Koje muve za august i septembar

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
rabbit je napisao(la):
Gospodo poznavaoci,pitanje je jednostavno.Koje muve poneti za Bosnu za period kraj augusta i septembar.Nadam se da ću imati vremena da apalim na Ribnik par dana a volim da se detaljno spremim unapred.Mix?
(

Rabbit,
ne zaboravi smedjeg mrava, sa rebrima od badrljice crvenog petla (sa vrata)!
Krejice samo pred kisu!
Nimfice (No 18-22), sitni PT i HE, bolje neotezani i bez metalnih glavica!

Dug i tanak predvez!

Neko pomenu strimere??? Zaboravi, budi fini, na takvoj vodi se ne mesari, vec uziva!

Srecno!


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ne zaboravite da je i sada vreme za ribolov sa stilom  8) :smoke:

North Country Spiders
http://www.fishingwithstyle.co.uk/northcountry.htm#Clyde
Na dnu stranice imate celu tabelu. Tu je lepo iscrtano kada šta koristiti, šta ta imitacija imitira i na kojoj udici. Prije toga su i slike. Ovde imate i kako se originalno vežu http://www.musicarenje.org/index.php?option=com_content&task=view&id=35&Itemid=33


 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Koky je napisao(la):
Neko pomenu strimere??? Zaboravi, budi fini, na takvoj vodi se ne mesari, vec uziva!
Nije mi jasno, a na kojim se vodama "mesari"? I zasto je strimer sredstvo za "mesarenje"?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ove jeseni cu sigurno probati North Country Spiders. Rezultati ce biti objavljeni na forumu! :tbumb:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nije valjda da ćemo opet raspravljati o glupostima. Hajde da vidimo koje muve spremamo za ovaj period.
Avgust mi je prošao u znaku bambule i klenova, ali septembar će biti nešto sasvim drugo. Naravno, sitne bambule će ostati u vrhu top-liste, ali će im se pridružiti maslinaste jednodnevkice, kao i razne sitnije suve muve.
Ali ne mušičare svi samo na suvu muvu. Nadam se da će septemba pasti i prva jesenja štuka na strimere, tako da ja više pažnje obraćam na te "muve".
Strimeri su mamac koji mnogi mušičari tek treba da "provale". Jr je bio u pravu kada je i na Ribniku koristio krupne strimere, jer to je idealna voda za to. Krupne ribnjačke pastrmke, ali i one divlje, plaču za šarenim flashy strimerima.
U stvari, to je odlična ideja! Otići na Ribnik i loviti isključivo strimerima. Možda se spakujem i posetim tu rečicu. Razmišljam o tome. :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
od strimera: wolly bugeri, peševi i zonkeri...sasvim dosta za pajke.
Za štuku je ovo moje omiljeno doba ali iskren da budem još ju nisam ciljano lovio mušičarskim priborom jer me ne privlači zabacivanje velikih strimera sa štapičem aftma 4  :blush: Kada nabavim motku za prave strimere onda sledi i to. Za štuku bi koristio razen morskihi strimera i tzv. "jelkice" ;) koje bi mi bile na prvom mestu. 
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Jr je napisao(la):
Koky je napisao(la):
Neko pomenu strimere??? Zaboravi, budi fini, na takvoj vodi se ne mesari, vec uziva!
Nije mi jasno, a na kojim se vodama "mesari"? I zasto je strimer sredstvo za "mesarenje"?


Cim pitas znaci da nemas pojma i sta onda da pricamo, jebajga ?


