69dDk[/youtube]
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ladno ne mogu da verujem...  :-*

Od 50 km reke Pinjos gde si mogao da pecaš i da se slikaš, ti si bio baš na jednom jedinom mestu - uzvodno od želežničkog mosta - gde sa JA NAKRATKO PECAO ISTE TE PROŠLE NEDELJE!!  :D

Samo sam ja pecao na varke, zbog borbenih somčića od 50-60 cm koji često udaraju i pravo su uživanje na priboru za klena. Inače ima tu i lepih mrena koje napadaju varalice.

Nadam se da si pecao i na donjem ledenom Pinjosu? To je prava Fly reka, sa puno klenova i alavih skobalja, a ova gornja topla i mutna je više Spin reka, naročito zbog somčića...
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Kakvu je ludu srecu imao moj kum danas na Mlavi.
Prva riba na njegov pribor, ladno Klen od 52cm :doh:
 

Prilozi

  • Image475.jpg
    Image475.jpg
    98,1 KB · Pregleda: 266

djole10

Junior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
69
Broj reagovanja
0
Lokacija
Požarevac
Šta reći kume, u rukama Mandušića Vuka ..... :D. Koliko je sreće samo bilo kada sam ga izvadio, Marković može da potvrdi, a ujedno i tuge. Sobzirom da je ovo moja prva riba na mušičarca (1440g i 520mm), žao mi je što će sve naredne, ukoliko ih bude bilo, biti male u odnosu na ovog glavonju. Iako nam se nije dalo da ranije izađemo na vodu, zbog poslova, (po)vezivanja mog pribora itd. ipak se sve dobro završilo po mene. Pošto sam baš baš početnik u ovome sve je izgledalo kao  :hammer: , ali tu je bio moj mentor-kum pa je svaki moj zabačaj komentarisao-korigovao.

Inače pao je na kumovu kaficu oko 19:00h. I na kraju šta reći: Kume falati :D , da Bog da ti svaka dala (vode iz bokala)(samo kad si žedan)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
taličnjaku jedan  :bleh:  :-X  ha ha ha ! šala naravno ,čestitam !
 
Vrh Dno