Mladica u sezoni 2011/12

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo dok ja motam neke muve za krljicu naših voda kolega Lorenco otišao za foru da baca malog miša i sledilo je krštenje...na mišonju mu je pre kakvih 20 minuta udarila ova mlada
index.php


a miško je ovaj i taj miško sada osto bez jednog uveta  :D :tbumb:

n6n7s.jpg


Svaka čast Lorenco....eto light dry fly fishing for hucho ;) na štap #5

Mladica je imala oko 70 cm. Verujem da če kolega uskoro da okači sliku sa celom ribom.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Bas majstorski :tbumb:
Dao si mi ideju za losose sledece godine  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
evo Lorenco i njegova mlada na mišonju
jpeuqq.jpg


U nadi da če još jednu da pronađe sam doletio za svaki slučaj da se to snimi. Tu je pretražio malo teren ali posle ove mu se više nije ni dalo loviti...dobio je fantastičan ulov na štap wt5 i to na "suvu"  ;) :D
 

Prilozi

  • DSC00632.JPG
    DSC00632.JPG
    86,9 KB · Pregleda: 443

lorenco[SLO]

Senior member
Učlanjen(a)
13.08.2010.
Poruke
162
Broj reagovanja
0
Lokacija
Slovenia
evo jos malo zajebancije hehe
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IOAx2fsWDj4[/youtube]
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:tbumb: a muzika je prava  :D još da sam i ja mogao da lovim danas pa posle u valtera na čevape  :firends:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Ma vi ste bre ludi.... :D  :hammer: 

Sutra cu da probam da smotam misa na tubu  :-\ .

Dobra inspiracija. Pa to kad udari... leti stap iz ruke od straha... :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zar nemaju vaše komšije finci taimena u rekama...jednom pre kakvih 5 godina sam gledao neki finski dvd gde su ga lovili voblerima na njihovim rekama...možda je to tamo bliže Rusiji!?!? :blush:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Bez da sam nesto siguran, mislim da su zastupljeni po Rusiji. Za Finsku nisam cuo. Finci imaju stuke ko blata.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je sigurno za štuku ali možda imaju tamo negde bliže Rusiji... Ja jedva čekam prvu priliku da odem na mladu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ne brinite se, nisam je dobio DANAS :D ;) ali malo je falilo....pred sam kraj dana kada je več sunce zalazilo, tamo negde oko pola pet pod jednim mostom sam prešao na jači štap i onda samo strimerisanje i strimeri oko 8 do 10cm jer sam se nadao nekoj večoj kalifi ili ovoj lepotici sa teme  :D i tako sam bacao ko blesav da mi več postalo dosadno, stajao sam na nekom betonskom bedemu od stuba pod mostom, več su me i leđa pošteno počela boleti od neugodnog položaja za bacanje i vođenje strimera i kad odjednom crna senka se zaleće, postaje sve veča i sda več jasno vidim da je mladica, lepa i debela, možda oko 80-90cm,  lepo sam je vidio jer su se več upalila i svetla pod mostom...ja sam staja o u senci stuba i nije me mogla videti...ali u poslednjem trenutku umesto da je zgrabila mog MOAL-a od 8cm ona se naglo okrene i prema jatu klenova i nestaje u dubini  :blush: a malo je falilo...možda bi je dobio da sam bio uporan još 20tak minuta ali meni je bilo dosta a i nju bi najradije volio dobiti onda kada ceo dan idem ciljano na nju. Kako god, danas smo se lepo pozdravili do sledeće prilike i moram priznati da mi jepošteno digla adrenalin i brzo me je prestalo zebsti  :D A sada odo pod topal tuš jer mi se mraz zavuko u koske  :hammer: :doh: :D
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
ali malo je falilo....

E to malo snajki srecu kvari... :D

Mislim da treba da se svi lepo skupimo i pomognemo drugaru da se upise. Ko stap, ko skracenu dvocevku... i da je nejzad uslikamo. Ovo vec postaje i narodna poslovica.
Umesto: Kad na vrbi rodi grozdje, biva : Kad Seb uhvati mladu  :lol:

Izgleda da ti stajem na zulj, ali to je samo mali podstrek.... :D  :tbumb: 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je napisao(la):
E to malo snajki srecu kvari... :D

Mislim da treba da se svi lepo skupimo i pomognemo drugaru da se upise. Ko stap, ko skracenu dvocevku... i da je nejzad uslikamo. Ovo vec postaje i narodna poslovica.
Umesto: Kad na vrbi rodi grozdje, biva : Kad Seb uhvati mladu  :lol:

Izgleda da ti stajem na zulj, ali to je samo mali podstrek.... :D  :tbumb:

Čekaj bre Nešo, pa ja svega par ciljanih izlazaka imam na nju, na prste jedne ruke se da izbrojati a početkom ove godine sam ja overo jednu...
index.php

index.php


Da ja mogu nju ovde loviti ko pastrmku, kupiš kartu i udri, odavno bi ja njih nalovio a pod ovim uvetima ne ide to tek tako  :nowink:

