Klen- najslabiji borac medju musicarskim ribama?

raka HARDY

Junior member
Učlanjen(a)
17.02.2010.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
Dosta lovim klena ali i druge ribe naravno.
Što se same porbe tiče, pri dnu je lestvice.
Što se udarca tiče na potezanjke, na drugom je mestu , često i prvo deli sa bolenom!
Pastrmka , tj njen udarac i klena na Drini , ovom tehnikom, ne može d ase poredi. Udarac pastrmke je smešan spram udarca klena. Najčešća kidanja imam pri udarcu, baš klena ! Ko nije probao, neka ga proba na prelivima, plitkim a malo bržim na Drini. Čudo od ribe  ;)

I ubedljivo prvo mesto kad agovorimo o brzini uzimanja mušice na površini vode i ''pljuvanju'' iste ! Bar tako kod nas uzima. Kada mušičar 95% kupljenja klena realizuje, posle se sa lipcem i pastrmkom igra bukvalno.

Opet, vode su različite te i riba uzima specifično na svakoj vodi.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
rako iz tvog posta vidi se iskustvo  :tbumb: ja sam ove godine pecao lipljena na limu ...na suve musice . najveci problem mi je bila kontra. navikao sam na klena , da udaram jako i veoma brzo , tako da sam imao problem sa lipljenom
 

raka HARDY

Junior member
Učlanjen(a)
17.02.2010.
Poruke
67
Broj reagovanja
0
Klen je luuuuuuud  :D


Skoro da sam se smejao pre mnogo godina, kada me je jedan stari mušičar rekao : '' Mladiću, kada bar svakog drugog klena zakačiš koji ti pokupi muvu na površini, sve druge ribe će ti biti spore kao puževi..''
Tako i jeste. Lipljena gledam kako se diže i diže .. i pokupi muvu. Pastrmka je pokupi, upalim cigaru i rastegnem kanap  :D Na Rzavu i ispušiš cigaru pa je vadiš  :D
Ali klen munjevito uzme i pljune je !

Bilo mi je čudno kada me neki pitaju da ih vodim na klena, a ne na lipca ili pastrmku !  ???
Pred nosom mi tereni za njega a ja idem 150km ...  :doh:

 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
U ribolovu svako uziva na svoj nacin,neko je srecan kad upeca veliku ribu i ponese kuci,jasam najsrecniji kad ulovim vecu ribu i smognem snage daje vratim nazad,tada se osetim ispunjeno jer znam dasam ulovijo krupnog i plus vratijo.

isti princip je i kod borbenosti ribe,opett svako uziva na svoj nacin,musicar sam 4 godine i musicarim iskljucivo klena,zakacise po neka suncica,bjelica,grgec,fliska kao i bodorka,ali toje slucajno jer ciljno idem na klena,za to vreme sam primetijo da nije isto borben na jezeru kao na reci,medjutim ove godine 2010 sam primetijo daje bijo borbeniji nego inace, staje na to uticalo neznam,primera radi kad odem na reci ibar da lovim prvo je zadovoljstvo i veruj te ponekad se dobro namucim da izvadim i one do pola kila,pogotovu ako je na prelivu u brzaku,sve u svemu klen je uistinu vredan truda narocito njegov nacin uzimanja musice,ove godine me zamlo srcka nije pogodila kad mije jedan uzeo povuko kanap (tad pomislih moj si) kontru on pusti,a njegov plobuk i brzina vuce kanapa je bila neverovatna,tako dasam cijeli dan prove razmisljajuci kolik je bijo,sve jedno naci cuga ove godine ako Bog da,ako vec nije zavrsijo u necijem tiganju. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Vrh Dno