MISEVI

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Čak je i previse duguljast. Kad se vuče ništa ne ostade od jadnička ali zato kad stane nabudži se kao svaki leech pattern. Zato sam mu i stavio balzu ispod da malo dobije na obliku. Napravio bi ih još ali slab sam sa materijalom. Može i rabbit zonkers da bude odlična zamena za ovo samo što ih nemam u odgovarajućoj boji. Ipak, dok ga ne probam na vodi ne mogu ništa da tvrdim.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Zavisi i za koju ribu se pravi.
Za pstrmku neću sigurno, jer kod nas nema ovolikih što klopaju mišonje, a ima i boljih stvari.
Što se štuke tiče više imam poverenja u klasiku - strimeri.
Za basa je već druga priča - mišić ko bombonica - dugačko telo 6-7 cm + rep, sivkasto braonkasto krzno imam nešto, malo tanke kožice za rep i kao nogice.
Uši mu ne trebaju - neće bas da mu čestita rođendan pa da ga vuče za uši.
Uz nekog poperčića, strimera, woolija i gurglera taman da pokrijem basovski mart i april.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Rancic je napisao(la):
Zavisi i za koju ribu se pravi.
Za pstrmku neću sigurno, jer kod nas nema ovolikih što klopaju mišonje, a ima i boljih stvari.
Što se štuke tiče više imam poverenja u klasiku - strimeri.
Za basa je već druga priča - mišić ko bombonica - dugačko telo 6-7 cm + rep, sivkasto braonkasto krzno imam nešto, malo tanke kožice za rep i kao nogice.
Uši mu ne trebaju - neće bas da mu čestita rođendan pa da ga vuče za uši.
Uz nekog poperčića, strimera, woolija i gurglera taman da pokrijem basovski mart i april.

:D :hammer: :tbumb:

ovo za uši  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
mislim da ovaj sjajan video paše pod ovu temu ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A4pOOMpFW_8[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dobio sam na poklon lep komadić jelenove dlake, hvala kolegi, i malo se latio igre za stegom.

Evo ga, mališan od 5cm (ne računam rep). Prvi put sam ga radio ovako da je sav čupav...lepše mi tako izgleda nego kada je ošišan.
main.php
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Je dobar ti je misko, ljepsi jeste, samo i bolje pije vodu, a odozgo ga riba svejedno bas i nevidi, osim kad isoci iz vode iznad njega pa ga ozgora pikira. Odlican misic  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vec sam probao jednog veceg (kojega sam kupio) vezanog na isti nacin. Lepo pliva a uz močniji potez povlačenja malo i zaroni što je u stvari i malo poželjno jer ga riba onda potpuno vidi...ej, kada riba vidi ove crne okice sva se oduševi a kada vidi ove šik brkove...jaoooo...sva poludi, ti brkovi su okidač ;)  :D
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Da li se zna tačan datum kada se  roje Miševi ?  :D

Evo obećavam da ću na ovo da uhvatim bucova ili čak i pastrmku ... udica #6



 

Prilozi

  • mouse.jpg
    mouse.jpg
    76,3 KB · Pregleda: 377

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Šone je napisao(la):
Da li se zna tačan datum kada se  roje Miševi ?  :D

Mislim da ti je pitanje na mjestu, barem sto se tice ravnice i stuke. Naime radi se o slijedecem, u Baranjskoj ravnici oko zitnih polja je mreza kanala u kojoj je najdominatniji predator stuka, ubrzo nakon zetve kada su polja ogoljena, a po meni se i aktivnost stuke pojacava u to vrijeme (pogotovo povrsinska aktivnost) To se poklapa i sa "zalbama" ne jednog ribica kako je u ulovljenoj utrobi stuke nasao jednog ili vise miseva. Dakle, ogoljena polja primoravaju miseve na pojacanu aktivnost "preplivavanja" kanala u potrazi za novim izvorom hrane... A stuka to debelo koristi i masti brk i ovom vrstom plijena. Naravno da misevi preplivavaju potoke i kanale i u drugo vrijeme, ali kada je rijec o ravnicama gdje ima dosta kanala, zitarica, miseva i stuka ovo dolazi do najjaceg izrazaja bas u to vrijeme 6/7 mjesec tj. nakon zetve. Dakle moj zakljucak je da se "misevi roje" u vrijeme nakon zetve te da je tada najbolje traziti stuku tom vrstom "muhe" ili pak kojim drugim povrsinskim strimerima (poperi, gurgleri...)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gogo je napisao(la):
Šone je napisao(la):
Da li se zna tačan datum kada se  roje Miševi ?  :D

