Klen 2012

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Strelac je napisao(la):
Zbog čega li su Gogo ovako mršavi, deluju prilično izgladnelo? Inače jako lepi klenovi  :tbumb:

pa kriza je bre, zato su i ribe mršave  :hammer: vidiš i moji šarani su smršavili nikako preko 20tke  :whistle:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Recesija bato, recesija i ribe je osjećaju kod nas, ček malo za koji mjesec će i kod tebe na dijetu  :D :D Al kad vas stisne recesija ima i u Moskvi da zaplaču  :hammer:
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Sad kao kažeš da su mršavi ovo klenovi, zamislio sam se malo, pa onda valjda i uzimaju ove naše bambule , nemaju jadnici hrane - gladni pa udaraju na sve što se miče  :D INače na žalost ova pozicija koju sam neki dan snimao, gdje ovaj moj pajto-čičica baca ili mlati po vodi, ostao skoro bez vode i u noći se 50-tak klenova od 500-1000 g okrenulo leđno. Šteta do bola ali... priroda je nekada okrutna, seljani nisu bili dovoljno brzi da s mrežama izlove (ili se nisu usudili) a i lokalni ribički klub zakazao da izorganizira premještanje te ribe i eto sranja. Taj cijeli dio ispod male brane se od jučer bijeli od klenova, o smradu da ne govorim. Nisam bio nego mi jedan prijatelj javio da je nabrojao 48 komada a da bi kao sinoć netko trebao izaći meredovom da ih pokupi. Uf štete... :'(
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Veoma nizak vodostaj, opšta invazija pločajki na reku nisu dozvolili, jutros, nikako neki značajniji ulov. Ovaj sa slike je prosečni klen za tok Svrljiškog Timoka na izlasku iz Svrljiške kotline. Radna muva je bila muva red tag na 12ici sa gušće namotanim nogama.
 

Prilozi

  • Klen.jpg
    Klen.jpg
    122,7 KB · Pregleda: 135

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Još jedan dio rijeke Karašice je presušio, gdje god je prosječno niži vodostaj presušuje, rijeka više ne teče a ribe traže spas u dubljim dijelovima ako ne ostanu zarobljene u pličinama i tamo im je kraj.
Prekjučer ujutro sam bio na jednom takvom potezu, (više puta sam i slike stavljao kako tu lovim, a i zadnji snimci su od tamo), nažalost više nema toka, to je sad bara od svojih 500-tinjak metara a prekjučer ujutro sam vidio oko 100-tinjak živih i par uginulih riba.Uspio sam izorganizirati na brzinu neke dozvole čuvara "na crnjaka samo usmeno" da izađemo i mrežom pokupimo ribu te je prebacimo u dublji dio, tako smo i uradili, na brzaka skrpili nekih 4,5metra sitne mreže i izašli na vodu jučer popodne ali... kasno, riba nije pokrepala nego je nestala, na cijelom potezu je ostalo svega par živih klenova i 5-6 uginulih riba. Nismo se mogli načuditi što se desilo dok nismo došli do donjeg kraja pred krivinom gdje je također presušilo. Na obali odbačena mreža "zavjesa" razvučena između dva kolca koju su majstori vukli i njome pokupili ribu, uz put se tu pojavio još jedan ribič i kroz priču se ispostavilo da su nam praktično ispred nosa odnijeli klenove jer je on bio jutros i tada to još nije bilo tamo (mreža), tih par sati razlike između njegovog odlaska i našeg dolaska je bilo dovoljno da majstori obave svoj prljavi posao i da riba završi u prodaji ili frižiderima.
Na našu veliku žalost smo zakasnili  :(, ostaje nada da je dovoljno ribe našlo spas u dubljim dijelovima dok se još to moglo, te da će i dogodine biti ponovo klena za mušičarenje. 
Evo kako je izgledala prije manje od mjesec dana a u nastavku kako izgleda to mjesto danas... žalosno  :(
2012-06-28075035Small.jpg
     
DSCF8924Small.jpg

DSCF8936Small.jpg
     
DSCF8929Small.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
takvi smo mi balkanci....divljaci i maloumnici.....za nas je kandzija samo ili ONA motka pa samo po ledjima...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Strašne stvari se dešavaju svuda. Krade ko stigne i koliko stigne i nikome ništa  :'(

Timok još uvek teče ali je vodostaj veoma mali i očekujem uskoro da se desi neko trovanje ribe. Jutros se reka isparavala kao da je supa. Vazduh je bio svež toliko da sam morao da nosim tanku jaknu a voda topla tačno za kupanje, klenovi i ostale ribe samo što se nisu skuvale, jedino je žabama kao u "banji". Ako uskoro ne padne neka jaka kiša i Timoku se slično piše, mada je on na to već i navikao, na žalost.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jedan od mojih savskih klenova  ;)
 

Prilozi

  • Klen.jpg
    Klen.jpg
    135,1 KB · Pregleda: 176

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Sebo što je ovo debelooooo pa to je prase u klenovskoj koži , a štap mi jako poznat  ;) Da nije možda neki iz serije Greys Streamflex  :whistle: Fino radi taj štapić zar ne ?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovaj klen svakako nije bio gladan :D
Dobra riba!
 

stefan_kg

Junior member
Učlanjen(a)
12.08.2010.
Poruke
21
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac-Serbia
Da se i ja pohvalim dostignucem za vikend,jesu bili sitni ali su zato bili bas raspolozeni za saradnju...i svi su se zaleteli na vesticu na udici br.12...
486446_417265378308678_522585_n.jpg
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Jedno klenje s Plava, zdravo lepo debelo, procenjeno na 2,5 kg (nebitno koliko tačno), odmah nakon slikanja pušteno da može i neko drugi da ga upeca i da se dogodine opet izmresti (e to je bitno!).

Upecao Cvijo, a pored njega dobio i dve pastrmke blatnjače na jezeru sa suvu muvu (neku majsku), a na reci upecao jako puno omanjih lipljana.
 

Prilozi

  • 090720121183.jpg
    090720121183.jpg
    74,4 KB · Pregleda: 260

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
907
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Jedva prepoznadoh Cviju, nisam navikao da mu iz usta viri alatka. :doh:
 
Vrh Dno