Mnostvo pitanja od pocetnika...!

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Evo da se da vas obavestim da sam kupio stap,konac, ali nisam cekrek josh uvek jer trazim odgovarajuci za moj novac(oko  50-ak evra) i da bude za konac  #6!  Razmisljao sam o orvisovom modelu clearwater ali videcu uskoro sta cu odluciti ako zelite moze te mi dati neki predlog!  :)

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Svaki čekrk srednje veličine, 5-6, primiće s lakoćom konac broj 6, naročito ako je WF. Orvisov model Clearwater je prost čekrk, a cenu mu pumpa marka. Za tri puta manje pare imaš neki korejski čekrk poput Okuma i slično, istog kvaliteta. A ako dodaš koji evro možeš si priuštiti i Shimano Ultegra, koji je toliko moćan u odnosu na sve ostale svetske čekrke po toj ceni, da apsolutno dominira i pored toga što ga ima u našim trgovinama, pa ne pogoduje onima koji misle da je " u tuđega tatka pogolema patka", pa ne mogu da smisle ni Shimano, ni Gamakatsu, ni Hayabusa, ni ... već kupuju isključivo ono čega nema kod nas.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Za tri puta manje pare imaš neki korejski čekrk poput Okuma i slično, istog kvaliteta.

pozdrav

Ja imam pitanje za Mixmastera:
Interesuje me sa kojim priborom pecas ?
Sta si posjedovao od pribora u proslosti ?
Odakle ti toliko "iskustvo" ?
Odkale ti hrabrost da savjetujes ljude da su Koreanski cekrci istog kvaliteta ?

nadam se da ces imati vremena da mi odgovoris na moja pitanja


bistro
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Mixmaster je napisao(la):
Shimano Ultegra, koji je toliko moćan u odnosu na sve ostale svetske čekrke po toj ceni, da apsolutno dominira ...........


??????????

Cije je to misljenje i gdje si to procitao ?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dragi Borone, ovaj forum je pun mojih objašnjenja odakle mi iskustvo, hrabrost, mudrost, znanje... U početku sam vrlo rado objašnjavao sve to, jer se ponosim svojim znanjem, aktivnostima i rezultatima. No, shvatio sam da ovo nije mesto za preispitivanje mog autoriteta, pa te molim da se ne baviš time.
Jednostavno, neko će prihvatiti ono što mu ja preporučujem i savetujem, poštujući moje iskustvo, a neko neće. To je sve.
Ipak, konkretno ću ti odgovoriti na par pitanja.
Čekrk Orvis Clearwater je jeftin model, veoma prostog mehanizma. Namenjen je naivnim početnicima, kojima natpis "Orvis" nešto znači. Za iste pare mogu se naći čekrci od boljih materijala, sa boljim mehanizmom. Ako su slučajno i napravljeni u Koreji, to ne mora da znači ništa loše, jer su mnoge komponente najpoznatijih mušičarskih firmi napravljene u tom delu sveta. Da li ste sigurni da se kompletan Orvis Clearwater proizvodi u USA? Pitanje je i ko je pravi vlasnik firme Orvis? Korejanac, Japanac ili Kinez? Možda Amerikanac? Svejedno.
Firma Shimano je otkupila vlasništvo nad G. Loomis, popularnim američkim proizvođačem izuzetno kvalitetnog mušičarskog pribora. Model čekrka Shimano Ultegra, može se videti i u Loomisovom katalogu, ali sa drugačijim slovima. Piše, G. Loomis, i to je jedina razlika. Proizvod je isti i pravi se na istom mestu. Vrhunski model za ljubitelje metalnih čekrka, koji nisu LA, sa izuzetno preciznim i trajnim mehanizmom.
Razlika između Orvis Clearwater čekrka i Shimano (Loomis) Ultegra (Adventure, valjda) je ogromna.
Imam prijatelje koji koriste isključivo Clearwater i one koji koriste Ultegru. Dobro sam ih analizirao i višestruko testirao.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Mixmaster,

