Masti, gelovi, ulja, praškovi i sprejevi za suve muve

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
floatgink.jpg


cortland-dab.jpg


cortland-spray.jpg


dry-shake.jpg


Koji preparat koristite? Već smo pisali o ovome i opisivali svoje "uradi sam" varijante, ali mislim da smo se retko pohvalili nekim preparatom sa nalepnicom neke od poznatih firmi.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
http://www.visionflyfishing.com/page.php?page_id=33&c=57&pid=222

Jako sam zadovoljan, i nemam nikakvih zamerki na ovaj proizvod.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ja koristim obicno parafinsko ulje. Nema boju, miris,u tecnom je stanju, jeftino je i ima ga u apotekama. Bio sam skeptican dok nisam video kako ga jedan moj drug koristi.
Naime, on celu muvu ( naravno ne onu sa cdc-om) potopi u ovu tecnost.
Rezultat je fenomenalan, muva pliva k`o Felps na kokainu.  :D
Probajte...
 

Prilozi

  • parafinsko ulje.jpg
    parafinsko ulje.jpg
    60,4 KB · Pregleda: 401

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Kad je potopi.
Kad je napravi ili pre svakog pecanja.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
MM je napisao(la):
Ja koristim obicno parafinsko ulje. Nema boju, miris,u tecnom je stanju, jeftino je i ima ga u apotekama. Bio sam skeptican dok nisam video kako ga jedan moj drug koristi.
Naime, on celu muvu ( naravno ne onu sa cdc-om) potopi u ovu tecnost.
Rezultat je fenomenalan, muva pliva k`o Felps na kokainu.  :D
Probajte...
Ovo nije loša ideja,ali ne ostavlja li tako namašćena muva nekakav trag oko sebe dok pliva.Interesuje me jer bih možda i sam koristio parafinsko ulje!
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Rancicu, potopi je kada je veze na tipet.

Zvezdane, ja mislim da ne ostavlja trag. Mahanjem zbacis visak tecnosti. Ako i ostavlja neki trag, veruj da ribama to ne smeta. On ih je razvaljivao i po virovima, tisacima i mestima gde muva veoma sporo pliva, pa riba ima dosta vremena da je zagleda.

Ja ga ne koristim dugo, ali za ovo kratko vreme sam veoma zadovoljan.  :yeswink:
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Svi pricaju o flotantima, niko o sredstvima za potapanje tipeta. Gledano odozdo, musica obicno ima ''kljovu'', od monofila. Ja koristim sundjer natopljen sapunicom. Sta se jos koristi? 
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Jovanča (formerly known as Compshop) je napisao(la):
Svi pricaju o flotantima, niko o sredstvima za potapanje tipeta. Gledano odozdo, musica obicno ima ''kljovu'', od monofila. Ja koristim sundjer natopljen sapunicom. Sta se jos koristi? 

U novom Orvisovom katalogu sam video proizvod " Orvis mud".
Nisam ga probao a ako neko jeste nek napise nesto o tome.
 

Prilozi

  • mud.jpg
    mud.jpg
    29,7 KB · Pregleda: 286

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ipak ostavlja trag, Zvezdane izvini na "dezinformaciji". To sam primetio kada sam na Galovici pecao kedere na suve mušice. Ipak, trag ne ostaje dugo, prvih 5-6 bacanja, posle ga nema, a muva pliva ceo dan. Kod pecanja u brzacima, ovo ne predstavlja nikakav problrem, juče su mi pastrmke udarale na prvi zabačaj, neposredno nakon mašćenja muve.
Cena je 80 kinti, pa je i to prednost.
 

Prilozi

  • spreman za dry fly.jpg
    spreman za dry fly.jpg
    32,2 KB · Pregleda: 400

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
ORVIS MUD, ko sto i samo ime kaze sluzi za mazanje muda, kada su u vodi tj. ispod povrsine vode, ta mast odrzava konstantu temperaturu tela, kao i pomenutog dela tog istog...
 

Piki

Senior member
Učlanjen(a)
19.03.2006.
Poruke
188
Broj reagovanja
24
:D :hammer: :doh:

Sobajle sam se nasmejao. :respect: :gace:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Koristim MP CDC oil, Gink, Loon a kad hocu bas-bas plivajuce musice onda tokom vezivanja koristim Watershed
 

Prilozi

  • WSB.jpg
    WSB.jpg
    46,5 KB · Pregleda: 383

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
tomasini je napisao(la):
simpsone, možeš li reći malo više o Water Shed-u?

Nista narocito komplikovano a izuzetno efikasno. Tokom vezivanja kapnem kap izmedju prstiju i celu musicu izmackam, ostavim da se osusi i kraj. Moze slobodno da se maze i CDC, musica pliva bas dugo bez dodatnog mazanja a samo se opere u vodi posle ribe od sluzi, malo raspuca i opet pliva super. Ne ostavlja nikakav trag u vodi jer je musica suva (mora najmanje 24h pre pecanja da se namaze), jedino sto meni smeta miris dok je neosusena, toliko mi smeta da 2 dana sugestivno osecam taj miris.
 
Vrh Dno