Mladica u sezoni 2011/12

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala drugovi!

@Tommylee, iskreno daleko sam ja od "sulčarskog znanja" (barem praktičnog).
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
No, jučer sam izvadio zadnju Mladicu (mladuljka) u 2011.... nadam se da če mi nova godina 2012 donjeti one preko metar. Do sada največa koju sam izvadio i uslikao je bila 90cm što je sasvim lepa i pristojna tiba. Ali kada govorimo o ozbiljnim mladicama onda to uglavnom počinje sa merom 110cm pa na više. Jučer sam doslovno usrao takvu priliku za takvu ribu ali u buduće če mi to biti škola koju ne planiram ponoviti. Prije toga na drugom mestu skoro pod nogama mi se otkačila jedna između 80 i 90cm. Kolega je baš izvadio kameru da me snimi i dok sam ja pokušao da siđem do vode malo se popustio kanap a i moja kontra je bila pre slaba ... kako god nadam se večem broju mladičarskih izlazaka  u nadolazečoj godini pa da "zakucam" onu od 110cm  ::)  :drool:  ::)

Zanimljivo iznad svega, posebno mom kolegi koji je varaličario taj dan, mladice su se interesovale samo za belog hibridnog sculpina. Od svega 13 tak cm.  :yeswink:

Ovo mladunče sam ulovio na super poziciji za mušičarenje iz vode dok su se one velike nalazile na mestima gde sam teško mogao da zabacim i to sa visine a iza  i iznad sve neko granje  :'( Onu od oko 110 cm i da sam ubo pitanje je kako bi je izvadio i kako bi uopšte došao do vode.  Ovaj mladuljak je bio i označen jer je to bila neka posebna serija koju su ubacili valda prošle godine...ubacili su mladice od 45cm i sada imaju oko 60 sudeči po ovoj mojoj koja ima 62cm. To smo evidentirali i upisali. Jedni što su lovili sa druge strane ulovili su isto jednu oko 60cm i isto markiranu što nam kaže o rastu i razvoju ribe. Lepe i zdave. Ti tipovi su izgubili dve velike ribe, isto im se otkačile...dan je bio odličan!

 

Prilozi

  • DSCN5630.jpg
    DSCN5630.jpg
    103,3 KB · Pregleda: 468
  • DSCN5631.jpg
    DSCN5631.jpg
    71,3 KB · Pregleda: 468

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ako mi se slože sve kockice sledeče godine ču imati više izlazaka na vodu pa če biti i više uspeha ;)


31.12.2011
-------------------------
01.01.2012

evo, več je "sledeča godina" i sada još samo da se te "kockice" poslože te dobijem pozitivne odgovore  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Evo, danas sam dobio informacije o ovoj zadnjoj Mladici što sam je ulovio 30.12.11. Pre 2 godine je bila puštena u Savu i tada je imala 400 grama a puštena je nekih 300m nizvodno kod jednog mlina. Sada ima 62cm. Nadam se da ču je opet jednog dana sresti i da če imati tada 120cm  :lol:  ::)

main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Dodatno upoznavanje terena i kako sve stvari kažu zaključio sam do 1. Oktobra, 2012. kada opet krečem u hajku, ako Bog da.

Danas sam više proučavao nego lovio zbog prevelike gužve ribolovaca na vodi i upoznao jedan mali ali veličanstven kanjon na Savi koji u svojim dubinama krije jako lepe mladice.
 

Prilozi

  • P1210020.JPG
    P1210020.JPG
    245,2 KB · Pregleda: 451
  • P1210017.JPG
    P1210017.JPG
    214,8 KB · Pregleda: 432

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je li majstori? ganjate li je... ja nikako da odem na vodu, reke su nam previsoke jos  :'(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Seb da li si joj probao bacati nizvodu i onda privlačiti ka sebi,uz vodu?
Imam samo tu varijanut ili probati poprijeko,al' mi je tu voda uska pa ne bi bilo nekog efekta.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, tako sam dobio par komada. Prvo sam bacio popreko, sačekao da ga voda namesti u tok gde sam očekivao napad i počeo povlačiti  uz vodu i tako sam prevario par manjih komada. Da je bila neka veča i aktivna isto bi reagovala kao i ta manja. Danas sam išao  da proverim "moj" teren. Voda još nije idealna za ff.  :blush:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
dosta je bilo čekanja idealnog vremena i uslova na vodi...sutra idemo kolega i ja pa šta bude....voda nije obečavajuća ali treba probati nikada se ne zna...možda i iznenadi koja  ::)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Danas na Savi je pala jedna krasna mladica od 123cm i 20,5kg http://www.ribici-slovenije.si/forum/viewtopic.php?f=8&t=9953

Još da je pala na "fly" to bi bio za mene vrhunski ulov  :smoke: u svakom slučaju fantastična riba i svaka čast ribolovcu!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Jebiga, pala, ti spremaš štap, pa spremaš kanap te tražiš čekrk.... dok se ti spremiš ono prošo voz, kapitalka završi na nekom zidu  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:hammer: :D jao Strelko šta mi radiiiiiš  :mad:  ;)

ma ja sam samo jednom izasao ove sezone....i dobio umesto mlade jednu pastrmku koja je udarila na strimer od 20cm. Štap, čekrk i kanap imam...samo nemam idealne uvete...  :blush: Ili su vode velike ili ne mogu dobiti kolegu da idemo... uvek nešto... ovde se na mladu ne ide kao na pastrmku... tu su druga pravila u pitanju... ne lovi se je sa godišnjem dozvolom nego sa dnevnom i obavezno u društvu još jednog ribolovca... itd. dosta pravila je tu oko te igre... Sava još nije za fly najidealnija ali idem opet prvom prilikom... mislio sam sada iza božića ali moram da radim, ima posla  dosta... tako da tek tamo posle 6. Januara mogu da planiram.... neka, dolijat če ona meni opet i ove sezone  ;)
 
Vrh Dno