Kupiš "uglavnom" ne jeftinu dnevnu kartu, platiš pratioca a ako je vodič onda i malo više pa te takav ribolov izađe skoro a može čak i više od 100€. Mene još toliko nije nikada koštalo ali zato i ulovi i izlasci su retki...ja sam imao sreču da pratioce nisam morao da plačam več je bilo drugarski....ali  :blush: bez para ovde tu muziku teško možeš čuti.
Čak i članovi RD moraju kupovati za nju dnevne karte i ne mogu je loviti sa tom godišnjom i opet i oni moraju imati nekoga sa sobom, nemereš sam  :nowink: i kad hočeš ne  :nowink: Za sve su pravila....Istočno na balkanu je to sve mnogo povoljnije, na mnogim vodama je možeš loviti sam sa godišnjom kartom, na nekim vodama i preko cele godine osim u periodu mresta...ovde samo preko zime a na nekim vodama več od kasne jeseni...Da ne nabrajam jer ima toga još, kada sve sabereš + moje mogučnosti i uslovi i ovi izlasci su čudo. Svega par ciljanih izlazaka  :blush:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Mala sala majstore... :D
Stajem ti na zulj mada i sam imam isti. Celu jesen pokusavam da nadjem neku kombinaciju za jednu celu nedelju pecanja lososa.
Stvari su otprilike ovakve.
Reke (Orkla ili Gaula) su oko 70 km dugacke i podeljene na mnogo malih delova koji su u privatne ruke. Svaki deo ima odredjeni broj ribolovaca koji se u jednom trenutku mogu naci na vodi. Ako je recimo neciji deo 1km dugacak, moze prodati samo 6-8 dozvola za taj dan.
Problem je sto se od kraja sezone 1.septembra prodaju samo ekskluzivni paketi, tj moraju se otkupiti sve dozvole za odredjeni deo reke na celu nedelju. Dakle moraju se nekoliko ribolovaca dogovoriti, odrediti datume mesecima unapred i sve to uplatiti. Tu dolaze iz celog sveta i na delove gde su vec bili i poznaju se sa vlasnicima  pa je lako obezbediti mesto.
Za nas smrtnike koji nemaju 5-6 kolega jer svi vec imaju svoje grupe, preostaje da cekamo 1.april kada prestaje ekskluzivna prodaja i pocinje pojedinacna kako dnevna tako i nedeljna. Tad su mnogi dobri delovi vec rasprodati za celu sezonu i covek mora viseti pored telefona i pitanje je da li ce naci mesto na nekom delu koji mu se svidja i u vreme kad mu odgovara.
Postoje i delovi na kojima nema ogranicenja u broju dozvola i uglavnom su dosta jeftina ( oko 20 evra dnevno) ali mozes zamisliti su ludnicu, jedan baca musicu, drugi gliste, treci varalice.... jedan preko drugog.

Na boljim mestima su cene malo vislje i idu od oko 40 do nekih stotinak evra dnevno. E sad, te reke su mi na 300-400km, kad covek malo obracuna sve moguce troskove, od benzina, preko hrane, dezinfekcije pribora, smestaja, dnevnih dozvola......to ne moze biti jeftinije od 1300 evrica za nedelju dana pecanja a i pitanje je da li ce covek uhvatiti ribu.

Znajuci sebe, ja bih trebao jos dve nedelje odmora da se odmorim od nedelju dana pored reke  :yeswink:  ;)


 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kada se kockice ne mogu složiti je muka onda  :blush: Ja radim na tome da mi se kockice poslože ali nemere ni sve na silu več jednostavno stvar treba vreme. Ne razume onaj koji nije išao kroz to. Mene koče neke stvari u svemu tome a ja lično sam ne mogu da ih promenim, često je problem u nama samima da se pokrenemo u nečemu ali nekada su neke "više" sile umešane da se stvari teško menjaju i polako...nadam se da če od 2012 da se kod mene stvari drastično promene na bolje i nadam se onda češćim i kvalitetnijim izlascima na vodu.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nespetro je napisao(la):
E to malo snajki srecu kvari... :D

Mislim da treba da se svi lepo skupimo i pomognemo drugaru da se upise. Ko stap, ko skracenu dvocevku... i da je nejzad uslikamo. Ovo vec postaje i narodna poslovica.
Umesto: Kad na vrbi rodi grozdje, biva : Kad Seb uhvati mladu  :lol:

Izgleda da ti stajem na zulj, ali to je samo mali podstrek.... :D  :tbumb:

Danas sam ulovio ovu lepoticu  :smoke:  90cm, teška ne znam koliko tačno ali imala je lepu težinu, cenim je na približno 8kg, bila je baš nabijena i debeljuškasta  :yeswink: Udarila je belog Tube Zonkera od 11cm skoro pri samom dnu.

@Nespetro, pozitivno deluje onaj tvoj "podstrek"  :smoke:
 

Prilozi

  • 90cm Mladica i moja malenkost.jpg
    90cm Mladica i moja malenkost.jpg
    108,1 KB · Pregleda: 760
Vrh Dno