Kosulja

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Ja ljetos odlučim baviti se biciklizmom.Osim bicikla ništa drugo nisam imao_Od prijatelja dobijem info u jednoj lokalnoj radnji gdje se prodaje garderoba,da ne kažem butik,roba sa magacina-nova.I tu dobijem info da ima dosta opreme za bicikliste.
Ljudi moji kako sam se navukao,dres košta 6e,šorcevi,bermude,helanke i sve ostalo po 5e!
Vozim sobni trenažer i obučem opremu,ma pet puta lakše je.Toliko znači da nismo ni svjesni.
Odavno imam duge gaće i majicu dugih rukava,baš aktivni veš.

U BG sam vidjeo u Delti ima dosta stvari.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Boki braticu, pa zar mislis da sam toliki  backo da ne znam da sportisti ne koriste pamuk  :mad:.

Jako je ovo diskutabilna tema ,a svako moze po pitanju  materijala  da se  informise na  kompu.

Noge mi nikada nisu vonjale,bez obzira  koje carape nosio ali  pamucne carape su mi prijatnije a i gace,iako renomirane marke gaca su od kombi

novanih materijala. Moja supruga je odavno zavrsila fax u BG-u (najjaci u SR ),bas vezan za tekstil i ''poznavanje materijala'' pa  saznajem po

nesto od nje. Tehnologija  je otisla, a ona  je prestala da prati za razliku od kolegenice iz BG-a koja radi sportsku  garderobu u firmi RANG u BG

i ta  kolegenica  bas prati strooogo garderobu za sport  :( .

Tomy.biciklizam je opasna strast i navlaka i imao sam krize u vojsci ako mi verujes  :doh:. Kad sklopim oci pred spavanje,vidim sirok guvernal

trkacke profi bic. i tanku gumu a asvalt ispred  mene :'( . Jos po nekad sanjam  ''trkaca'' kog sam prodao pre 20 god.

Uteha mi je u treniranju cerke ( Boki, box  ;) ), a ispod suskavca sam natrontan pamukom  :bleh:

P.S. Zasto su pamucne carape cak 3 X skuplje od sintetickih kod nas i svuda u svetu ? ::) ( izuzetak su profi materijali vestacki ) .



 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke brate, ide kozna cipela i pamucna carapa ali patike i pamucna carape su zlo. Idi pogledaj koliko Sportske carape vise i nemas pamucne, eventualno neka mesavina ali uglavnom sintetika. Da ne pominjem carape za treking ili planinarenje, tu bi pamucne carape bile dobre samo da dobijes zuljeve :)
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
51
Malo muke i eto nauke....topla preporuka  :tbumb:

http://www.amazon.com/Redington-Gasparilla-Shirt-Long-Sleeve-Mens/dp/B0082BPRKW
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
simpson H je napisao(la):
Mafke brate, ide kozna cipela i pamucna carapa ali patike i pamucna carape su zlo. Idi pogledaj koliko Sportske carape vise i nemas pamucne, eventualno neka mesavina ali uglavnom sintetika. Da ne pominjem carape za treking ili planinarenje, tu bi pamucne carape bile dobre samo da dobijes zuljeve :)

  Boki brate,ide crna  kozna  cipela i  bele sportske  carape ( kabriolet kombinacija tkz. ) ,pomesao si nesto  :D :D
Znam bre,planinari  izbegavaju pamucne i zbog smrzavanja. Sintetika  je nepropusiva i zadrzava temperaturu.
Vojsci je najjeftinije ( mislim na bivsu JNA ),  dati sinteticke  carape a na kraju  dana kada se momci izuju ,ZLO  :doh:. Ma ima sad  profi kombinovnih  materijala  , sinteticka  vlakna koja  su savrseno prijatna za sve kombinacije  ;)
Voleo bih  da probam neoprenske  carape,i proverim  koliko vrede i cemu  je  fora :hmmmm:

Proto,ova braon  kosulja je prelepa  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke dzabe da probas neoprenske carape, to je bre kao guma. Za koju bi to namenu?
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Pa sta znam,odavno ih  gledam u ponudi raznih kataloga. Mislio sam kao kvalitetniju izolaciju da ih  primenim ako hodam u gumenim cizmama duze vreme po malim rekama ili  u pvc duzim cizmama do kuka .

Mislim,bolje da  platim kvalitetniju  izolacija-carape vise pare,debljih i tanjih nego da  kupujem  neke skupe  pantalone i kombinezone + cokule kada 98% pecam  na
toplijim i manjim vodama. Da puknem para za goratex kombi. komplet a u sezoni  dva put vidim neku atraktivnu vodu,za mene je previse.

Kako me je krenulo,pitanje je da li cu  u skorijoj sezoni i posetiti neku atraktivnu ff destinaciju :( .

Za Resavu i Grzu PVC kombinezon smaknut do pupka vrsi posao.

