KOJI KOMBINEZON IZABRATI

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Može kombinezon da se popravi. Meni je takođe čarapa bila bušna, predpostavljam da ju je izbušio neki kamenčić. Dao sam kombinezon prijatelju koji je vulkanizer, i on je zalepio sloj gume i popravio ga.
Pored čarape, na trnje sam bušio i nogavice, i to sam popravio.
Probaj da nađeš "fleke" za krpljenje unutrašnje gume od automobila i zalepi ih sa unutrašnje strane.
A i verovatno si uz kombinezon dobio pribor za njegovu popravku. ( lepak i materijal)
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Problem je što posle nekog vremena ? počne da propušta na sve strane i nemoguće je videti gde da bi se zalepio!!!!!!!!! Ako se vidi oštećenje nije potreban vulkanizer, vrlo lako se krpi nekim super lepkom tipa Tigar ili sličnim ima ih puno na tržištu.Čizme ne bi preporičio iz ličnog iskustva jer kad alga pokrije kamenje(već krajem aprila) treba biti hrabar i zagaziti u reku!! Dok sa cipelom obloženom filcom možeš gaziti bez bojazni od neplaniranih egzibicija i vratolomija po nedođiji!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nije mi jasno kako to "počne da propušta na sve strane". Tamo gde nije oštećen neće ni propuštati.
Mesto gde curi ponekad nije lako naći, ali bolje se potruditi nego pljunuti lovu za nov.
 

zivojin.span

Junior member
Učlanjen(a)
26.05.2009.
Poruke
31
Broj reagovanja
0
Hvala sasapi , i sasats. Mislio sam ozbiljno.Nije valjda VISION toliko "dobar"da odkaže posle samo 7-8 izlazaka na vodi. Proveo sam ceo dan u Ponedeljak. Bilo je i dubine oko struka,dugo sam boravio na vodi.Interesantno.
A što se tiče čizama i gume , imao sam.Ne bih ponovo pod vodu.Bolje je u njoj.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sašaPI je napisao(la):
Ako se vidi oštećenje nije potreban vulkanizer, vrlo lako se krpi nekim super lepkom tipa Tigar ili sličnim ima ih puno na tržištu.

Ovo nije ni blizu istine. Tigar i slicni lepkovi ne vrede 5 para kod krpljenja gore tex-a
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kombinezon postaje "porozan" obicno usled razvlacenja materijala (rupe se prosire na velicinu molekula vode), a onda je pritisak vode odgovoran za to kada ces biti mokar a kada suv. U Drini si mokar 200% :D

Jedini nacin da se ustanovi gde je kombinezon porozan je da se dobro naprska alkoholom sa unutrasnje strane. najbolje koristiti prskalicu za cvece ili hemiju onu sto pravi maglu, i ne stedeti alkohol. Posle nekoliko minuta pokaze se crna fleka na mestu gde kombinezon pusta. Za lepljenje koristiti Aquasure ili Aquaseal
 

sicco

Junior member
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
11
Patagonia Water Master II ili SIMMS Head water ???
 

zeljko

Junior member
Učlanjen(a)
25.11.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Ima li neko iskustava sa Taimen Master Waders, ili sa kupovinon sa www.taimen.com
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ova kombinacija Taimen River Waders + Master Boots za 169 evra deluje bas primamljivo. Naravno pogledati preko neta je daleko od dovoljnog kriterijuma, ali neki detalji govore da nije tek tako samo sklepan.
 

Hunter

Senior member
Učlanjen(a)
10.12.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
0
zeljko je napisao(la):
Ima li neko iskustava sa Taimen Master Waders, ili sa kupovinon sa www.taimen.com

poprilicno cesto kupujem tamo i vrlo sam zadovoljan sa svima do sad njihove marke.obicno uplatim sa svog racuna,a salju mi u madjarsku tako da me ni porez i carina ne pate.
 

zeljko

Junior member
Učlanjen(a)
25.11.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Hvala.
Ta roba koju si kupovao je made in ???????
 

sicco

Junior member
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruke
63
Broj reagovanja
11
zeljko je napisao(la):
Ima li neko iskustava sa Taimen Master Waders, ili sa kupovinon sa www.taimen.com
Ne deluje tako lose ali bolje uzmi Simms ili Patagoniju :D
 

zeljko

Junior member
Učlanjen(a)
25.11.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Ne deluje tako lose ali bolje uzmi Simms ili Patagoniju :D
[/quote]

Cena druže,cena.
PS.Brena je Brena, ali dva puta je dva puta!
 
Vrh Dno