Pozdrav i hvala na odgovoru.
Mislim da si suvise osjecajan na pitanja i na kritike, na kraju ipak smo svi isti ovde i sve se svodi samo na misljenja.
Samo da se razumijemo isto tako, misljenja su jedno a cinjenice nesto drugo.
Primijetio sam da se ne bavis cinjenicama tako puno, vecinom su to tvoja misljenja koja branis kao da su ti zadnja kap vode u sahari i koja na kraju ipak ne moraju biti ispravna.
Niko nije savrsen, nemoj pogresno da me shvatis ali tvoja objasnjenja u vecini slucajeva zvuce vrlo nadmeno i prepotentno, ja mislim da ovo ipak nije katedra na kojoj ti drzis predavanja vec jedan jako fin sajt gdje bi ljudi trebali da se druze, mijenjaju iskustva i misljenja.

Sto se tice samog poredjenja Shimana i Loomisa u cekrcima sa drugim proizvodjacima je malo naivno i rekao bih glupo.
Svako ko iole zna nesto o musicarenju zna da Loomis 99,9% polaze sve svoje snage na Stapove (to svi znaju), prema tome nemamo vise o tome sta da govorimo.
Kada pricamo o Shimanu onda i to treba da znas da se Shimano CO LTD ne bavi samo pecarskim priborom, oni proizvode "svasta", a sto se tice pecarskog pribora onda mora i da ti je poznato da sto se tice musicarenja oni prilazu tome samo 1% paznje, sto bi reklo....briga njih za to......oni su Kingovi za masinice i Bicikle i to je to.
Treca stvar sto se tice tvoje izjave o Koreanskim stvarima tu si u pravu, ne znaci da je losiji, ALI NE I DA JE BOLJI, sto je vrlo bitno.
Naivno je misliti da jedna firma koja je proizvodila cekrke i samo to radi od prije 100 godina i ulaze milione i milione dolara u usavrsavanje cekrka moze biti savladana (u kvalitetu) od neke Koreanske firme kome je cilj cijena i kvantitet (molim vas o cemu pricamo)
Budimo realni i priznajmo da ti ljudi ipak znaju sta rade, istina je da se daje malo para i na ime ali ne bas tako mnogo kao kad uzmes u obzir da produkt koji kupis ima "Dozivotnu Garanciju".
Sto se tice Orvisa ne zelim da komentarisem tu firmu, to su samo komercijalne stvari i sve se svodi na serijske proizvode sa velkim tirazom.

Za kraj zelim samo da kazem da ovo nije odgovor na tvoje zadnje pisanje ovo je moje objasnjenje onoga cega sam zelio predstaviti na samom pocetku.
Nemojte me pogresno shvatiti ali ipak misljenje je jedno a cinjennice drugo.

Sto se tice tehnike Stapova, Cekrka, Odjece i ostalih musicarskih potrepstina mogu da vam pomognem toliko koliko ja poznajem domen, ali tako isto imam veliki krug prijatelja iz cijelog svijeta i mislim da je to veoma dragocjen izvor znanja, a sto se tice musicarenja ipak se sve svodi na to "probaj pa kazi"......vecina njih su vodici ili strastveni musicari od svojih malih nogu i ljudi koji su drzali u rukama sve i svasta.


Bistro...





 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mnogo pominjanja Mixmastera nije dobro. Može se desiti da Mixmaster, koji se bavi isključivo mušičarenjem, počne da odgovara na sva prozivanja i da objašnjava nejasne stvari, jednu po jednu. To donosi posećenost i eksploziju gomile dragocenih iskustava, ali to često i izaziva mučnu atmosferu žučnih rasprava.
Zarad mirne atmosfere (koja možda i nije dobra), progutaću "Primijetio sam da se ne bavis cinjenicama tako puno...", kao i "tvoja objasnjenja u vecini slucajeva zvuce vrlo nadmeno i prepotentno", ali i "...je malo naivno i rekao bih glupo...".
Pozivam još jednom Borona da se drži teme i da ne analizira tuđe postove. Ako nešto zna o ovim firmama i njihovim čekrcima, neka to i napiše. Ono što ja znam detaljno sam opisao i ne očekujem da reakcije na moje postove budu omalovažavajuće, iako moja iskustva mogu biti suprotna od većine.
Ja sam "star" mušičar i veoma se razlikujem od gomile skorojevića u ovom sportu. Borone, dragi kolega, nemoj da te to zbunjuje ili (ne daj Bože) ljuti. Ispoštuj me i biće ti uzvraćeno.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Hvala na odgovoru jos jednom.

