milan spiric

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.305
Broj reagovanja
329
Lokacija
Beograd
E pa Borise izabrao si pravo mesto. Sreca nisi kod gmaza Mihajlovica gore na Povlenu u maglama i vidicima axaxaxaxxaxa
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Boris P je napisao(la):
Ne nije, to mi je od prezimena.

Još živim na Voždovcu ali se polako pripremam da se svakog jutra budim s' pogledom na Medvednik s' jedne a na lovište na koje se direktno naslanjam sa druge strane.

Elem i jezero je tu HA  ;)
----------------------------------------------------------------------
Molim Vas objasnite mi zašto ne dobijam informaciju da je neko odgovorio na postove, hvala, Boris
Zar ne dobijaš obaveštenja na mail koji si koristio prilikom registracije na forum?
 

Boris P

Junior member
Učlanjen(a)
17.07.2016.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Da baš tako.

Koristim isti mail već ohoho godina.

---------------------------------------------

Sa ili bez "nekih oblika života" Povlen je lepota Božja u Srbiji, apstrahujem mnogo štošta  :p i kenem da pešačim  :-X. 
 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Poštovanje s moje strane.
Vidim šta pišete i kako vredjate naše Impa radove.Ja u ovu raspravu neću da ulazim.To je vaše.Kakav kvalitet mi dajemo i šta radimo - možete pogledati ovde i mišlijenje naših kupaca.Ostalo je na vama.
Evo prezetacije naših radova , kao i testovi naših noževa , katana , sekira i ostalog reznog alata:
https://www.youtube.com/channel/UCVlT_KKO3BXrchzXhwoQyXg/videos
I evo našeg sajta:
http://impaknives.com
Možete poručiti naše noževe, pa sudite onda o njima.Ovako možete samo da polemišete da li ovakvog ili onakvog kvaliteta.Ništa više.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Boris P je napisao(la):
Da, 14-15 km od Valjeva, (na koju stranu  ::)) naše šljive, naša zemlja.

Vadim košticu, savršeno čisti sudovi, savršeno čist kazan, JOK šećer 1000000%.

Imam jednu tajnu prilikom vrenja šljive.  :-X

Mnogo volim planinarenje i lov, pravim izuzetan gulaš od mešavine srnetine, divlje svinje, junetine, dimljene slanine u ....... , u kotliću, i sa tajnim sastojkom.

Boris.



Mene zanima kvalitet ovog gulaša!!!  :drool:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Kakav napad na Milana Špirića  :eek:. Čovek bre dobar lik skrooooz i najvažnije POZNAJE zanat u prste.

