Kritike na rad moderatora

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Na otvaranje ove teme potaknulo me ključanje teme "Javna KRITIKA!!!!" nakon što se u njoj pokrenula sasvim civilizirana rasprava o razlozima uklanjanja jednog člana foruma. Na stranu sad APSOLUTNO sve u vezi sukoba između pojedinaca, ali zaključati temu u kojoj forumaši (kratak izvadak iz definicije foruma - "Internetski forum je usluga na Internetu koja omogućava razmjenu mišljenja među sudionicima uporabom web preglednika...") zdravo raspravljaju o nečemu što ih zanima (a očito ih zanima jer je u par sati pristiglo desetak odgovora) je kršenje osnovnog prava forumaša - prava na raspravu. Hmm...čekaj malo, umišljam li ja da mi uopće imamo neka prava?

Molim moderatore da ne uklone ovu temu jer mislim da je bitna za zdravlje foruma. Vaše odluke su ionako konačne (moje je pravo da se s njima ne slažem ali samim prisustvom na ovom mjestu ih prihvaćam), stoga ne vidim razloga za toliko bahatosti i samovolje. Mi smo forum - zašto nas omalovažavate?
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
tomasini je napisao(la):
Na otvaranje ove teme potaknulo me ključanje teme "Javna KRITIKA!!!!" nakon što se u njoj pokrenula sasvim civilizirana rasprava o razlozima uklanjanja jednog člana foruma. Na stranu sad APSOLUTNO sve u vezi sukoba između pojedinaca, ali zaključati temu u kojoj forumaši (kratak izvadak iz definicije foruma - "Internetski forum je usluga na Internetu koja omogućava razmjenu mišljenja među sudionicima uporabom web preglednika...") zdravo raspravljaju o nečemu što ih zanima (a očito ih zanima jer je u par sati pristiglo desetak odgovora) je kršenje osnovnog prava forumaša - prava na raspravu. Hmm...čekaj malo, umišljam li ja da mi uopće imamo neka prava?

Molim moderatore da ne uklone ovu temu jer mislim da je bitna za zdravlje foruma. Vaše odluke su ionako konačne (moje je pravo da se s njima ne slažem ali samim prisustvom na ovom mjestu ih prihvaćam), stoga ne vidim razloga za toliko bahatosti i samovolje. Mi smo forum - zašto nas omalovažavate?

POTPIS!!!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Kritike na rad admina i moderatora, kao i saveti i predlozi, su više nego dobrodošli.

Rasprava o banovanju Mixmastera nije. Prihvatite to kao konačnu odluku.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Slažem se da nije trebalo zaključati, ali kad razmislim možda je i bolje.
Uzdravlje,
odo na smuđa i bandara.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Slažem se da nije trebalo zaključati, ali kad razmislim možda je i bolje.
Uzdravlje,
odo na smuđa i bandara.

:tbumb: :tbumb: :tbumb: tako se to radi  :yeswink:
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
lazza je napisao(la):
Kritike na rad admina i moderatora, kao i saveti i predlozi, su više nego dobrodošli.

Rasprava o banovanju Mixmastera nije. Prihvatite to kao konačnu odluku.

Primjer neprihvatljivog ponašanja moderatora. Kako možeš zabraniti ljudima da pričaju o nečemu što ih zanima? Da, jasno....tako što si moderator.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Da ne bi bilo da drugi stalno iznose svoja mišljenja a da se ja s ovim ili onim samo slažem evo jedne moje.