 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Opet ja. Zanimljiv mi ovaj koky. Deli gramaticke savete na musicarskom sajtu, sjajno (druga tema). Da li bi bio ljubazan da pojasnis zasto su strimeri mesarsko sredstvo. Mnogo me kopka! Evo ja nemam pojma zasto su. Dali su tvorci strimera, a ima ih ihaha, budale? Da li treba loviti samo sa sitnim muvama, ali opet nema logike! Ili je ja ne vidim. Evo sada sam bio kulturan, nisam koristio vulgarne reci i niske sexulane porive, tako da te zasita molim da u ovoj ili u drugoj temi objasnis zasto! ozbiljan sam, stvarno se ne zajebavam. Ali te molim da ne koristis argumentum acontrario, da kazes ako neznas sto da ti objasnjavam i slicne logicke greske!
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
dr.lucky je napisao(la):
Opet ja. Zanimljiv mi ovaj koky. Deli gramaticke savete na musicarskom sajtu, sjajno (druga tema). Da li bi bio ljubazan da pojasnis zasto su strimeri mesarsko sredstvo. Mnogo me kopka! Evo ja nemam pojma zasto su. Dali su tvorci strimera, a ima ih ihaha, budale? Da li treba loviti samo sa sitnim muvama, ali opet nema logike! Ili je ja ne vidim. Evo sada sam bio kulturan, nisam koristio vulgarne reci i niske sexulane porive, tako da te zasita molim da u ovoj ili u drugoj temi objasnis zasto! ozbiljan sam, stvarno se ne zajebavam. Ali te molim da ne koristis argumentum acontrario, da kazes ako neznas sto da ti objasnjavam i slicne logicke greske!

Lucky, nije ovo jedini forum na web-u, znas i sam da ih ima na hiljade i svima su dostupni. Sta hocu da kazem? Na mnogima se odavno vode diskusije da li je strimerisanje polu varalicarenje (znas ono: trokuka umesto jednokuke, pa veliki jezicak, pa plasticni kljun napred kao kod voblera i sl.). Dakle, sa aspekta nekog cistunstva ovo bi imalo smisla.
Sto se mene tice, smatram da na vodi treba biti i dzentlmen, makar i malo. Posebno na vodama kakav je Ribnik: mali, plitak, tih, pun trave, hrane, entomologije. Sta ce ti strimer na ovakvoj vodi? Pa zar ste ikada videli O.Edvardsa (koji je toliko puta ovde pominjan) da lovi strimerom na River Testu (reka vrlo slicna Ribniku)? Naravno da niste, vec su to NCS (North Country Spiders), fine majske, pa fine nimfe i sl.
E upravo ta finoca nam fali, dragi moj Lucky. Nemamo je ... Nego udri po ribi svim metodama a sinovima i kcerima neka ostane da ispravljaju nase krive Drine.
Ne namecem svoj stav, samo ga iznosim i verovatno se razlikuje od mnogih ovde jer je dirigovan tipovima koji sebe nalaze u potpuno i za mene, ruznoj suprotnosti.

Pozdrav!

 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Muka mi je sto cu sad svesno skliznuti u offtopic, ali bih zamolio Koky-ja da mi, kao vrli poznavalac srpskog, objasni kako je to Ribnik pun ENTOMOLOGIJE (εντομο-λόγος) :nowink: . Ustvari ne mora da objasnjava... poenta je očigledna.

A što se teme tiče: OVO JE VREME SKAKAVACA.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
@Koky,

