MISEVI

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da ovako nešto treba definitivno isprobati http://hatchesmagazine.com/blogs/Hatches/2010/01/13/the-dirty-rat-by-jackie-treehorn/?utm_source=FTFEmail&utm_medium=web&utm_content=dirtyrat
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i meni deluju realnije ali rad u vodi i kako to vidi riba...mislim da bi zbog toga to bilo zanimljivo probati i to posebno na pastrmkama...jos ako je vodostaj malo viši i voda malo zamućena  ::) predviđam da bi moglo biti fino...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mis je idealan mamac za basa to znam sigurno,ja sam ga dobijao samo tako,bacao sam ga preko granja vukao preko borica u vodu i izmedju trske,nema greske da omasi samo ako je tu.naravno povlacenje pola metra pa pauza od 5-10sek,retko uzima kad se povlaci.inace na you tube sam nalazio video kad je uhvacena pastrmka na kraju rasporena bila puna miseva ili neceg sto lici na misa,mada sigurno je bilo 6-7komada...za ostale grabljivice ne znam mada bi i za stuku radio posao sigurno.,..........
evo kako IZGLEDA MOJ MIS :hammer: :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • mis 1.jpg
    mis 1.jpg
    68,2 KB · Pregleda: 323
  • mis2.jpg
    mis2.jpg
    91,7 KB · Pregleda: 338
  • mis 3.jpg
    mis 3.jpg
    199,3 KB · Pregleda: 350

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Odlično ti ovaj miš izgleda stvarno vjerna imitacija!
A to šta je na internetu neka pastrva izgutala 6-7 miševa jest, samo nešto sumnjam a prosto nevjerujem da kod nas gutaju miševe imaju one dosta ribica nemoraju još miševe ganjati. Mislim da je ona bila u nekoj riječici siromašnoj hranom tj. sitnom ribom, a ista je prolazila kroz šumu ili kraj nekog ambara pa su joj miševi često plivali nad glavom.
Kod nas em što ima malo krupnih pastrva em ako ih ima onda su u najvećim rijekama gdje ima ribica na tone. Tako da nema ovakvih mali riječica sa golemim pastrvama sigurno.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mišonja kao ovaj mi se jako dopadaju ali ja sam malo smotan za takvo nešto i čini mi se trebao bi celog jelena da uradim par takvih bez greške  :doh:

treba se izvežbati u ft-u za takve imitacije....stvarno je super  :yeswink:

Ma mnoge grabežljive ribe če rado gutnuti miša samo da ga posebno ako su gladne....ove pastrmke od 3kg pa na više ne opraštaju miševima tek tako.
Ja mislim uraditi još po koju verziju miša pa onda u potragu za velikim potočarama...ogromna mi je želja loviti malo one kapitalne potočare... :)
Inače, silvio je u pravu mada ja sam nekako ipak uveren dače rado da se digne do miša koji je lakši plen nego neka ribica koju treba juriti...ipak velike ribe često gledaju da sa što manje utrošene energije dođu do zalogaja. Zato predpostavljam da bi valjalo probati pastrmkama bacati barem ponekada kakvog mišonju,
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
E ako će pastrva gutnuti miša ond bi ovaj Gegulin sigurno prošao em je malen em stvarno extra urađen.
Seb
Mislim da je najviše u pitanju to koliko često miševi nailaze kraj te recimo 5kg pastrve tj. kakve su joj prehrambene navike nije pastrva i bas isto bas nevidi dobro u toploj vodi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i to isto igra ulogu...tačno je to, koliko su često miševi  vodi ali nije slabo probati  ;) ni ako miševa "plivača" nema baš tako često u vodi. Ipak je to grabežljiva vrsta, možda nikada nije ni probala neka pastrmka pojesti miša ali možda bi i ju takva pojava izmamila da proba je napasti. Ne tvrdim da sada treba forisrati miševe posebno ne u sred rojenja nekog insekta ali nije loše imati po kakvog miška. :)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
evo ga i link od videa mislim da je na novom zelandu snimamo i izgleda sjajno kako mis radi posao....jbg,ne znam klip direktno da stavim....
http://www.youtube.com/watch?v=A4pOOMpFW_8
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
jedna riječ samo, ustvari 2: NOVI ZELAND
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Od sada samo ovakve miševe pravim. Najprostiji mogući dizajn. :) Materijali su činčila stripovi i balza. Dodao sam malo i polipropilena.

Izvinjenje zbog fotke. Nisam stig'o lepo da uslikam.
 

Prilozi

  • mis.jpg
    mis.jpg
    104,1 KB · Pregleda: 340

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Imam neke "gaće" od fazana, taman da napravim onog miša i da probam basa.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Nešto razmišljam kako bi trebalo da izgledaju miševi kad plivaju. Gledam onaj video gde pastrmke mezuckaju miševe i u jednom kadru se vidi miš kako pliva ali snimljen iz vode. On je sav izdužen nije zdepast, možda bi tako trebali da ih pravimo. Ovaj Lazin je, ja mislim baš taj, kad se pokvasi i vuče izgleda baš duguljasto. A Lazo, jesi ga probao u kadi? Pokušaću danas da napravim jednog lepog Mickey mouse-a
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ja ću da porobam onog kao na linku što je postavi Seb.
Gaće od fazana su ustvari fazanska marabu pera, imaju dobru boju i u vodi se slepljuju pa će imati dobru siluetu.
Onaj od srneće dlake ima da potrošiš silan materijal i da vezuješ ceo dan, pa šišanje - big zajebancija.
A onda  :doh: zakačiš ga za granu ili nešto u vodi.... :'(
 
Vrh Dno