Koje muve za august i septembar

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Gospodo poznavaoci,pitanje je jednostavno.Koje muve poneti za Bosnu za period kraj augusta i septembar.Nadam se da ću imati vremena da apalim na Ribnik par dana a volim da se detaljno spremim unapred.Mix?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da ne treba da ideš bez različitih verzija BWO-a i Red Quill-a.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Krejice, krejice, krejice. I još poneka krejica. Žute, žućkaste, sive, sivkaste, zelenkaste, žućkasto zelenkaste, sivkasto zelenkaste i zelenkasto sivkaste. Male, manje i najmanje. Ako misliš da se zezam veruj mi da sam mrtav ozbiljan :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
malehne imitacije jednodnevki........dakle isto što kažu Mix i Milance :bye:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Kao dry flyfisherman ja bi ti preporučio i royal wolf 12 i 14 ali parachute obavezno
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Po mom iskustvu u periodu avgusta pasrtmka se ekstremno pali na parachute. Zasto, pa mogao bi da filozofiram do sutra, ali pravu istinu zaista neznam. Znaci savet iz iskustva, empirijski, a ne na osnovu nekog mozganja. Takodje smatram da je red spinner obavezan, kao i tzv. krejice ili ti imitacije jednodnevki! Ja sam ponekad na Visocici nailazio i na rojenjanja caddisa, ali se nisam nesto proslavio. Napravi i probaj...mozda ovaj novi Culture caddis!
Naravno ovo je moj savet baziran na na dugogodisnjem lovu pastrmke po rekama Juzne Srbije i mozda ne pije vodu za Ribnik, za koji se spremas, ali  je dobornameran, kako sam dobar od jutros! Ona Mixova somuljaga mi popravila razpolozenje! :doh:
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Napravi i probaj...mozda ovaj novi Culture caddis!


...kažeš ti to meni,A?I šta sam mislio da nam da pravim,sad ne znam.Te biots,te neki materijali za koje nisam ni čuo,a kamoli vid'o!!!Lako je tebi,al naučit ću i ja.Za sada samo shoping.Al hvala za savjete,znače

 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
      Bio sam na Ribniku prosle godine oko 1. avgusta pa mislim da mogu da dodam jos par korisnih saveta. Preko dana pastrmka je jako selektivna i u slucaju da krejice na upale, treba probati sa imitacijama kopnenih insekata npr. bambula. Ako se lipljen ne javlja na povrsini, sto je i bio slucaj tokom mog boravka, preostaje ribolov sitnim nimfama na vidjeno. Ja sam koristio velicine #14-22, pocev od klasicnih (zecje uvo, fazanov rep) do nekih SF kreacija (drecavo zuti antron celom duzinom udice). Na kraju pecanja, kad se vise ne vidi muva, obavezno probaj i na strimera, udaraju odlicne pastrmke.
      Evo slike jednog koji se zaleteo na gore pomenutu zutu nimfu u sred bela dana, dok sam stajao na dva metra od njega.
 

Prilozi

  • F1000018.JPG
    F1000018.JPG
    116 KB · Pregleda: 397

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Neko moje zapazanje od prosle subote i iskljucivo sa Gradca je da u kombinaciji ovogodisnje vremenske dinamike vegetacije i pratecih zivotnih ciklusa i vodostaja kraj avgusta lici vise na pocetak oktobra: potpuna neaktivnost. Krupna riba je u dnu virova, vidi se i nema sanse da se pomeri na bilo koju varijantu provokacije. Sitne "prskalice" se javljaju na neke emerdzere, ali toliko neugledne i sitne da ih nisam uopste odredio sta su, a bwo i red quill se apsolutno ignorisu. Nema nikakvih tularasa, niti kamenjarki, koje su ranijih, normalnijih godina bile retke, ali prisutne i na stumulator-e su se tada javljale krupne ribe u lepim virovima.
Mislim da cu zato preko dana sutra (zbog obaveza u septembru mozda moj poslednji, a daj Boze pretposlednji ili jedan od tih dana na pastrmskoj reci ove godine) preko dana brljati po repovima brzaka maslinastim nimfama, a popodne i ako nema nikakvog rojenja i predvece probati strimerima (wooly, peter ross, muddler).
Saveti iskusnijih dobrodosli, pozeljno do pet popdne, da stignem i da navezem, ako treba.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Taktika zvuci ok, ali sve, naravno, zavisi od situacije na vodi. Jedino sto mogu da dodam je da menjas sto vise muva.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
:tbumb: Jos kad bih mogao i oci charne da promenim, j...m li ih corave! :hammer:
I prosli put sam se j..o sa cvikama, gadjao usicu na 18ici... milijardu i trista hiljada puta.
Dace Bog, opet cu!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Novi članak iz pera i uma Aleksandra Panića i Gorana Grubića daje opasna objašnjejna za ovaj sladak problem!
http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_content&task=view&id=40&Itemid=1
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Treba ocekivati mrave ovih dana, a i rojenja krznokrilaca su postala veoma ozbiljna. BWO se pojavila na vecini tekucih voda, a i pond olive dun se sprema na barama.
Dakle, mravi u raznim bojama, culture sedge i blue winged olive.
Ali to su samo suve muve! Koje nimfe, emergere i strimere koristiti?
 
Vrh Dno