Masti, gelovi, ulja, praškovi i sprejevi za suve muve

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja koristim vision flyspray (fly floatant) ,napraska se jedan ,dva minuta pre zabacivanja muve ,koristim mast koju sam kupio od jednog domaćeg proizvodjača panicfly isto je ok a za čišćenje ,održavanje i osveživanje strune od Scientific Anglers.a - Fly line dressing ,to je otprilike to ,jedino na slici fali sundjerčić koji služi za čišćenje strune.
 

Prilozi

  • 07052009318.jpg
    07052009318.jpg
    12,8 KB · Pregleda: 294

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
ja koristim vision flyspray (fly floatant) ,napraska se jedan ,dva minuta pre zabacivanja muve ,koristim mast koju sam kupio od jednog domaćeg proizvodjača panicfly isto je ok a za čišćenje ,održavanje i osveživanje strune od Scientific Anglers.a - Fly line dressing ,to je otprilike to ,jedino na slici fali sundjerčić koji služi za čišćenje strune.
koliko košta ovaj Fly line dressing i gde ima da se kupi?
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
JA sam ga kupio u Njemačkoj,i tako košta nešto ispod 14€.A možda ga ima i Kiza iz Valjeva ili Sale Čačan.
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
Nisam do sada koristio nikakva sredstva za poboljsavanje plovnosti muva, interesuje me od cega zavisi da li se muva maze mascu, uljem iliti nekim praskom ? Postoje li neke smernice, tipa cdc - ulje, elk hair - mast, ili mozda toplo vreme - mast, a hladno ulje?
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Juce  pogledah  na tv-u  kanal LR, a tamo konkretno o ff-u i ft-u i saveti Save Martinovica o vezivanju  CDC  CADISA gde napominje da

ne treba  ''ulepljivati cdc isperke''. Cemu onda  mazalice bas  za CDC i poboljsanje lovnosti ovog materijala ? Odavno sam utuvio  da se CDC

ne ulepljuje ( opet saveti starijih ),ima li ko  konkretan kontakt sa uljem  za CDC i kako se pokazalo na pomenutom materijalu,zbunjen sam

pa da mi neko pojasni ako nije problem . ???
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Cdc ulje je odlicna stvar. Fora je ne preterati. Ja cak i na tek navezanu muvu od prirodnog cdc-a stavim malo. Kapnem jako malo na prst razmazem.i.utrljam u muvu. Lakse je operem od sluzi kasnije. Teze pije vodu kad se cdc isposti. Samo kad riba ulepi cdc muvu prvo dobro isperem u vodi. Stisnem papirnom maramicom da upije vlagu...raspucam, bez toga da muva padne na vodu tokom raspucavanja skracujem zabacaj....uhvatim muvu namastim i pecam.dalje.
To je ujedno najveca mana cdc-a treba malo rada oko njega.
Cdc ulje mi se bas dobro pokazalo za sve muve.
Ostalo gelove masti praskove koristim sta imam. Mada ulje najvise volim.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Oholi,hvala puno na savetu  :firends:

Znaci pored koriscenja  za CDC  bez problema  zavrsava posao i na drugim suvim imitacijama. Inace ja preferiram LOON mast i vrlo malo

ga pipnem prstom i cim se rastopi  utrljam pazljivo ne preterujuci ni na jednoj muvi. Kutijicu  imam dugo godina iako sam svakom kolegi

nozicem vadio  komadice masti i delio,ostalo je dovoljno i za premaz kanapa i za musice. Zahvaljujuci  forsiranju foamki,ta mast i traje toliko.

  Ostaje da potrazim gde ima  cdc ulja i narucim za jesenje imitacije kada na suve manje muve dobijam najkrupnije klenove po recicama :smoke:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Cdc uljee mi za sve valja... pa i kanap namastim ponekad...vrsni deo
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
po meni je puder najbolji za cdc pera-simazakijev draj sejk na primer
 

dovla84

Senior member
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Poruke
135
Broj reagovanja
0
Koristio sam parafinsko ulje pomesano sa istopljenom belom parafinskom svecom (tvrdi parafin). Pluta dobro, ostavlja trag na vodi i muve menjaju boju vremenom tj. postaju sve tamnije. I dalje koristim tu smesu za neke tamne muve gde se ta promena boje ne primetcuje ali sam generalno mnogo smanjio upotrebu jer su silikonski proizvodi dosta bolji (ali su skuplji). Za CDC koristim ulje marke "Anglers Image" koje je ok. Iskreno, nikad pre nisam cuo za tu marku ali mi kolege sa ovog foruma rekose da ta firma pravi dosta dobre proizvode.

Pozdrav.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Neko moje skromno mišljenje što se floatanata tiče je da za mušice tipa sve vrste policelonskih buba
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
... I tako stiže ovde 1/10 mog posta...nemam nameru da kucam opet :-/

Послато са D2203 уз помоћ Тапатока

 
Vrh Dno