Mere, lovostaj i zabrane

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Realno ce se sve reke pre ili kasnije pretvoriti u komercijalne revire koje je lako cuvati kad se dnevne dozvole plate i imas odakle da platis dobrog cuvara, ovaj sistem sada je neodrziv, osnova je svakako riblji fond...sto se mene tice nikad ne moram da nosim ribu samo neka je ima dovoljno za pecanje...

Siguran sam reke dimenzija Rzav, Djetinja, Gradac ne mogu da proizvedu dovoljno ribe za rezim odnosenja jer nemaju kapaciteta a kada bi se cuvale za 5god bi imali odlicne revire koji moraju biti konercijalni jer je svest coveka nedovoljno razvijena za opste dobro vec samo za licnu korist i interes
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Reke u srbiji ce biti pune ribe kada ribolov prestane da bude zabava za siroke narodne mase. A to ce biti nikad i zato je ova tema uzaludno palamudjenje ;)
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Sve se to da vrlo prosto rešiti. Sećate se pre x godina su se cigarete kupovale gde god pa i u prodavnici je imalo sa i bez markice. A onda je država rekla dosta i uveli si drakonske kazne. Danas nikome nije ni na kraj pameti da švercuje, maltene ne postoje na crno. Ili pak pojas kod vozača, ogromna većina je stekla naviku vezivanja zahvaljujući velikim kaznama. Dobar primer je i naš gastarbajter koji radi u Švajcarskoj i tamo ne baca smeće kroz prozor auta a ovde godišnje bar jednom to vidim vozeći iza. Ista je to svest samo tamo zna da ne sme jer će ga odrati a ovde mu se može. Znači samo kazna da bije po ušima i sve loše bi nestalo.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Jos uvek postoje cigare na crno i to u ogromnim kolicinama. I za svaki prekrsaj postoji kazna ali se ne naplacuje a objasnicu ti i zasto...
Nece ti naplatiti kaznu jer ....sin medijskog tajkuna ubije devojku kolima na pesackom prelazu i dobije uslovnu kaznu. Politicar kolima ubije zenu na naplatnoj rampi i nema 2 minuta snimka, gaji se droga na 12 hektara u sred srbije ....ovo su skoriji primeri a ima gomila zadnjih 30 godina . Tu dolazimo do sustine problema...vrana vrani oci ne vadi...ti se ne bunis na sve to a oni ti tolerisu da pljujes po ulici ,bacas djubre , i pecas ribu ....ako me razumes sta hocu da kazem?
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.095
Broj reagovanja
896
Može se sve i kod nas moglo se i prije stvar je u državi i sprovođenju zakona.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Bas tako. Problem je drzava. Ne mogu oni da meni uvedu nemacku disciplinu i kazne a oni da rade to sta rade. Zato oni ne diraju mene a ja ih glasam i ne bunim se za sve sta rade i to je to...pakt o nenapadanju.
Zato pecajte ribu i uzivajte ili na ulicu i revolucija ....trece nema
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Licemerno bi i bilo da se kazni dete koje peca bez dozvole a ovamo politički pajtaši zgrću pare na ugovorima za distribuciju struje iz MHE koje su na poklon dobili za vernost a koje prave 100x veću štetu. Jbg, kao što kažeš, vrzino kolo. Valjda će neko nekada to da preseče.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Sasa ako je tema palamudjevina nemoj ucestvovati, jednostavna stvar, meni je X drugih tema bezveze pa se ne ukljucujem...niko te nije prozvao pa si ovaj krug libero...

Nijedna promena nece da se dogodi preko noci, sve je proces koji pocinje od pojedinca, najpre promenom svesti, pa postupcima pa blize okruzenje i tako redom... Primer je moje drustvo za pecanje i ljude je sramota da uzimaju ribu kad su sa nama i tamo gde je dozvoljeno jer vide normalne momke sa nekim drugim pogledom na stvar a ne marsovce...

Stvar je o tome da covek svojom svescu moze puno toga da promeni, tema je zapoceta sa idejom da se mera zabrane izlova okrene, da se dozvoli izlov do propisanih mera a ne preko njih jer je u 21. veku ribolov sport i razonoda a ne nabavka hrane za porodicu
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Jeste palamudjevina ali je bolja nego druga gde se smaram sa likom koji pet minuta posmatra kako stuka markira strimera. Zato cu ucestvovati  :D
Ako idemo putem da svaki pojedinac menja sam sebe i da jedni na druge uticemo nece se nikada nista promeniti . Jedini ispravan put je da drzava primora pojedinca . Ali to nece lako da ide. Kako ti sada da objasnis radniku koji nema novca za letovanje da ne moze vise da na godisnjem odmoru peca ribu kako je navikao ?Ili penzioneru koji ima malu penziju ? Ribolov je jeftina zabava i tako ce i da ostane.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Drzava mora da primorava pojedinca koji nema svest, ja nikad ne parkiram auto na mesto za invalide iako to niko ne kaznjava, prosto imam tu svest, ne treba niko da ne kazni da znam sta je ispravno ili drustveno odgovorno.