      Iako sam procitao da ste dosta stariji od mene, prekoracicu granice pristojnosti i dozvoliti sebi da vam odgovorim na isti nacin kao vi meni. Moje pitanje upuceno vama je bilo ironicno ali to niste uvideli i dali ste sebi za pravo da me, iako o meni ne znate nista, najblaze receno uvredite.
      Vas stav o dzentlmenskom ponasanju na Ribniku mi je apsolutno van pameti. Ribnik je predivna reka ali sa aspekta ribljeg fonda i gazdovanja je cisto komercijalni revir. Za mene je neverovatna steta sto toj reci nije dopusteno da se prirodnim putem obnovi i postane jedna od najlepsih reka Bosne. S druge strane, veliki sam ljubitelj komercijalnih revira jer na njima pecam opusteno, bez ikakvog umnog naprezanja, iz cistog hedonizma. Iako isprobavam sve moguce  tehnike, mislim da postovanje koje pokazujem prema takvoj vodi i ribama u njoj daleko prevazilazi okvire koje je propisao vlasnik a u kojima se pronalazi vecina posetioca te vode. Vrhunski dozivljaj za mene predstavlja divlja voda, ona na kojoj je uspostavljena prirodna ravnoteze. Dozvolicu sebi da povucem istu paralelu izmedju komercijalnog revira i divlje vode kao izmedju prostitutke i devojke. Ovo je dovoljno slikovit primer i mislim da nema potreba da dalje objasnjavam.
      Sto se tice upotrebe strimera, vase je puno pravo da pecate kako god zelite. Moje misljenje je da ogromna vecina musicara slicnih vama odbacivanjem pojedinih tehnika koje musicarenje nudi samo nalazi prilicno licemerno opravdanje za licni neuspeh. Nemojte zbog toga napadati druge ljude koji su u mogucnosti da do kraja iskoriste potencijale koje musicarenje pruza.
      Dajete sebi za pravo da kritikujete druge clanove zbog pravopisa a u nekolicini vasih postova se mogu pronaci neverovatne nebuloze. Kao primer navescu samo jednu: "Posebno na vodama kakav je Ribnik: mali, plitak, tih, pun trave, hrane, entomologije.". Drugim recima, po vama je Ribnik pun nauke o insektima. Ovakva greska je opravdana ako vam nije poznato znacenje reci entomologija, ali sta onda to govori o vama kao musicaru. Uostalom, mislim da vam je najveca pravopisna greska kada ste umesto .com napisali .org.
      Ne mogu da procenim vase musicarsko znanje ali koliko god ono bilo vama ne dozvoljava da omalovazavate  ostale musicare, bez obzira na to sto je vase vidjenje musicarenja potpuno suprotno od njihovog.  Ovaj forum je otvoren za svakoga i uredjivacka politika, koju apsolutno podrzavam, je veoma liberalna za razliku od mnogih drugih. I pored toga, smatram da ste vi prekoracili ove granice. Moja zelja nije da vi napustite forum vec da vas pristup bude u skladu sa trenutnom atmosferom na forumu. Dakle, kada si u Rimu,... Pod tim ne mislim da je potrebno da menjate vase poglede na musicarenje vec da se u svim diskusijama ponasate kao i ostali clanovi foruma. Drugim recima, bez vredjanja, omalovazavanja i slicno.
      Nadam se da se necete uvrediti, da cete ovu pricu shvatiti konstruktivno i uklopiti se na forum ili cete ga dobrovoljno napustiti kao i drugi pre vas.   
     
 

Koky

Junior member
Učlanjen(a)
02.09.2007.
Poruke
27
Broj reagovanja
0
Jr je napisao(la):
@Koky,

