Lim (donji tok-srpski deo)

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
još jedan preliv pun lipca, a u gradu
 

Prilozi

  • komunalno preliv3.JPG
    komunalno preliv3.JPG
    266,9 KB · Pregleda: 360

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Zelenac, poslao sam ti privatnu poruku pre mesec dana odprilke. Verovatno ti nije stigla ili je ja nisam lepo poslao , a vidim da si dolazio na forum ovde 09.11...

U svakom slucaju ovde cu ti napisati. Planiram da dodjem u Priboj na prolece. Tamo dosta provodim musicareci lipljena. Obavezno se moras pridruziti musicarima!!! Videces i zasto je to tako :tbumb:  Tu sam ti na pomoci oko pribora i osnovnih muscarskiih koraka, koje ce ti sigurno mnogo znaciti, tako da nemoras sam da lutas.

Moj mejl je : [email protected]  pa tako cu najbrze procitati tvoju poruku i odgovoriti, jer forum slabije posecujem.

Pozdrav!  ;)

PS Sorry za off...  :)
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Da li neko zna otkuda Elektroprivredi Srbije i Limskim hidroelektranama tolika voda da vodostaj Lima ispod Potpeci vise puta na dan podizu i po 1m? Dotok Lima kod Prijepolja je izuzetno nizak, Potpecko jezero je bilo prazno, otkud sad ta voda? Da li to  prazne uvacka jezera?
Totalno su mi zeznuli ribolov ovih dana.  :mad:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Nisam upucen u tu problematiku Blagoje. Samo sam aposolutno  siguran da u korist reke ne rade nista!
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Imali su nekakav remont na brani, cistili su resetke, pa su ispustali svu vodu iz potpeckog jezera i plus vodu iz uvackih jezera preko Bistrice. Lim je skoro citav septembar tekao mutan i sa povremeno povisenim vodostajem iako je uzvodno, kod Prijepolja, bio rekordno nizak vodostaj. Totalno su mi zeznuli ribolov u septembru od koga sam ocekivao mnogo. To mi je ranije bio najbolji period za mrenu. Sada se stanje koliko-toliko normalizovalo, ...ali je za mrenu kasno  :nowink:. Vreme je lipljena :yeswink:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
Blagoje, ima li nekih vesti? Je l' radio lipac? Ja sam ga lovio pre 10-ak dana na Drini, ali to je bio poslednji topao dan od jutra do veceri.
 

Blagoje

Senior member
Učlanjen(a)
27.05.2007.
Poruke
158
Broj reagovanja
59
Lokacija
Priboj na Limu
Nista Djomla :( Bio u prosli cetvrtak, ni traga od lipljena, nigdje se ne javlja. Taj dan je jos bio i topao u odnosu na vikend i danasnji dan.  :mad:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
644
Broj reagovanja
19
To je izgleda bilo to od ove sezone.  :D Sada krece period mastanja, kreiranja strategija i obnavljanja pribora za narednu sezonu... :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Reka koja me je dok sam bio klinac i putovao ka cg prvlacila. Delovala zanimljivo. Uvek sam hteo da zabacim... igrom slucaja otisao sam u Pribojsku banju, poneo stap dok volju za pecanjem uvek imam :). Prekljuce sam.imao dva tri sata. Poveo sam jednog klinca i otisao u gradski deo. Cuo sam price da lipca ima ali da ga niko ne lovi... u medjuvremenu saznam da ga poneko cepa na tirolca....
U gradu sa mosta pogledam... mrena, jedno 5kg.... ambiciozno sam pokusao da je dobijem. Probao lipce-nista, klenove-jedan omasaj, pliskice... eldorado. Cujem se predvece sa Ekom, on me uputi na drugara i tako tek danas, nakon promasenih terena ujutru, rece mi taj monak iz Priboja da sam pecao sve skobaljaska mesta pa me je uputio gde treba, stizem na mesto i polako cesljam. Voda kao da je mutnija nego jutros. Cini se i veca. Na sredini lima riba se javi. Pa prek puta. Pokusavam al corak. Promenim malo mesto napokon uze suvu.. dve sekunde i solidan lipac od kakvih 30-35 spada. Nema veze.... bice. Nakon kraceg vremena dolazi Ekov drugar pricamo, covek domacin doneo.pivce :), dok pricamo ja pokusavam i dalje na suvu bez ikakvih rezultata. Kazem mu kako posto za par min treba da krenemo iz ocaja cu staviti manju ultra tesku nimfu.... prvi zabacaj udarac.... riba... odusevljen sam. Samo da nisam nulu upisao :)
Generalno reka je odlicna ali kao i svaka reka ima svoja mesta. Lokalni ljudi su izuzetno korisni, poput Adnana, jer da nije njega bilo uhvatio bih.... ovako nadam se skorom povratku na reku iz mojih decackih snova i mastanja tokom putovanja.

28fd2866e4ff5689661b69cc32aa0019.jpg


0e8aa55d89c027563f97170bc6562b9c.jpg


106530d8e9dd180b1c4ea90b7e5f012b.jpg


aa51d573540f7daeacdd086efda1d87b.jpg


02d486d00c346bc26a182202d9f37f16.jpg
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ti si moj idol...ovam oradis nemas vremena ali brate svuda stignes da odes...lepa ribica nema sta...ko ume ume...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Lim je ovde sličan kao Nišava. Koliko je topao/hladan sada?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
Gegula... volim sta cu. Seo na voz i ugrabilo se vremena.
Goci meni je ovo relativno topla reka. Nekoliko stepeni topliji od gradca cini mi se. Samo sto je dosta veci od nisave inace ima slicnosti
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Zaista mi je drago sto si uspeo da ga pronadjes.
Ja se kanim duze vreme da odem tamo da pecam ali nikako da ugrabim vremena, mada i taj deo Lima nije mi bas omiljen.
Skoro svakodnevno pustaju branu a nekada su te oscilacije zaista velike, tako da mi propadne dan.
 
Vrh Dno