Takodje, sa stanjem nasih voda koje ce se jos vise menjati na gore dolazimo do toga da ribolov nece biti jeftina zabava osim ako ces sedeti u praznoj reci i glumiti da nesto radis, u suprotnom ides na uredjen revir, platis, znas stanje ribljeg fonda, znas pravila igre i svi te gledaju ko budalu kad pitas da poneses jednu ribu ili je uzmes bez pitanja... i sve te to ceka i sledeci put i onda ribolov vise nije jeftin i meni tako vise odgovara jer se svest o ocuvanju ribljeg fonda sporo razvija i na nivou je da ako ne uzmem ja uzece neko drugi pa je onda ipak bolje ja da uzmem...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Jel ti pises o ribolovu uopsteno ili mislis samo na musicarenje?
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
922
Broj reagovanja
87
strashni je napisao(la):
Drzava mora da primorava pojedinca koji nema svest, ja nikad ne parkiram auto na mesto za invalide iako to niko ne kaznjava, prosto imam tu svest, ne treba niko da ne kazni da znam sta je ispravno ili drustveno odgovorno.

svest o ocuvanju ribljeg fonda sporo razvija i na nivou je da ako ne uzmem ja uzece neko drugi pa je onda ipak bolje ja da uzmem...

nažalost ona stara budali je lakše uterati metar u guzicu nego 2 rečenice u glavu.

sporo se razvija dokle god imamo ljude sa razmišljanjem da komšiji crkne krava iako to meni ništa ne znači.

ali ima nade zaista, kada se pogleda na varaličar forumu jedna ogromna većina ljudi se od nosača svega i svačega počela dičiti lepim fotografijama živih riba i snimcima puštanja kapitalnih primeraka.

opet spominjem varaličar da bi možda Jr i ekipa uveli neka malo lepša pravila i podsticali malo na lepšu komunikaciju o ovom našem lepom sportu umesto palamuđevina, od kako se Simpson povukao iz sveta mušičarenja nema 3 osobe na forumu koje mogu detaljno da opišu neku strunu, taper, njegov oblik, sada umesto da pročitam na forumu moram da istražujem sam i trošim novac, a čemu onda služi forum.

i ovo je malo offtopic, ali verujem korisno za dizanje svesti, kome se može dići, kome se ne diže nema pomoći.

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Kako si sve to lepo napisao...jos kada bi se tako i ponasao...licno sam video tvoje fotografije smudjeva ....pun zamrzivac...ti ces da uterujes nekome u guzicu ili glavu??? Koji ste svi redom licemeri i laznjaci ...gadi mi se
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Lakse je varalicarima da pricaju o varalicarkoj opremi iz prostog razloga jer je dostupna, ima je u radnjama ili je ima kolega pa je probao, a kolega je mnogo vise nego musicarskih kolega. Ko zivi u inostranstvu verovatno je video i probao mnogo vise nego mi ovde pa o tome moze i da pise, npr posetim fly fishing forum usa oni ameri vecinom samo o opremi pricaju. Nedavno sam posetio i varalicar.com dugo nisam, gledao sam slike ulova i prijatno sam se iznenadio na vecini pise pustena, c&r, pliva i dalje i bas mi je drago da je tako jer po secanju mi se cini da pre par godina nije bilo tako u tolikoj meri. Sto se tice novih musicara, polaznika, ovaj forum je velika riznica znanja pogotovo sto pise o nasim vodama i ovdasnjim musicama a za iskusne je diskutabilno koliko pomaze ali je svakako dobro da postoji neka zajednica gde moze nesto da se pita i dobije odgovor. I slazem se da treba da se uvedu zuti i crveni kartoni nije ovo rijaliti jebes ga, razlicita misljenja treba bez bojazni argumentovano da se iznesu bez vredjanja kolega.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
922
Broj reagovanja
87
jeste Sale, stvarno sam znao da preterujem, zato sam ove godine poneo 2 smuđa kući od ko zna koliko, to se mislim ne može ni izbrojati.

lipljena sa Drine još nikad nisam poneo, čak ni kalifornijsku pastrmku. (ustvari od salmonida sam jedan dan 97. godine sa Vrbasa poneo jednu mladicu i 2 pastrmke)

e sad u lovu je teže da uraditi C&R, ali se često potrudim da spadne  :hammer:


nema tu licemerja niti čega drugog, pogreši čovek, razmisli, ispravi, ode u drugom pravcu, bitno je evoluirati.

svakako mislim da nema potrebe opstruirati svaku temu.

p.s. evo ti moje slike od pre 10godina. al u svakom slučaju, ako imaš nešto napiši, ako nemaš nemoj, nisam ti ja za forumske prepirke.




 

Prilozi

  • rsz_p8280026.jpg
    rsz_p8280026.jpg
    53,4 KB · Pregleda: 31
  • rsz_p8280028.jpg
    rsz_p8280028.jpg
    35,3 KB · Pregleda: 31
Vrh Dno