Mislim da ti je pitanje na mjestu, barem sto se tice ravnice i stuke. Naime radi se o slijedecem, u Baranjskoj ravnici oko zitnih polja je mreza kanala u kojoj je najdominatniji predator stuka, ubrzo nakon zetve kada su polja ogoljena, a po meni se i aktivnost stuke pojacava u to vrijeme (pogotovo povrsinska aktivnost) To se poklapa i sa "zalbama" ne jednog ribica kako je u ulovljenoj utrobi stuke nasao jednog ili vise miseva. Dakle, ogoljena polja primoravaju miseve na pojacanu aktivnost "preplivavanja" kanala u potrazi za novim izvorom hrane... A stuka to debelo koristi i masti brk i ovom vrstom plijena. Naravno da misevi preplivavaju potoke i kanale i u drugo vrijeme, ali kada je rijec o ravnicama gdje ima dosta kanala, zitarica, miseva i stuka ovo dolazi do najjaceg izrazaja bas u to vrijeme 6/7 mjesec tj. nakon zetve. Dakle moj zakljucak je da se "misevi roje" u vrijeme nakon zetve te da je tada najbolje traziti stuku tom vrstom "muhe" ili pak kojim drugim povrsinskim strimerima (poperi, gurgleri...)

Lep teksto o jednom ravničarskom "Hatch-u"  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas je ovaj mališan napravio urnebes na jednoj komercionalnoj vodi...

main.php



Htedoh danas otiči na ozbiljan ribolov salmonida na našu "GACKU" na Savi D. ali vreme je bilo takvo da mi se nije dalo ići tamo a ponajviše zbog blata jer nemam niti neku opremu za kišu a niti mi se nešto nije dalo gaziti dodatno kišom raskvašeno blato. I tako, setim se, več me danima muče moji kako im dugo nisam doneo ribe a žele sveže ulovljenu. A ja im vadim mast sa slikama puštenih riba :hammer: Pa rekoh ajde da odem da se zabavim za dva sata na jednoj komercionalnoj vodi gde važi pravilo ULOVI & UKOKAJ  :hammer: Uzeo sam nešto muva i moju peticu. Dođoh do vode i mislim si čime da lovim a da potraje bar malo duže. Gledam kutiju sa nimfama...mmmm, jok, to če brzo da lovi, suve...jok, ma i to če da lovi brzo, strimere...hm...ma seteim sa j miša, ajde reko nisam ga dugo bacao a i dosta je glomazan pa bi moglo da bude zanimljivo, mislim si teže če da ga progutaju ako krenu za njim.

I tako počnem sa laganim ribolovom bez i malo žurbe. Mišonja leti, pada na vodu i počinje utrka...ala sam se zabavio. Kako bi ga povlačio ribe bi ludovale za njim, ja povlačim ko blesav brzo samo da ne ulovim ribu čim pre  :hammer: :D Sva sreča sam sam na vodi pa nema nikoga da me gleda i da se pita "šta je sa ovim ovaj se trudi da ne ulovi"  :hammer: :D Malo sam vežbao duge zabačaje i na fino isprekidano povlačenje sa malim pauzama je palo ovoliko pastrmki, mada je bilo još mnogo takvih i malo večih kojima sam pustio da se otkače. Udica bez kontra kuke i nema mnogo muke  ;) I tako, koliko ribe izvadiš toliko ubiješ i toliko platiš. Eto Ja se za dva sata lepo zabavio :D a za male pare. Uglavnom mišonja je zakon, mada moram da ga probam na nekoj divljoj vodi gde rezultati može i da ne budu baš ovakvi ali ko zna...kako god, ribolov ovakvim površinskim imitacijama je prava uživancija...ribe toliku zakuvaju po površini kada ga uzimaju da je to več spektakl a onda kada ga pokupe počne i skakanje iz vode. Jeste komercijalna voda, jesu ribe male ali bila je zabava...da sam lovio nimfama nebi bilo tako zanimljivo koliko je bilo zanimljivo loviti ovolikom "suvom"  ;) Možda ga sutra okupam malo i u Ljubljanici  :D

