Kurirske službe, iskustva

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
E vidis Simpsone, u tom grmu lezi zec... Ti lepo okrenes broj, i oni dodju po robu. A onaj ko treba da dobije posiljku mora da dubi na glavi da bi istu podigo od kurira...Da si trebao da primis 2000 paketa mislim da bi drugacije misljenje imao o AKS-u :hammer:
 

Darko Ne

Junior member
Učlanjen(a)
24.02.2010.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Dosta sam kupovao a i slao preko AKS-a i BeX-a i nikad nisam imao probelma .
Vidim da su Vaša iskusva različita što dovodi do zaključka da nije u pitanju firma
već radnik koji radi dostavu za određeni reon.
Firma nema povratnu informaciju sa tržišta tako da i nemaju pojma šta se dešava
na terenu i ko koliko naplaćuje usluge. Umesto da spreče da nema grešaka oni ih
ispravljaju tek nakon intervecije i to pojedinačno.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
denmil je napisao(la):
E vidis Simpsone, u tom grmu lezi zec... Ti lepo okrenes broj, i oni dodju po robu. A onaj ko treba da dobije posiljku mora da dubi na glavi da bi istu podigo od kurira...Da si trebao da primis 2000 paketa mislim da bi drugacije misljenje imao o AKS-u :hammer:

E vidis Denmil i kada mi se nesto salje ja trazim da mi se salje AKS-om a i donose mi pare od posiljki. Ja kazem da imam odlicna iskustva, kapiram da vi nemate, 98% mojih kupaca ima pozitivna iskustva kada im saljem robu. Evo konkretno, Djole je u svadji sa niskim kurirom AKS-a, Kuzma ima super odnose sa njim. Imate telefon za reklamacije pa napusite odredjenog kurira ako smatrate da nije korektan. Mislim totalno je bezveze optuzivati generalno kurirsku sluzbu zbog par losih kurira.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
E vidiš, ima logike u tom tvom stavu... Ako imaš ugovor ili dogovor sa njima i šalješ ili primaš pošiljke svakodnevno to je jedna stvar, a ako to radiš jednom mesečno to je nešto drugo. Sam kurir tu i nije mnogo bitan, on mora da igra onako kako mu se svira... Poslovna politika
firme je da odredjeni krug korisnika MORA da bude zadovoljan, a ostali ( čitaj mali korisnici ) nisu bitni... Pa tako dodješ u situaciju da moraš kurira da čekaš u odredjeno vreme na odredjenom mestu ako hoceš svoju pošiljku, naravno gde i kad njemu odgovara.
Opet ostavljam mogućnost da ovakva situacija nije svuda, pišem konkretno za Niški ogranak AKS-a, pošto znam kakva je situacija i poslovna politika kod njih, drug je radio kod njih par godina...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Denmil nisi u pravu. Nema to veze sa poslovnom politikom vec sa kurirom pojedincem, ne dozvolite mu da se tako ponasa. Okrenes telefon za reklamacije i najebes mu se keve. Kurirska sluzba dostavlja paket na adresu koja je naznacena u otpremnici, makar to bio i neki zaseok. To sto su neki nesposobni da reaguju adekvatno je neka druga stvar, ne dozvolite da vas kurir jase da vi preuzimate paket gde vam on kaze. Nemam ugovor sa Aksom niti sa bilo kojom drugom agencijom.I nije stvar sto ja saljem vec moji kupci uredno dobijaju pakete bez greske. Onaj tamo kurir za Przogrnce sigurno me ne poznaje pa nema ni predstavu koliko paketa saljem. On je duzan da isporuci robu tamo gde sam mu ja napisao i tacka.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Jeste Simpsone on u obavezi da dostavi paket gde si mu ti napisao ali u najvećem broju slučajeva kurir pozove od negde iz grada i kaže da se mnogo žuri i da ne zna gde je ulica.  Onda ja sedam u kola i idem da ga tražim da bih podigao paket, to se zove jebivetarizam.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ja mozda i nisam u pravu, ali je to ovde kod nas realnost... Da ja svakodnevno radim sa njima sigurno
je da oni nebi mogli da se ponasaju tako, ali obzirom da preko njih iskljucivo dobijem par paketa godisnje, i nije mi neki problem... kad saljem, onda ja biram  :yeswink:
Sve u svemu, bez obzira na to sto si ti zadovoljan njima, moj utisak je da su oni daleko od toga kako jedna kurirska sluzba treba izgleda.

 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ovde u Jagodini naozbiljnije radnje strogo koriste AKS,i prezadovoljni su . Ja pamtim jedan hitan sucaj, puno kalemova i kristal flesa iz KV-a,

to se putem AKS-a razvuklo danima,dok na kraju na poziv kolege koji mi je slao paket nisu objasnili da sa nisam javio na mob.

Krajnje neozbiljno.Resismo putem expresa problem za 1. dan. Vidim da ima zadovoljnih ljudi na forumu. A sto pomenu Strelac,cimkanje  da sam

dodjes do kraja grada i uzmes posiljku je 100% slucaj nekih kolega ribolovaca iz JA. Nesto ne mirisu JA .  :nowink: :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
denmil je napisao(la):
, moj utisak je da su oni daleko od toga kako jedna kurirska sluzba treba izgleda.
A sta je u ovoj drzavi blizu onoga kako bi trebalo to ds izgleda? Vlada, politika, ekonomija , ribolov, kurirske sluzbe,...  mislim stvarno...
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
postexpres je najeftiniji i najsigurniji! za istu pošiljku postexspres je 192din. a aks 240din. provereno!
 

Darko Ne

Junior member
Učlanjen(a)
24.02.2010.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qQ29iQkEYFI&feature=player_detailpage[/youtube]
 

escondida

Senior member
Učlanjen(a)
20.07.2012.
Poruke
128
Broj reagovanja
0
Ma ekstra su. Kad umrem, njihov kombi će da me odveze na groblje.  ::)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ne kaže narod džaba da kovan kamen bolje melje. Zvao sam jetros i krajnje ljubazno im se obratio i gle čuda, malopre dođe kurir i donese mi pare  :hammer: :D
 
Vrh Dno