Korpa za konac - STRIPING BASKET

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ma ova ideja se razvlači već najmanje 5-6 godina po FF forumima... mogao si da navedeš bar neki izvor gde si je pokupio, red je ;) Inače ja kupih ovu IKEA klupicu za kupatilo pre 2-3 godine i vuče mi se negde ispod kreveta, sve mi se čini da je premala za stripping basket  :'( Moaraću da probam da je sastavim...
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Ne znam za tebe Milance ali ja sam o ovoj korpi počeo da razmišljam pre dva meseca.
Vidim da ovde niko ništa nije napisao za ovu ikeinu koju cu da napravim sebi.
Ako si ti za ovo znao pre 5 god. mogao si da napišeš pa da mi ne tražimo po netu.
Što se tiče veličine same korpe možete je uporediti sa Linekurv korpom:
6682008845_7f921f6294_b.jpg

Slika preuzet sa sajta http://www.washingtonflyfishing.com/  :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
:D
Da sam je završio, sigurno bih to uradio, ovako sam se razočarao kad je stigla i gurnuo je pod krevet :'( Deca mi porasla pa mi u kupatilu ne treba  :D
Kao što vidiš i sam dosta je manja, čini mi se da bih više vremena proveo gađajući da ubodem strunu u basket nego trudeći se da ulovim ribu.
Treba probati, jeftino je i traži samo malo truda, nemojte da vas zbuni moj negativan stav!!!
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Milanče je napisao(la):
Deca mi porasla pa mi u kupatilu ne treba  :D
  :tbumb: I meni nije trebala pa sam je sklonio. Reko, koji ce mi ovo vise...  :D Dok sam je pronasao celu sam kucu prevrnuo.
Mada lepo pakuje i bez onih kolčića. Samo ti se čini da je mala. Evo celu sedmicu sam spakovao.
Dobra je stvar što ima po dnu ovu gumiranu podlogu pa kanap ostaje u mestu i ne mrsi se....mada moram ovo da testiram napolju  ;)
 

Prilozi

  • 1k.jpg
    1k.jpg
    54,9 KB · Pregleda: 180
  • 30.jpg
    30.jpg
    77 KB · Pregleda: 201
  • 2o.jpg
    2o.jpg
    98,1 KB · Pregleda: 194

platipus2000

Junior member
Učlanjen(a)
09.08.2012.
Poruke
46
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja sam za one siljke protiv mrsenja strune koristio zastitne kapice za ventile.Zalepio ih epoxy smolom i drzi ko smrt babu.Mislim da ces ipak morati da stavis neke siljke- kupe jer dosta pomazu protiv mrsenja strune.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Moguce platipuse. Ovo je jos u test fazi. Spremio sam dve varijante za te siljke pa cu videti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
2009te sam uradio prvu svoju korpu za kanap koristeći ove plastične vezice kao savitljive šiljke što bi hvatalli strunu...e onda sam probavao neke druge stvari, pa lepio kojekakve stožce itd, e onda mi to dozlogrdilo...nikad nešto nije valjalo...ili korpa je bila bezveze oblika ili "šiljci" nisu bili baš kako valja...radilo je to ali nije to to, što uvidiš  nakon nekog vremena...pa rekoh na kraju da izdvojim pare i za to čudo  :hammer: Tako kupih ovo i od kako tu korpu imam druge me ne zanimaju ni najmanje.


Ovakvu korpu bi svakom preporučio...
linekurv1.jpg


Ako možeš izdvojiti lovu za neki SAGE, WINSTON, SCOT, ORVIS, T&T itd. pa onda možeš i za ovu plastiku koja je mnogo jeftinija od tih štapova a ako loviš na terenima gde je ta "plastika" korisna iz više razloga onda je to "MUST BUY".
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Da li je neko probao ovo? Danas sam štampao, treba probati sića novac. Treba mi za strimerisanje sa obale.

IMG-20190903-120958.jpg


Evo kako bi trebalo da radi i odavde sam pokupio 3D model: https://youtu.be/HrbdQjh8cMY
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Štampao sam ja, radi posao, samo treba malo da se naviknes na njega. Generalno super ideja ali jos uvek nisam dovoljno istestirao da donesem konačni zakljucak. Pored strimerisanja, jedva čekam da ga probam i na Drini za daleke izbacaje.
 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Dakle ako neko hoće da proba, ja ne znam da li ovo radi, može da odštampa sebi ovaj line holder u štampariji koja nudi 3D štampu. Mene je izašlo 700 din ali to samo zato što su ovi u centru BG-a vampiri i sisaju krv. Realna cena za otštampati ovaj line hodler je oko 400 din max..

3D model je moguće skinuti sa onog youtube videa gore. Ima 5 različitih modela, odnosno veličina kanala za konac. Meni je 3-ka taman legla za WF7F.

Ovako na suvo deluje kao do jaja stvar. No za brzo stripovanje za bucova ću dobrano morati da vežbam da ne promašujem line holder, ali mislim da vežbom može da se uspešno koristi umesto gabaritne korpe.

poyy
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Meni bi ovaj ’line holder’  bio neupotrebljiv. Sa njim je ribolovac ogranicen na povlacenje jednom rukom.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
oldsurehand je napisao(la):
Meni bi ovaj ’line holder’  bio neupotrebljiv. Sa njim je ribolovac ogranicen na povlacenje jednom rukom.
A da, ako ti je štap pod levom miškom na primer, desnom pakuješ u holder a levom samo privlačiš?
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
beelack je napisao(la):
Dakle ako neko hoće da proba, ja ne znam da li ovo radi, može da odštampa sebi ovaj line holder u štampariji koja nudi 3D štampu. Mene je izašlo 700 din ali to samo zato što su ovi u centru BG-a vampiri i sisaju krv. Realna cena za otštampati ovaj line hodler je oko 400 din max..

poyy

200din max, stampa se oko 1sat a recimo na KP sam nasao neke novosadjane koji naplacuju 100-200din po satu stampe. Ili oko 20gr je proizvod a ima recimo 10din/gr materijala.
 
Vrh Dno