Ako imas savet ,daj,ja ne odbijam :nowink:. Samo pouzdano znam da  s'godinama treba izbegavati gazenje  i duze zadrzavanje u vodi pa i u  toplijim mesecima .
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Mafke da li si probao vunene carape na bosu nogu i obicna carapa preko pa u cizme??? Ja tako gazim po hladnoj vodi ...
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Gegula, vuna  je zakon  za prirodne materijale,ali  mi je gruba  za direktno na kozu  :doh:

Obujem vise pari carapa pa vunene na kraju,dok za bavljenje sportom zimi samo vise pari carapa pa patike.

Navodno stara skola praktikuje  vise pari tanjih slojeva u svakom smislu ''slojevito'' odevanje cuva od hladnoce takodje.

Nabubao sam se iz starih casopisa X stvari o boravku u prirodi i na vodi,ali tehnologija oddeeeeeeeeeeeeeeeeee...Pa i materijali .
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
Proto bre jaka cena za ovu Gasparilu sulju..za ove pare ce da se nadje Simms :p
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Mafke druze jeste gruba vuna ali sam tim iritira kozu pa je cirkulaccija bolja..ja bez hvala ti bako carapa s proleca po vodi ne gazim...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Mafke Fly je napisao(la):
  Gegula, vuna  je zakon  za prirodne materijale,ali  mi je gruba  za direktno na kozu  :doh:

Obujem vise pari carapa pa vunene na kraju,dok za bavljenje sportom zimi samo vise pari carapa pa patike.

Navodno stara skola praktikuje  vise pari tanjih slojeva u svakom smislu ''slojevito'' odevanje cuva od hladnoce takodje.

Nabubao sam se iz starih casopisa X stvari o boravku u prirodi i na vodi,ali tehnologija oddeeeeeeeeeeeeeeeeee...Pa i materijali .

Dzaba vunene carape ako ispod obujes pamucne ili neku sintetiku. Pamuk upija vlagu i zadrzava je uz kozu. Otud hladnoca. Ima odlicnih vunenih koje su mekse i udobnije od bilo kog pamuka.

Vuna je zakon jer propusta vlagu i odrzava nogu, telo, glavu... suvom. Ima jos uvek ovih Vikinga ovde koji ne nose cizme gore po planinama po snegu i onim -20 i vise stepeni, nego nekoliko pari vunenih carapa. Mene vuna spasava na pocetku sezone ispod vadera. Deset puta je bolja od najboljih i najskupljih sintetickih pododela.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
iako je rec o kosuljama kada se vec spominju te vunene carape da dodam I ja... koristim vunene carape vec jako dugo, probao sam svasta do sada ali vunene carape su za mene takodjer odlicna stvar. Tokom proleca, leta I jeseni dovoljno je samo da njih imam...po zimi treba po jos koji sloj I onda nema bas nikakve frke...naravno I cokule moraju biti za broj ili dva vece da ima mesta za sve to I da noga I dalje nije stisnuta tako da bi mogla krv nesmetano da cirkulira.... ako je sve to na nozi stisnuto I knap, nakon vec pat minuta pocinje tortura....ako ta tortura potraje par sati..... :hammer: :hammer: na to zaboravite samo kada vidite 120cm veliku mladicu u viru I pokusavate je prevariti....posle sve ostalo vreme je samo tortura  :hammer: Moje cokule su za dva broja vece I to me sluzi bez greske, penjanje, hodanje, cirkulacija....itd. ... sve je 100% funkcionalno I komotno....vuna kao prirodni material je ovde vrh.... pamuk, kod mene ne radi posao, mislim da ni nemam nista vise 100% pamucnih stvatri. Od pre godinu ipo u nazad sam konacno I ja svu garderobu prebacio na malo komotniji i funkcionalniji nivo... aktivna odeca, majice, pododelo tj. pajkice, carape plus bas cesto i one vunene i naravno ove kosulje koje su mi se toliko dopale da skoro svaki dan gledam neke modele ne bi li i trecu ubacio u moj dosadasnji komplet...jedna plava mi se mnogo dopada  :lol:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Razumem vas  momci 100 %,pa vunom se  i danas oblazu obolela mesta kod reumatidnog artritisa itd. i pomaze  jako.

Ja sam pomenuo da slabo poznajem  propratne detalje ff-a vezane  za odevanje,jednostavno zbog  voda gde lovim ,tj. malih reka gde  mi  cizme   

sluze da pregazim recicu ili se eventualno zadrzim  zbog par zabacaja u vodi. Odavno izbegavam duze stajane u vodi .

Cemu onda neoprenske carape sluze,moze li neko da mi objasni. Imao sam ih u planu ispod platnenih patika vece dva broja dubokih za gazenje u

toplijem delu godine po potocima pastrmsko-klenovskim.
 
Vrh Dno