Kritike na rad moderatora

SaleCK

Senior member
Učlanjen(a)
31.03.2008.
Poruke
264
Broj reagovanja
0
Do skoro sam i sam bio urednik na jednom od foruma,pa znam kako je ovim ljudima.Nemam reči koliko je nezahvalan taj posao,jer ste uvek na "tapetu",uvek je neko nezadovoljan nekim od postupaka moderatora (urednika) ili administratora foruma.
Da li je iko od nas prvo pošao od sebe kakav je čovek,kako se "ponašao" na forumu,šta je pisao (ako je pisao),kakve je slike izbacio?????Teško,vrlo teško.Najteže je bitisamokritičan i priznati svoje greške.
Seme zla,kako neko napisa u jednom od postova,postoji.Postoji neviđena ljubomora jednih na druge,pogotovu kada se uradi nešto pametno i korisno.Uvek je bilo i biće-JA BI TO OVAKO I TO BI BILO SUPER!Da li bi baš bilo tako?Možda.Ali bi se onda našao opet neko ko je nezadovoljan.I uvek će biti nezadovoljnih,UVEK I SVUDA.

Ivana i Lazu ne želim ni da hvalim ni kudim,momci gurajte samo napred kako ste zamislili.
Ostalim kolegama želim BISTRO!
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
Nigde ne procitah da je neko ko je trazio objasnjenje za ban mixa rekao da "nece da se igra",ali je bilo sa druge strane da "dok je mix tu necu da se igram".
[/quote]

Meni je to bila prva pomisao kad sam shvatio da je mix uklonjen, ali najviše zbog načina na koji je maknut, i prearogantnog nastupa moderatora koji trebaju biti umjereniji u svojim nastupima (ovdje mislim prvenstveno na lazzu). Opet, nisam ovdje samo zbog mixa, na ovom forumu ima puno ljudi s kojima i dalje želim biti u ovakvoj vrsti interakcije. Na kraju, nisam malo dijete (veliko sam dijete) i nemam ego trip da dižem nos i furim se. Ja sam za razgovor, za razliku od nekih kod kojih sam to primjetio i prije nego su preuzeli kontrolu nad ovim forumom.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Braća Makedoncite vole da kažu "Sekoj čudo tri dena".

A par vas se čudi evo već četvrti dan.

"Mnogo je kume, mnogo je..."
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Dosta vise sr..a u ovoj temi!!!Lazzo prekidaj ovu temu pod hitno a svi ucesnici u istoj za kaznu da postave po jedan SBS!!!!
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
crni je napisao(la):
Dosta vise sr..a u ovoj temi!!!Lazzo prekidaj ovu temu pod hitno a svi ucesnici u istoj za kaznu da postave po jedan SBS!!!!
:yeswink:  :respect1:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Svi koji su imali do sada nesto da kazu - rekli su. Neki su dobili objasnjenja za nase postupke, neki nisu. Neka postuju slobodno svi oni koje se nisu dovoljno izbesneli i nacudili nasim odlukama. Ipak su ovo "Kritike na rad moderatora", mozda ne bi bilo ispravno odmah da zakljucam. Svako ko zeli moze da nas kritikuje.

Predlazem svima koji su se zasitili da nastave sa musicarskim temama. Valjda smo, pre svega, zbog toga ovde.
 

...:::Vladan:::...

Junior member
Učlanjen(a)
15.01.2009.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja sam o  musicarenju naucio najvise iz njegovih tekstova,posto nisam cuo i jednu i drugu stranu ,moj komentar o njegovoj "kazni" je suvisan...Ali sigurno znam da je njegovo znanje i vise nego potrebno pocetnicima !
 

