Kurirske službe, iskustva

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Kakva su Vam iskustva sa kurirskim službama? Ja imam loša, evo 13ti dan nema para od isporuke paketa  :'( U pitanju je Aks.
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
I meni je pre neku godinu AKS "izgubio" pare pa sam uhvatio sefa AKS-a za gusu i on mi dao iz svog dzepa 1000 din.

Inace sad uglavnom radim sa BEX-om,oni su ok.Mozete da zakazete kurira online ne mora da zovete i moljakate ;)
http://bex.rs/balkan/zakazivanje.php
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Po meni, AKS nikako, BEX je ok za vece pakete, ali za slanje sitnijih posiljaka, pisma ili paketa do pola kilograma posta je zakon, bilo to vrednosno pismo ili post-ekspres...
Upravo danas mi se javio covek od kog sam pazario na Limundu, platio i preuzeo posiljku od AKS-a, zali se da mu pare od odkupnine jos nisu stigle... Katastrofa od usluge...
Sa BEX-om sam imao samo jedno negativno iskustvo, kolega kom sam poslao paket nije mogao iz objektivnih razloga istog momenta kad ga je njihov kurir pozvao  da preuzme, oni su odmah sutradan vratili paket nazad... uz povratnu postarinu na moj teret, naravno... jos ako saljete vise paketa odjednom postoji objektivna mogucnost zamene primaoca
Najvise posiljki saljem postom, ako je manji paketic u vrednosnom pismu za 100 din postarine, malo vece post-expresom za 150 din, stize za dan, pet dana je rok za preuzimanje, lepota...
Samo sto je potreban odlazak u postu, ko ima vremena, po meni najbolja varijanta..
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
AKS su me 2 puta zajebali sa cenom isporuke, od tad kad narucujem nesto obavezno kazem "Ako moze da kurirska isporuka ne bude preko AKSa"...
Inace, ja najvise verujem Post Expressu, cisto iz subjektivnih razloga.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja sam sada prvi a i poslednji put slao ovako. Post Express je malo skuplji ali daleko sigurniji za obe strane.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Sa Aksom ,paket tezak manje od 100 gr. sa otkupom od 600 din.  Relacija Beograd - Vranje.  Postarina = 440 din.  Ja sam ih pitao da li su normalni..? I nikada vise sa njima.Post express drzavne poste,najbolje i najpouzadanije sredstvo slanja posiljki ili pisama.

p.s. customer service im je katastrofa,salju te sa jednog broja na drugi,niko nije odgovora,"sada cemo da pozovoemo decka koji vozi za Vranje da Vam vrati 200 din.."

Neverovatno..
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Narucio sam bio iz iste prodavnice stvari do 1kg (nije cak ni bilo ni blizu 0.5kg), znaci ista polazna lokacija i ista krajnja destinacija.
I razlicite cene isporuke. Pitam jeste li menjali mozda cenovnik, kaze baja nismo. Pa onda si ti uzeo razliku... trece ne znam sta moze da bude.

Inace, neke kurirske sluzbe koriste i buseve za slanje paketa, pa kad stigne bus na stanicu, onda neko pokupi pakete sa kombicem/pikapom i posle voze dalje. To sam slucajno video i pricam sa jednim kolegom na poslu, kaze "pa da, tako rade u vecini slucajeva". Da li njih zajebavaju vozaci busa pa im traze nekad drugi iznos love, to ne znam, ali vise verujem da imaju neki ugovor i neku tarifu nego da to rade od oka, kako se cefne tom vozacu da trazi... komsija mi vozi za njih, on je inace jedna stoka nevaspitana, prava domaca stetocina (po karakteru), ako takve primaju da rade, ne cudi sto su na takvom glasu.... :)
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Ja sam odmah nakon togao pogledao cenovnik i za uslugu koju su meni izvrsili trebali su da naplate 220 din.A ne 440 din.
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Ma kretenčine. Ajde da se neko žali na određenog vozača ili za vozače za neki region Srbije konkretno, nego svi bukvalno kukaju na njih. Ako su oni ovakvi, mogu da zamislim kakav im je gazda, kakva je to sprska slika i prilika preduzetnika.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
      AKS kretencine,nikad nisi nacisto za koliko dana ces dobiti manju posiljku,a ako se slucajno ne javis na mob.,odeeeeee :aaa:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
pre neki dan sam slao kutiju muva u irsku, preporuceno...stiglo za sedam dana. postarina 290din
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Ja sam imao bruku pošiljki preko AKS-a i nisam nikada imao probleme.Vjerovatno je do vozača koji me je zapamtio pa me momak nazove dosta ranije prije nego što dođe.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja radim skoro sve preko AKS. Jedno 2000 slanja i mozda 2-3 sitne grescice koje su maksimalno brzo i korektno otklonjene,
 
Vrh Dno