Koje muve za august i septembar

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mene posebno uzbuđuje jesensko mušičarenje lipljana. Jedna jako dobra stara mokra muva je jedna verzija fazanovog repa koja se dobro pokazala kako i u proleče tako i u jesen. Pored te je za jesen dobra verzija ove druge koja može a bude ovakva olive-orange sa repićem od kristal flesha ali i  isto takva sa telom u žuto krem boji.

------------------------------------------------------------------------------------------------

da dodam još i to...malo sam čačkao i konačno izčeprkao tu muvu o kojoj sam malo pre pričao. Radi se o mokroj muvi pod imenom "Rabi Fly" koji je kreirao njemački vezač Ernst Rabi. Originalni recept ide ovako - Konac: narančasti; Udica: dužeg vrata 16-18; Rep: kristal flesh; Telo: dubbing bledo žute krem boje: Nogice: svega dva namotaja pera iz sive vrane; Gkava: krem konac.
 

Prilozi

  • wets.jpg
    wets.jpg
    135,8 KB · Pregleda: 337
  • Raby Fly.jpg
    Raby Fly.jpg
    62,5 KB · Pregleda: 314
Z

Zakula

Guest
Sredinom septembra,treba da ochekujemo rojenja velikih,sochnih sedgeva,kao shto su  Potamophylax latipennis-a (Large Cinnamon Sedge),zatim rojenje Halesus radiatus-a (Caperer Sedge), i pretpostavljam Anabolia nervosa - e (Brown Sedge).Naravno polako ulazimo i u vreme Seratella Ignita-e (Blue - Winged Olive),tako da obavezno nosimo i dobru imitaciju BWO-a u nashoj kutijici.Tu bih dodao i mrave,koji mogu da naprave ludnicu na vodi,i ako nemate dobrog mrava ili malu BAMBULU necete da napravite nishta...March brown (tokom jeseni se roji Ecdyonurus venosus) je josh jedna odlichna muva koju bih preporuchio.Pamet u glavu...

                                                                        Zakula Autumn Flies

Zakula Cinnamon Sedge:

udica - #12/#10
telo - cimet dubb
krila - CDC i jarebica
thorax - cimet dubb
noge - paraloop tehnikom postavljeno pero braon petla


Zakula Caperer Sedge:

udica - #12/#14
telo - meshavina zuto obojenog dubb - a zeca i braon antrona
porebranje - shishano badger pero petla
krila - cream polipropilen
noge - CDC i badger petao


Zakula BWO

udica - #14/#16
rep - jarebica
telo - meshavina olive dubb-a i natural zeke
krila - CDC i jarebica
noge - sivo crni grizli


Zakula March Brown

udica - #10/#12
rep - jarebica
telo - meshavina antrona boje trule vishnje,krem antrona i braon antrona
krila - polipropilen i jarebica
noge - braon petao

 

Prilozi

  • Zakula Cinamon Sedge.jpg
    Zakula Cinamon Sedge.jpg
    24,9 KB · Pregleda: 304
  • Zakula Caperer.jpg
    Zakula Caperer.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 338
  • Zakula BWO.jpg
    Zakula BWO.jpg
    37,5 KB · Pregleda: 353
  • Zakula March Brown.jpg
    Zakula March Brown.jpg
    27,5 KB · Pregleda: 320
  • #18 Bambula.jpg
    #18 Bambula.jpg
    29,7 KB · Pregleda: 330

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Za ovo dobijaš veliki poklon od mene! :respect:
 
Vrh Dno