Micro Poperi

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
gegula je napisao(la):
evo malo mog licnog iskustva sa poperima....
ove godine sam prvi put probao da pecam na popere koje sam licno narucio iz cabela's bas za potrebe basa(velikoustog), moji su velicine 3-5cm i mogu ti reci da sam ih razbijao,do duse komadi do kg ali borac za svaki respekt, ne znam kako bi funkcionisali na pastrmku ili klena ali bas ih obozava pretpostavljam i stuka,inace basove sam lovio i po 20kom u danu,poperi svakojakih boja i odlicno su mi se pokazali narandzasti wooley bugers-i jer je jezero puno vilin konjica iste boje........sad je zahladilo pa ocekujem vece komade
bas je zakon kad pocne da lupa po poperu :hammer: :hammer: :hammer:

jeste, prava sportska riba i jos kada ga lovis povrsinskim mamcem to je stvarno vrhunska zabava. Na kojoj vodi si ga lovio?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
zvezdan je napisao(la):
Danas sam napravio jednog mališu koji bi trebao da bude atraktivan i za štuku i za bucova.

Glava u crno ,bele oči ,crvena usta ,a rep crno-belo grizzli + malo cristal flasha  ...da vidiš magiju ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone je napisao(la):
zvezdan je napisao(la):
Danas sam napravio jednog mališu koji bi trebao da bude atraktivan i za štuku i za bucova.

Glava u crno ,bele oči ,crvena usta ,a rep crno-belo grizzli + malo cristal flasha  ...da vidiš magiju ...

misliš "usne trula višnja"? :)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
:D ,može i malo  onako žarko crvena  :drool:

doduše ovde se ne vide usta ... :-\

 

Prilozi

  • crni-djavo.jpg
    crni-djavo.jpg
    30,1 KB · Pregleda: 417

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Liči na tek izleglu gusku koja leti, al joj teško dupe, a slaba krila...  :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Goci je napisao(la):
Liči na tek izleglu gusku koja leti, al joj teško dupe, a slaba krila...  :lol:

kakav kompliment  :D, ps to ti je onda ono pravo za velike predatore  ;)
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
;) bez šale  , probajte ovu kombinaciju ,vodite ga bez ikakvog plopkanja ovaj moj i ne plopka nije izdubljen ,onako samo da para površinu vode ,dužim povlačenjima  i videćete magiju ,ako ima koji aktivan bucovski debelan u blizini teško će mu odoleti ,najveće sam ove godine baš na njega dobio ...

odlično se pokazao i u mirnim vodama gde je bucova po pravilu dosta teže dobiti ..
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo nekih od mojih favorita za basa velikoustog,poperi naravno,dobijao sam ih i na tonuce strimere ali ipak je uzivanje gledati kada kidise na popera....inace ja pecam na kipru na vestackim akumulacijama koja su izuzetno bogata ovom vrstom i sama jezera po sebi im daju prekomernog skrovista u vidu trske i neke vrste zbunjica cetinarskog koja itekako dobro uspevaju i pod vodom,u svakom slucaju raj za basa..... imao sam i nekoliko kidanja pecajuci pored tog zbunja,bas jednostavno zgrabi poper i ne mogu da ga iskontrolisem stapom 5-6 i naravno odlazi u granje....hahahaha,zato sad pecam sa 7-om,sad je druga prica....... evo slika jednog od blizu 3kg nazalost uhvacen na varalicrski stap i rapalinog skitter walk-a..........
 

Prilozi

  • ABCD0007.JPG
    ABCD0007.JPG
    56,9 KB · Pregleda: 392
  • ABCD0008.JPG
    ABCD0008.JPG
    53,2 KB · Pregleda: 360
  • ABCD0009.JPG
    ABCD0009.JPG
    67,8 KB · Pregleda: 380
  • ABCD0010.JPG
    ABCD0010.JPG
    66,1 KB · Pregleda: 397

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mikro Popperi za Tamiš i Bucove ..

udica lagana Gamaktsu A1 teflonska šaranska #6 sa produženim vratom
Glava - od Balse (duzine 1.5 cm )
rep Crveni Buck tail
tanak sloj epoxy/ja
Crni Auto lak
crveni lak za nokte

*Zvezdane obavezno da probaš ovu varijantu  :tbumb:
 

Prilozi

  • asp minni2.jpg
    asp minni2.jpg
    34,4 KB · Pregleda: 337
  • asp minni.jpg
    asp minni.jpg
    55,6 KB · Pregleda: 373

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Rodilo ....  :D
 

Prilozi

  • minnipopperi.jpg
    minnipopperi.jpg
    129,3 KB · Pregleda: 358

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
MicRo PoPPeRi
by ŠONE​
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    135,6 KB · Pregleda: 240
  • 5.jpg
    5.jpg
    198,7 KB · Pregleda: 290
  • 8.jpg
    8.jpg
    162,2 KB · Pregleda: 265
  • 6.jpg
    6.jpg
    141,8 KB · Pregleda: 273
  • 9.jpg
    9.jpg
    167,2 KB · Pregleda: 306

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
evo mojih iskustva sa poperima:
iako su to u osnovi musice za basa, vise basova na Sumarickom jezeru su nam dali mali strimercici sa epoxy glavom, do 3cm duzine, vodjeni ispod povrsine vode

popere smo poceli da pravimo kad je vec pocela svadbena igra pa nisu hteli da klopaju strimercice vec nesto sto pljuska po vodi, iskreno i velika policelonska buba je zavrsavala posao koju je napadao posle pljuska na bodu, kao klen

vuckanje popera nije davalo preterano zanimljive rezultate

sto se tice stuke, odlicne rezulatate su davali policelonski strimeri koji su vodjeni kao poperi i imaju slican efekat

poperi ipak trebaju da se prave sa udubljenjem kako bi davali pravi zvuk (plop) inace nisu poperi

ja ih vise necu praviti, bilo mi je zanimljivo kao nesto novo ali me ne zanima da pravim egzotiku koja ce mi zauzimati mesto u kutijama  :bye:

 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
strashni je napisao(la):
ja ih vise necu praviti, bilo mi je zanimljivo kao nesto novo ali me ne zanima da pravim egzotiku koja ce mi zauzimati mesto u kutijama  :bye:

Samo egzotika bez rezultata.
Bar kod nas.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Strašni brate ja fasciniram "ribe" sa egzotikom  :hammer:
p.s doduše nije Micro   :D
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
e ovi sonetovi svaka cast,  sve basovski i bolji od boljeg..ima period kada bas (POGOTOVO U MRESTU) NECE POPERA NI DA VIDI, ali zato strimere sa epoxy glavama satire ,plus leti je najbolji mamac gurgler ,bez premcaaaaaa..mikro popercici rade odlicno s proleca s prvim suncem bas ludi za njima.....
 
Vrh Dno