klen 2013.

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Pa gde nadje ovolike klenove?Ovo je super teška kategorija!!! :tbumb:
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Strašno izgledaju..Kod mene ako vidiš(da ne govorim o hvatanju) klena od 700-800 grama ti si car...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
max, da nisi ti pomesao belune sa klenovima  ??? klenovi su samo na prve dve fotografije. mozda nisi procitao pazljivo moj post
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
sale ako ih vec vracas prihvatanje prstima u skrge ce da ih upropasti, a sam si primeti da lako umiru(tu se slazem)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
jesu kilavi katastrofa  :'( posebno su im osetljive skrge . malo se ostete i krv samo lije . uglavno vodim racuna kada prihvatam male ribe a ovo je bila specificna situacija . veruj da sam ga zadnji metar dovukao za predvez rukom koliko je voda brza , nema sanse sa sesticom da se privuce . jedva stojim jer voda nadolazi a prihvatam ribu ...pa nisam mnogo vodio racuna .
kritika je na mestu  :tbumb:
 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Sale i mislio sam na prve dve slike,koliko vidim klenovi imaju preko 45cm ili mi se čini...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nemaju toliko , mada bi ja voleo da imaju  :D drska stapa je oko 30cm pa proceni jer nisam merio ...ali sigurno su ispod 40cm
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sto nosis klenove kad nisu lepi za jelo :hammer: :hammer: :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ljetos sam našaoo jato klenova.Probao sam sve i svašta ali me nisu zarezivali ni malo.
Za sada su mi krupni klenovi nedostižni,sve ih je manje a ono što ima se drži jake struje i dubine.Ili nekih gadnih terena punih sedri.
Ovo jato je imalo jedinke cc2-3Kg ali neće mušice i to ti je!
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Većina je na površini,na dnu leže prave glavonje,na dubini od više metara.Moj drug ih lovi na plovak i prirodne mamce.A imao je česta kidanja.Ljetos sam vidio klena  učuvarci,kolka je bila čuvaraka tolika je i riba a debeo samo tako  :drool:

Ovi površinci po padu muve samo bježe,lagano ali sigurno.probao i striemre da ubacim i sačekam da potone pa par cim-cim i opet pauza,ma ni da pogledaju!
Problem je i brzina vode,ovo je rupa između sedri i voda stoji kao u bazenu.Na takvom protoku je ribolov nikakav.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
a na sve to voda providna , pretpostavljam? jeste zajebano  :blush: stvarno nema ideju sta bi moglo da se uradi , nemam iskustva sa takvom vodom . kod mene je morava uvek sa blagom nijansom . to mnogo olaksava ribolov
 
Vrh Dno