Kad sam tek počeo posjećivati ovaj forum bilo je i raspravljalo se o mnogo dobrih i poučnih tema i svi su djelovali bar ovi stari članovi kao jedna kompaktna zajednica koja mnogo šta ima za poučiti mlađe članove i početnike.
Ali iz nekog razloga kojeg admini bolje znaju forum je prerastao u bojno polje koje je ga u mnogome razvodnilo i obezvrijedilo. Ako je banovanje nekoga potez od kojeg će se stvari vratiti na svoje pravo mjesto onda nevoljko ali ipak podržavam. Samo da sve ponovno bude puno lijepih slika ulova i vaših raznih kreacija općenito zajebancije hobija zbog kojeg smo svi na ovom forumu.
Muški kao muški uvjek testesteroni, borba za prevlast ali svi smo do kraja života u biti dječaci koji se žele igrati
admini "kruha i igara nam dajte" i sve će biti OK.
:lol: 
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne zelim da se svrstavam na bilo ciju stranu, svi ste vi moji drugari (doduse neki malo extremniji :hammer:) ali znao sam da ce do ovoga da dodje.
Moderatori i administratori su uvek krivi, na to sam navikao jer odlicno znam kako izgleda biti kritikovan.

Sve je moglo da se resi na nacin da se objasni forumu o cemu se radi. Koji su razlozi za neciji ban, koliko traje ban, sta nije pozeljno na forumu a sta jeste...

 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
simpson H je napisao(la):
Sve je moglo da se resi na nacin da se objasni forumu o cemu se radi. Koji su razlozi za neciji ban, koliko traje ban, ...

Ovako nekako... Ovo nije bilo banovanje, nego izbacivanje bez obrazloženja.
Ni ja ne bih da se svrstavam u to čiji sam priajtelj a čiji nisam, čije postupke odobravam a čije ne, ali ovo preti da postane nešto drugo a ne onaj Lucky-jev "open community".

Po meni ekstremno negativno za početak rada sa novim rukovodstvom.
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
Neko je pogodan za «open kommunity» neko nije... Zato banovanja i postoje... Nije ni prvo ni poslednje... Obrazlozenje za bilo cije banovanje je jasno svakom ko ipak malkice bolje razmisli...

Ako se bilo gde pojavi krpelj, treba ga odstraniti pre nego sto se zavuce previse duboko. Predlazem i drugim urednicima sajtova da reaguju pravovremeno pre nego sto neki krpelj pusti zarazne bakterije... Sto ga kasnije otstranite i steta ce biti veca...

Podrska novom rukovodstvu sajta da slobodno i dalje banuje ekstremizam, primitivizam, egocentrizam, narcisoizam, nekulturu, neurozu, psihozu, grebatore babuski, iznosenje neistina i druge stetne pojave...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
forelle je napisao(la):
Podrska novom rukovodstvu sajta da slobodno i dalje banuje ekstremizam, primitivizam, egocentrizam, narcisoizam, nekulturu, neurozu, psihozu, grebatore babuski, iznosenje neistina i druge stetne pojave...
Uz duzno postovanje ali i ovo su uvredljive reci,jos ako nisu i dokazane...Dokazi su dokazi,crno na belo a primeri ovaj video ovo,onaj video ono su samo obicne trice koje ne piju vodu kod iole normalnog coveka.
Mnogo je prosto ufotkas nekog u krivolovu pa tek onda pljujes po njemu i pricas da je los ovako se sve svodi na rekla-kazala...
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Svaka kritika na rad uprave ovog foruma je dobro došla. Da nema kritike teško bi se napredovalo u kvalitativnom smislu. Forum je koncipiran kao mesto gde će članovi iznositi svoja iskustva, mišljenja, predloge i tako to. Tako je bilo a tako će biti i nadalje.

E sad, ima nas raznih i sa svih strana što ovom forumu daje jedan kvalitet kojim malo koji drugi forum može da se pohvali. Rasprave mogu da idu do u nedogled u pojedinim temama. Vređanja, omalovažavanja i nipodaštavanja mušičarskog i ljudskog postojanja su u nekim temama prešla sve moguće granice. Naravno da je svako odgovoran za svoje postupke ako nikako drugačije a ono moralno. Da li sam ja, recimo, vikendaš, rekreativac, mesečnjak, dvosezonac, profesionalac u FT ili FC, rugoba ili maneken, opremljen veoma skupom opremom ili sam više nego skroman... ili neznam šta još sve, je moja lična stvar. Da li idem na pecanje svakog dana i to je moja stvar. Da li volim da se mnogo hvalim i pri tome vređam druge je isto moja stvar. Sve ovo navedeno bi bile moje stvari ako ja svojim učešćem na forumu ne vređam druge članove i navodim ih svojim ponašanjem na postupke koji bi u najmanju ruku mogli da se svrstaju u nevaspitane ili postupke nekog ko ne razume iz nekih razloga ono šta radi.