Ko od nožara daje savete i odaje '' cake '' ? NIKO sem Milana. Mrze se nožari međusobno jbg.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Što uze Impino ime, bolje da je uzeo Famipino. Prvo, za Impu mogu dobro da ga naguze, što verovatno neće u Srbiji, ali je moguće. Drugo, Famipa je uvek pravila bolje noževe od Impe, a pošto sa Kosovom ništa pravno nije rešeno, mnogo manje briga za njega.
 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Nije tačno.Famipa je uzela tehnologiju iz Impe.Pa smo imali dve firme za prozvodnju reznog alata.Obe su radile po istoj tehnologji.
Famipa nikada nije pravila bolje noževe od Impe.To da znate.S, druge strane, oni su imali drugačji dizajn.Kvalitet Impe je bio daleko bolji.
Opet ,  druge strane Famipa je propala zato što je počela da štedi na materijalu.Umesto 3mm za mesarske noževe- stavljali su 2mm.Za lovačke, umesto 5mm- stavljali su 3.5mm, za neke vrste mesarskih noževa od 2mm- stavlajli su 1.5mm..
Čelici su im bili zadovljiavajući za ono vreme, ali su oborili kvalitet čelika od 440C- na 420 ( koji se koristi za bolstere), pa su i propali.Drugim rečima, nisu unapredili tehnologiju u skladu sa vremenom koje je dolazilo, da ne dozvole da se na našim prostorima infiltriraju noževi drugih firmi.To im je kardilanla greška.Mora da se predvide potezi unapred.Čisto , informacije- više za vas.
Inače ova tehnologija potiče iz Nemačke.Nemci i dan danas rade po ovoj tehnlogjii.Gde izmedju ostalog koriste sredtva za podmazivanje sečiva u toku rada i brušenje.Samo u početnoj fazi koriste vodu.Ameri rade drugačije .Oni non stop koriste vodu i u završinim obradama.
Pogledajte na youtube-u kako ja radim sa sredvima za podmazivanje- biće vam sve jasno.A i sam ih proizvodim.
 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Baki-Pa je napisao(la):
Što uze Impino ime, bolje da je uzeo Famipino. Prvo, za Impu mogu dobro da ga naguze, što verovatno neće u Srbiji, ali je moguće. Drugo, Famipa je uvek pravila bolje noževe od Impe, a pošto sa Kosovom ništa pravno nije rešeno, mnogo manje briga za njega.
Ja se ponosim svojom firmom , a to mi je i nadimak, a ne ime.Imem mi je Milan.
Cilj mi je da vratim stari sjaj nekadašnje Impe.Pa ćemo videti .Unapredio sam njihovu tehnologiju.Radimo kolega i ja sa kovanim sečivima od 5160; 52100; SiC; 1075; L2; L6 .Da ih ne nabrajam više.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Milane, Impa je firma iz Zemuna koja je pravila noževe itd. Meni još uvek nije jasno, da li si ti radio u toj firmi, ili si, jednostavno, prisvojio njihovo ime? Ako si i radio, nemaš prava da prisvojiš njihov brend (ime), osim ako nisi otkupio tu firmu. O kvalitetu tvojih noževa ne mogu da pričam dok ih ne vidim. Po materijalima koje koristiš, to su tzv "survival" noževi, koje možeš da maltretiraš koliko hoćeš. Jedina mana im je što će vremenom rđati, jer nemaju minimum 12% hroma. Ako imaju preko 12% hroma, termička obrada je gotovo nemoguća, i ne dobijaš onaj kvalitet (žilav i oštar nož), koji verujem da imaš. Jako zanimljiva tema za mene, voleo bih da još nešto naučim.  :yeswink:
 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Ja sam bio jasan i rečit.S druge strane imam Impin katalog po kome radim.Ali su slični , a ne isti.Jer, se prilagodjavam duhu ovog vremena.Noževi u tom vremenu su bili drugačiji, a sada su dručiji sa istom tehnologijom- da se ne ponavljam.
Videćete večeras dva nova rada.
 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Evo srpske britve ,koje do sada niko nije uradio, osim nas.
Evo ,prvo 4 noža- nazvao sam ih 4 musketara. Na prodaju su.

https://www.youtube.com/watch?v=nGz-Euso-wk
I evo naše Impa Srpske britve :
https://www.youtube.com/watch?v=zAA8E-YXpjQ

Napomena.Ovo " crno" je koža.To je koža od grifa na reketu.Bavim se tenisom , pa sam odlučo da stavim tu vrstu kože, jer se na reketima gde joj je i namena pokazala fenomelno u smislu bolje kontrle glave prilikom jakih udaraca.To se isto i pokazalo na noževima.Daje stanšno dobrou kontrlu prilikom rada sečiva.
Toliko za sada.


 

milan impa knives

Junior member
Učlanjen(a)
13.03.2016.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
Baki-Pa je napisao(la):
Nisi me ubedio.  :nowink:
Naruči, pa ćeš se lično uveriti.Mi imamo sve pozitivne ocene na kp-u, a s druge strane imaš mišljenje naših kupaca na našem youtube-cannalu.
Sve po propisima.
 
Vrh Dno