Ne naprotiv, ja se nikad ne ljutim ako je u pitanju konstruktivna kritika.
Sto se tice postovanja, nakon dugog niza godina musicarenja tu svakako zasluzujete postovanje ali tako isto morate pokazati postovanje svima onima koji su puni zelje za znanjem i ne posjeduju sve te "anegdote" iz proslosti.
Humble man........to je ipak covjek za postovanje.

U svakom slucaju jos jednom hvala na odgovoru.

bistro
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Normalna polemika je sasvim u redu, i poželjna jer ako je nema to vodi ka uniformnom mišljenju, jednoobraznom ponašanju a to je slažete se pogešno. Ja zaista nisam video nikakve pogrdne reči od strane borona. Ako te osporava Mix, onda je na tebi da činjenicama i uz poštovanje, mada nemam zamerke i na tebe, iznesteš svoje stavove. A osoba kojoj su upućena oba stav će sama prosuditi ko je upravu po tom pitanji i poslušaće ga! Mnogo je bre prosto, nema poterbe da komplikujemo.
Borone vidim po tvojom postovima, da se razumes u pribor, ali da si u nekom grču. Opusti se i slobodno piši. Predstavljaj štapove, čerke...samo agano i opušteno
Salut!
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
dr Lucky
opet ti o grcevima
Ma ok
Otarasicu ih se :))

bistro
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
:D :D :D
Ma ja realno u životu imam grčeve ko belsav. Budim se noću i  jaučem :'( :'(. Nešto me zajebava, ali poći će!  :nurse: :nurse:
A za skromnog čoveka se slažem!
Otvorio sam novu temu u filozofiji da utvrdimo mnoge činjenice, dobordošao si da se ukjučiš kao i ostali!
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Evo razmisljam se izmedju 4 cekreka:

1.Greys grx
2.Orvis clearwater
3.Okuma Integrity I
4.Jedan metalni cekrek nekog Korejanskog prozvodjaca(pretpostavaljam) a nisam mogao da zapamtim marku...Meni se mnogo svidja,a sa cenom je kao sa ovim prethodnim.

Dajte neki savet? :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj izbor je pomalo cudan, ali i nije tako los, ako si pocetnik. Siguran sam da je tu najbolji Greys-ov model, mada ti i ostali mogu posluziti. Izaberi onaj koji se tebi najvise dopada i neces pogresiti. Ne opterecuj se cekrkom, vec ulovom, jer bez ulova ti ni cekrk nece nicemu sluziti.
Od cekrka je zaista mnogo vazniji stap, konac, kombinezon, muve... Cekrk nije nebitan i ja pazljivo biram dobre i firmirane modele, ali je, u klasicnom musicarenju pastrmke, lipljena ili klena, zadnja rupa na svirali.
 

boron

Junior member
Učlanjen(a)
18.05.2007.
Poruke
24
Broj reagovanja
0
Koliko para planiras da das za cekrk ?
U ostalom se slazem sa mixmasterom.

bistro
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Pa rekao sam pre nekoliko postova da cu izdvojiti oko 50-ak e!

Meni je ovaj Greys stvarno favorit kao i ovaj pod brojem 4. metalini cekrek.

Nemam mnogo da biram jer ne bih da idem do Beograda,Nisha... za cekrek.
Evo da pitam Mix-a da li npr: za musicarenja amura jel potrebno imati neki specijalni cekrek?
Dobio sam savete od nekih iskusnih musicara da treba da obratim paznju na disk kocnicu ili od plute ako je neki novi model.
Pa me je to malo odvojilo od kupovine plasticnog cekreka...hm :blush:
 
Vrh Dno