Kurirske službe, iskustva

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nekada stvarno važi ona stara narodna: "lepa reč i gvozdena vrata otvara".
 

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Ma kakva lepa rec,danas ljudi samo budalu ozbiljno shvataju.Znaci dok ne pripretis da ce im prolepsas familiju ne zarezuju te uopste.
Ja krenem lepo i kulturno ali kad vidim da nece pribegavam drugim metodama.Znaci najebes im se majke i da vidis kako sve moze.To vazi oupste u svim sferama zivota,nazalost
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
na žalost je tako u večini slučajeva...također i ja uvek nastupam ljubazno "na početku priče", ako ne ide tako postoje uvek i druge metode da se istera pravda  :smoke: Po tom pitanju sam imao ja sreču. Do sada svega u nekoliko navrata sam naletio na inbecile koji ne razumiju lepu reč ili savet pre nego se krene na druge metode  :blush: i tu sam isterao svoje tim nekim drugačijim metodama mada mi je to mnogo mrsko...ali što se mora nije teško  :hammer:

Od kako sam u SLO...dovoljno je ako sam u pravu samo da iznesem neke činjenice dotičnom i spomenem sud i policiju pa se sve vrlo brzo rešava...samo od sebe  :D
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  U mestu gde ja zivim,kulturan pristup i finoca se smatraju slaboscu. Ako se slucajno potkacis sa nekim dziberom,pa i u saobracaju i nastupis fino,

na*ebao si. Nema bontona ni kulture u dialogu sa dzudzom ako te napadne,desni direkt je mama  :D ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e kod mene ovde Boze ne daj da nekoga udaris javno ili ti pred svedocima jer to posle košta mnogo.... ako si napadač košta itekako, ako si se branio nije jasno...sve ovisi ko ima bolje odvetnika....tako da ovde ako nekoga misliš "pedagoški zviznuti" to moraš bez svedoka  ;) ...
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Ovde obojica placaju kaznu za remecenje reda i mira,bez obzira koje koga prvi zveknuo i ko je potencijalni krivac. Uglavnom se tu zavrsava,ako

naletis na ''coveka'',ali ako te neko tuzi,zbog modrica,bez obzira sto je trazio iste  :doh:. Drzava se zadovoljava sa po 100evrica,ali ''osteceni''

moze da ''muze'' do 800 e zbog pretrpljenog straha i uvrede itd.. 

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MAFKE je napisao(la):
Ovde obojica placaju kaznu za remecenje reda i mira,bez obzira koje koga prvi zveknuo i ko je potencijalni krivac. Uglavnom se tu zavrsava,ako

naletis na ''coveka'',ali ako te neko tuzi,zbog modrica,bez obzira sto je trazio iste  :doh:. Drzava se zadovoljava sa po 100evrica,ali ''osteceni''

moze da ''muze'' do 800 e zbog pretrpljenog straha i uvrede itd..

Boga mi nisi u pravu. Zadnjih godina zakon je daleko jasniji, rigorozniji po napadaca a zastitnicki orjentisan prema zrtvi, da uopste nisi svestan. Za direkt sledi bajbokana a zrtva uz sasvim prosecnog advokata izvuce i koje milionce dinara.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a ovde kod mene i samoodbrana može da košta... zato bolje beži ili pretrpi a ako nema svedoka (nije u javnosti) ako možeš da se  obraniš raspali po budali koliko možeš do te mere da mu se zgadi dan kada se je rodio :hammer:


Zato, izbegavamo sukobe, pokušavamo biti 100% diplomatski.... pronalazimo kompromise :D

 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Bojane,ne pisem napamet. Iskusio sam ovu neprijatnost i platio za remecenje r. i mira isto kao i ''izazivac'',s'tim sto me je tuzio i nista nije dobio.

Ja imam da platim nesto preko 20 000.00 din i 2g. uslovne. Doduse pre 2 g. se desio ovaj slucaj. Nije bio samo 1 direkt,provuko se i levi aperkat

u rebra  :yeswink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke, lose te je tuzio ili je imao jako loseg advokata ili je sam sklepao neku glupost ili nije imao validne dokaze. Snimak i nalaz lekara su kljucni, kap krvi i ti vise nisi mogao da odgovaras prekrsajno vec krivicno. Dakle da je imao malo slifa, ti sad ne bi kucao ovu poruku :hammer:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
simpson H je napisao(la):
Mafke, lose te je tuzio ili je imao jako loseg advokata ili je sam sklepao neku glupost ili nije imao validne dokaze. Snimak i nalaz lekara su kljucni, kap krvi i ti vise nisi mogao da odgovaras prekrsajno vec krivicno. Dakle da je imao malo slifa, ti sad ne bi kucao ovu poruku :hammer:

Jeste Bojane,tuzio me i otislo je to na ''visi'' SUD,nije se zavrsilo prekrsajnim :doh:,imao je i fotografije kao dokaz. Nego s'obzirom da nemam

''mrlju'' u zakonu,preinaceno mi je u uslovnu kaznu,ni to nije bas zgodno. A onaj stakor se svojski trudio da me kazne i svedoka doveo koji se zeznuo i rekao da je ovaj

bio pripit  :D :D. Kukao kako ne moze da spava,bole ga rebra itd. dok vise nije napravio kontra efekat  kod sudije svojim banalizovanjem.

Otezavajuca okolnost po mene je bila i treniranje boxa,sto je ovaj iskoristio i naveo a SUD prihvatio  :doh:. Ceka me oko 20000 SUD-u da platim.  :blush:


 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
U slučaju imanja nekog "crnog pojasa" i sličnog u supu se moraš evindetirati.I bukvalno te vode kao naouržanog.
Bar je bio ovaj zakon ako nije i to promjenjeno.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
tommylee je napisao(la):
U slučaju imanja nekog "crnog pojasa" i sličnog u supu se moraš evindetirati.I bukvalno te vode kao naouržanog.
Bar je bio ovaj zakon ako nije i to promjenjeno.

  Tomi,u Italiji je nekada vazio zakon da covek koji je boxer ili je trenirao box,ne sme coveka ni da takne,pa makar ga neko provocirao na sve moguce nacine. Boxer se tretirao kao ''oruzje na nogama''. To je jedini sport'' ciji je cilj protivnikova glava'',odvratno zvuci.

Drugi po riziku za mozak je fudbali treninzi udarcima glavom u loptu + ostale povrede tokom utakmica  :yeswink:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
e kod mene ovde Boze ne daj da nekoga udaris javno ili ti pred svedocima jer to posle košta mnogo.... ako si napadač košta itekako, ako si se branio nije jasno...sve ovisi ko ima bolje odvetnika....tako da ovde ako nekoga misliš "pedagoški zviznuti" to moraš bez svedoka  ;) ...


e sta ti je EU...PREPISAN zakon i ovde na kipru.....dobro razmislite pre nego dignete ruku za evropu :hammer: :hammer: :hammer:
 
Vrh Dno