lionpi

Newbie
Učlanjen(a)
25.09.2010.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Lokacija
Visok Pirot Niš Beograd ... dobro mi ide
Vidim ima moderatora i sa drugih foruma, i ako niko drugi, oni će me razumeti. Ima godinu dana kako sam preuzeo upravljannje nad jednim stranim forumom. Situacija je bila još gora od ove naše a admin i moderatori nisu hteli više da rade. Čak su najavili gašenje foruma i otvaranje novog sa istom tematikom. I zainatim se ja i za 15 dana sve sredim.
Pretpostavljam da se i ovaj forum razvijao kao i taj strani. Počelo se sa par tema a stiglo do hiljadu. Prepletanje, duple teme, imas malo ovde a malo u onoj temi... Haos :doh:
Rešenje koje je upalilo je da se kvalitetno diferenciraju teme, sakupe svi kvalitetni postovi i prebace u odgovarajuće. I ima fora da samo određeni članovi mogu da pokreću nove teme pa ko ima ideju prenese njima i oni to urade a ne da svako bez čitanja prethodnih pokreće novu sa naslovom pomagajte i savet  ???  U svakom novom podforumu je lepljivi zaključani post u kome je naglašeno šta se tu može naći i o čemu bi trebalo da se piše i sve to fino funkcioniše bez izbacivanja članova sa foruma. Moderatori imaju samo posla sa slengom i editovanjem postova.
Naravno da moderatori i admini mogu i treba da obrišu postove u kojima se vređa drugi član i koji idu u takozvani off topic. Pa kad nekome obrišu post i odmah mu pošalju opomenu brzo se vrati na pravi put.
Zato probajte tu metodu i videćete da može sve da se sredi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lavče :), dobro došao na naš forum!

Kod nas je inače malo uobičajeno da se godišnje sve malo smiri, doduše ne u ovom vremenskom periodu ali dešava se pa se onda svi odjednom raspišu. Posebno preko zime, e onda stvarno svi svašta pišu, što konstruktivno što ne baš konstruktivno itd.  :)
Lepo je da je nekom stalo do živahnosti našega foruma i još jednom dobro nam došao :tbumb:

 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
modovi na ovom forumu su definitivno super coveci,sto bi se po naski kazalo...nikad ja ne bih "uplivao" u musicarske vode da nije Seba,ali i ostalih clanova medju kojima ima i modova......Seb je najveci "krivac" ali kazem,dosta je ljudi pomoglo i izaslo u susret mladom,neiskusnom,uvek punom pitanja mulcu....:)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala ne lepim recima ali moja pomoc je bila malecna, tek toliko da se krene  ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja trazim da se banuje Sebastian sa foruma  !!!  :hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
@Strelac - ne znam zašto su brisani neki (a ne znam ni koji ?!?) postovi danas u temi "Gradac..." Brisanje je ubedljivo najnepopularniji i najgori način usmeravanja/prekidanja diskusije. Sad više ne znamo ni ko je a ni šta je pisao?!? Ako nije bilo vređanja ni po kakvoj osnovi (verskoj, nacijonalnoj,...) jednostavno je trebalo mnogo ranije prebaciti deo diskusije koji nema veze sa temom u "špansku mušicu" i ostaviti temu "Gradac..." otvorenom.
Zaista ima mnogo tema koje su obogaljene uzaludnim raspravama i mnogo češće ih treba iseći i staviti u "špansku mušicu" pa nek se tamo raspravlja do mile volje...
Ali brisanje?!? Po meni nikad ako nema pretnji, uvreda, teških psovki i nepristojnih izraza. A u onoj temi ih nisam video!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Milanče prebacio sam 7-8 postova u deo foruma koji nije za gledanje. To su oni postovi koji su i posle ne znam više kog upozorenja usledili. Znači jednostavno mi je prekipelo da nekoliko forumaša nastavljaju da proizvode postove i pored nekoliko skretanja pažnje. Lepo sam pitao za nimfe koje se spremaju, jok, zatim smo komentarisali slike, jok, ni to ne vraća temu u red. Svako može da u odgovarajućem delu otvori temu i da tamo proziva, kritikuje i šta god već mu padne na pamet.

E da i ovo, kada druge mere ne urode plodom kao što u ovom slučaju nisu, jednostavno se prebacivanje nekoliko postova posle izričitog upozorenja nametnulo kao logična reakcija.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom  :tbumb:

 
Vrh Dno