Probajte obavezno ove mališane. Zabava je vrhunska ako su ribe zainteresirane za njega.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Iz meni neoznatih razloga ( ::)) tek sam danas procitao ovaj tvoj text Seb. pa ti brate napravi hara-kiri onomad, jos jedna potvrda da je mis jedna od vaznih karika u ishrani riba ( u vrijeme kad se pojave ) To samo potvrdjuje dobru prilagodjenost ribe svim uvjetima tj. izmjenama uvjeta ishrane u toku godine. Interesantno bi bilo da probas na toj vodi sa misem i u neka druga vremena (ako nema zabrane kad je vec komercijalna voda) pa da potvrdis ili me opovrgnes da je mis u pojedino vrijeme najbolji mamac, a u drugo pak ne vrijedi ovisno u kom sloju vode se riba hrani. 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pa tamo ja idem jako retko ali iz do sada nekoliko izlazaka iako je tamo riba mnogo halapljivija nije uvek raspoložena za sve, nekada sam probao suvim svih tipova pa nisu ni omirisale, probam ovakvu nimfu pa nešto bedno uzme i onda okačim woollya pa nastane urnebes a nekada ide na sve živo što ubaciš.

Ja sam hteo kod mene ove godine na dolinki na gackoj probati miša ali evo kraj sezone je. Voda je bila tamo ogromna i nije bilo moguće tamo loviti. Na samoj dolinki preko cele godine uglavnom radi dobro samo nimfa i tu i tamo strimer a suva skoro nikada. Opet, ja volim eksperimentisati i probavati i nešto naizgled nemoguće jer mi nije cilj samo uloviti ribu.

Kako god okreneš meni je ribolov imitacijom miša vrhunski "strimeraški" doživljaj, naravno ako je i riba raspoložena za akciju.

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Vidi ga sebastian ubija pastrmke ,ha ha ha  :D no ako su pravila na vodi takva ,nema druge to se mora poštovati ,pretpostavljam da upravitelj ima računicu a mi mušičari zabavu ... U svakom slučaju to je komercijalna voda tako da nije neka šteta ionako bi kad tad završile u tiganju !!!
Lepi ulovi brate i još na mišića ,fantazija  :tbumb: Ja sam obećao da ću da probam da ulovim kojeg bucova na miša ove godine no nisam se setio toga dok nisam pročitao ovaj post ,probaću obavezno sledeći put na Tamišu ako se do tada ne zaledi voda ,nešto zima prebrzo stiže ove godine..uhhhhh
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hehe...ja samo poštujem pravila  ;) iako pustim po kojoj da se oslobodi da bi meni zabava trajala duže  :hammer: :D No tu vodu obiđem možda dva puta godišnje i to je opet povezano s tim da si neko od mojih najbližih zaželi ribu i to baš jako pa da je još i sveža. Šteta nije nikakva jer su ove ribe namenjene tome, da budu zaklane i pojedene prije ili kasnije. Na divljoj vodi nema šanse da takvo što radim. Čak i na vodama gde vlada javašluk ja u 99% slučajeva pustim ribu. Zadnji put na Dunavu sam jednog smuđa od kilo ipo poklonio a ostale pustio nazad u Dunav.

A mišonja, lepa imitacija a zabava kada se njime da loviti je vrhunska, ludilo živo!!!!  :yeswink:

Obavezno probaj pa javi šta kažu buckoti!
 
Vrh Dno