KOSTOLACKI DUNAVAC

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ne bih rekao da su ohridske, meni po gradji liče na kalife, ali mislim da nisu albino već sa nekim drugim poremećajem pigmentacije ???

Dopuna:
Sada mi je jedna gospodin koji se razume u materiju (nije Pedja) rekao da se radi o poremećaju koji se zove xantorizam i javlja se relativno često i kod šarana :yeswink:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
To vam je Golden trout (oncorhynchus aguabonita) rodjaka kalifornijske pastrmke.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja cu na ovaj Kostolacki Dunavac da idem samo ako se snadjem za kintu i ispazarim neki jaci stap. Kad se sve uzme u obzir #7 i #8 su po meni najoptimalnije resenje. Ne pada mi na pamet da idem na takvu vodu sa ovim peticama.

 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
gringo je napisao(la):
Ja cu na ovaj Kostolacki Dunavac da idem samo ako se snadjem za kintu i ispazarim neki jaci stap. Kad se sve uzme u obzir #7 i #8 su po meni najoptimalnije resenje. Ne pada mi na pamet da idem na takvu vodu sa ovim peticama.
:p :p :p
:lud: :lud: :lud:
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Znam da je Jr ljubitelj stuka al' bolje bi mu bilo da je umesto sto gomilao petice uzeo neku #8 :yeswink: Ove stuke ce misliti da im se rugas :bleh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
gringo je napisao(la):
To vam je Golden trout (oncorhynchus aguabonita) rodjaka kalifornijske pastrmke.
Gringo, ... :-X. Golden trout je endemska vrsta i živi na veoma malom prostoru u SAD. Ovu su nazvali isto, ali nije ista. ovo je zlatni varijetet rainbow (kalifornijske) pastrmke, nastao selekcijom u ribnjacima. Ima je u svakom drugom ribnjaku u Srbiji, a može se vrlo lako naći i u prodavnicama. Ova riba nema nikakve veze sa ohridskim pastrmkama. Ako je vlasnik ribnjaka tako rekao, šalio se.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mix sedi 5- :D. Bas sam juce pricao sa Djoletom i ovo sam stavio da testiram pre svega tebe( znam i drugi nacin za testiranje ;))On mi rece da ih je neko stavljao na sajt.
Iako ne mislim da je to ona Americka zlatna pastrmka, vec samo "nasa" poremecena ??? kalifa ne mogu da se otrgnem od misli da ona nenormalno lici na jednu varijantu zlatne (O. m. whitei). Pomalo sam sad zbunjen. Mozda je xantorizam al' ponovo nisam siguran.
Administratori prebacite ovo na neko drugo mesto ne ide da kvarimo lepu temu.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
http://ribolovac.net/aleksandar-todorovic-ribolovac/

Nadam se da će neke sestre od ovih sa slike da dočekaju proleće, pa da i mi umesto osmeha izazvanog prvoaprilskom šalom imamo osmeh izazvan lepim ulovom :lol:
 
Vrh Dno