      Iako sam procitao da ste dosta stariji od mene, prekoracicu granice pristojnosti i dozvoliti sebi da vam odgovorim na isti nacin kao vi meni. Moje pitanje upuceno vama je bilo ironicno ali to niste uvideli i dali ste sebi za pravo da me, iako o meni ne znate nista, najblaze receno uvredite.
      Vas stav o dzentlmenskom ponasanju na Ribniku mi je apsolutno van pameti. Ribnik je predivna reka ali sa aspekta ribljeg fonda i gazdovanja je cisto komercijalni revir. Za mene je neverovatna steta sto toj reci nije dopusteno da se prirodnim putem obnovi i postane jedna od najlepsih reka Bosne. S druge strane, veliki sam ljubitelj komercijalnih revira jer na njima pecam opusteno, bez ikakvog umnog naprezanja, iz cistog hedonizma. Iako isprobavam sve moguce  tehnike, mislim da postovanje koje pokazujem prema takvoj vodi i ribama u njoj daleko prevazilazi okvire koje je propisao vlasnik a u kojima se pronalazi vecina posetioca te vode. Vrhunski dozivljaj za mene predstavlja divlja voda, ona na kojoj je uspostavljena prirodna ravnoteze. Dozvolicu sebi da povucem istu paralelu izmedju komercijalnog revira i divlje vode kao izmedju prostitutke i devojke. Ovo je dovoljno slikovit primer i mislim da nema potreba da dalje objasnjavam.
      Sto se tice upotrebe strimera, vase je puno pravo da pecate kako god zelite. Moje misljenje je da ogromna vecina musicara slicnih vama odbacivanjem pojedinih tehnika koje musicarenje nudi samo nalazi prilicno licemerno opravdanje za licni neuspeh. Nemojte zbog toga napadati druge ljude koji su u mogucnosti da do kraja iskoriste potencijale koje musicarenje pruza.
      Dajete sebi za pravo da kritikujete druge clanove zbog pravopisa a u nekolicini vasih postova se mogu pronaci neverovatne nebuloze. Kao primer navescu samo jednu: "Posebno na vodama kakav je Ribnik: mali, plitak, tih, pun trave, hrane, entomologije.". Drugim recima, po vama je Ribnik pun nauke o insektima. Ovakva greska je opravdana ako vam nije poznato znacenje reci entomologija, ali sta onda to govori o vama kao musicaru. Uostalom, mislim da vam je najveca pravopisna greska kada ste umesto .com napisali .org.
      Ne mogu da procenim vase musicarsko znanje ali koliko god ono bilo vama ne dozvoljava da omalovazavate  ostale musicare, bez obzira na to sto je vase vidjenje musicarenja potpuno suprotno od njihovog.  Ovaj forum je otvoren za svakoga i uredjivacka politika, koju apsolutno podrzavam, je veoma liberalna za razliku od mnogih drugih. I pored toga, smatram da ste vi prekoracili ove granice. Moja zelja nije da vi napustite forum vec da vas pristup bude u skladu sa trenutnom atmosferom na forumu. Dakle, kada si u Rimu,... Pod tim ne mislim da je potrebno da menjate vase poglede na musicarenje vec da se u svim diskusijama ponasate kao i ostali clanovi foruma. Drugim recima, bez vredjanja, omalovazavanja i slicno.
      Nadam se da se necete uvrediti, da cete ovu pricu shvatiti konstruktivno i uklopiti se na forum ili cete ga dobrovoljno napustiti kao i drugi pre vas.   
     


Jr,
ma sve je u redu, zasto bih se uvredio?
Ne znam samo zasto su mnogi od vas toliko osetljivi, ukljucujuci i tebe???
To je samo razlicito poimanje stvari u vremenu i prostoru ...
Ukucao sam .org umesto .com jer mi je receno da cu tamo vise i bolje nauciti, nista vise. Mada, odem i na .com, ima i tamo dobrih stvari. Zasto toliki otpor prema .com? Mada, Sever i Jug su svuda u svetu u klinchu ... Jug uvek najebe na kraju  :D


 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
A ko govori o otporu prema com sajtu! Ja sigurno ne. i ja ga pratim. Znas sta je zanimljivo, posto je ova tema otisla u totalni out. Ovde je dozvoljeno da se postavljavu linkovi na sve, ali na sve sajtove. Postavio si par linkova ka comu. Sjajno! Voleo bi da, posto si i tamo clan, da u odgovarajucim temama postavis linkove prema orgu. To bi bilo korisno za clanove koji posecuju com a ne org. Da li to mozes da uradis, molim te?
Da li da tovje reci prema jugu protumacim kao salu i kao pretnju. Od koga ce mo da najebemo? Ako je sala, super, meni nije smesna, ali mozda nekom jeste. Ako je pretnja, jos bolje!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Predlažem da se ignorišu postovi ovog uljeza. Nestaće uskoro, jer mu nije uspela misija. Nije ni prvi, a verovatno ni poslednji.
Predlažem onima kojima je stalo do mušičarenja da nastave da pišu o započetim temama, a ostave ova lupetanja po strani.
POVRATAK NA TEMU​
Ovde smo pominjali i BWO i mrave i strimere i sitne bambule, ali da li znate da nam predstoje i neka rojenja veoma sočnih i važnih krznokrilaca? Caperer? Large Cinnamon?
 
Vrh Dno