Kada sam se 19-05-2007 pridružio kao član društvu na sajtu ja sam bio oduševljen sardžajem. Čitajući postove veoma iskusnih mušičara kao i one onih manje iskusnih tek sam video, obzirom da sam samouk mušičar, koliko ja u stvari znam. Mogu slobodno da kažem da sam naučio dosta toga i na terenu proverio. Ovom prilikom se zahvaljujem svima iz čijih postova sam nešto naučio.

Mušičarenje.org je forum kao i svaki drugi. Razlika u odnosu na druge neke, je u tome što ovaj forum ima neverovatno visok stepen tolerancije prema članovima koji se ne ponašaju u skladu sa ovim našim prelepim hobijem i vrednostima zbog kojih je on veoma cenjen u ribolovačkim krugovima. A najveća razlika je u tome što je NAŠ. To što je NAŠ znači da svi mi članovi foruma doprinosimo njegovom kvalitetu i posećenosti. Neki doprinose više neki manje, to je sasvim normalno.


LJudi, pišite, pišite, pišite... o tome šta god Vas interesuje a i o onome šta Vas ne zanima, samo Vas molim da u svojim komentarima ne vređate i omalovažavate druge. Prvo nije lepo, a drugo onaj koji je iskreni mušičar, ustvari je jedan veliki čovek sa ogromnim srcem i još većom dušom koji svojim ponašanjem može samo da bude primer plemenitog i odmerenog ponašanja kako u ribolovu tako i u odnosu sa drugim ljudima.

Bistro drugari  :tbumb:
 

forelle

Junior member
Učlanjen(a)
19.11.2006.
Poruke
95
Broj reagovanja
0
@Strelac, svaka cast za pametne reci...

@Crni, el uvredi ja nekog? Jel sam u konkretnom postu (koj citiras) pomenuo neko ime? Kolko sam skapirao ovde je tema kritka moderatora a ne banovanje nekog pojedinca…
Negativne pojave I svi negativci I nesportski ribolovci se uopsteno trebaju banovati ma ko god da su…
Ja nisam ribocuvar I ne pada mi napamet da bilo koga jurim fotoaparatom… Da prijavim hocu I radio sam al samo preko mobilnog…
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
forelle je napisao(la):
Podrska novom rukovodstvu sajta da slobodno i dalje banuje ekstremizam, primitivizam, egocentrizam, narcisoizam, nekulturu, neurozu, psihozu, grebatore babuski, iznosenje neistina i druge stetne pojave...
Dođe mi da branim čoveka svim silama kad neko o njemu ovako nešto napiše!
 

Hypuris

Junior member
Učlanjen(a)
05.01.2006.
Poruke
41
Broj reagovanja
0
brankoogi je napisao(la):
forelle je napisao(la):
Podrska novom rukovodstvu sajta da slobodno i dalje banuje ekstremizam, primitivizam, egocentrizam, narcisoizam, nekulturu, neurozu, psihozu, grebatore babuski, iznosenje neistina i druge stetne pojave...
Dođe mi da branim čoveka svim silama kad neko o njemu ovako nešto napiše!
Upravo tako Branko, nije lepo napadati coveka, koji ima 6500 postova iza sebe, pogotovu ako ne moze da se brani, a i nalazi se na ovom sajtu od njegovog osnivanja, i svojim postovima cini jedan bitan deo ovog foruma dok god se njegovi postovi nalaze na stranicama ovog foruma.
 
Vrh Dno