Mnostvo pitanja od pocetnika...!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nemam pojma odakle dzolixu ova teorija za pocetnike. Sa mnogo njih sam radio, danas su svi jako uspesni musicari i nikome nikada nisam savetovao strunu za broj manju. Bez obzira na stap.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
sasats je napisao(la):
opet ponavljam da nisam strucnjak za musicarske zabacaje i trening pocetnika , ali koliko se ja razumem u tehnologiju mogu da kazem sledece... mnogo nepovoljnije za bacanje po meni je ako je kanap lak i ne puni stap nego ako je kanap tezi od klase stapa .
Dali ti koristis jacu snjuru od stapa,, ja ne ,,a sto se tice njega kao pocetnika mozda ako ima lovu pa nek si kupi jacu snjuru za  bacacki trening koji bi mozda trajo  par sedmica sedmicu ili mjesec a sta onda kad mu krene i pocne osjecati tezinu snjure a njemu je do ribolova i onda pozeli da jos kupi neku laksu  to jest normalnu  paralelnu sa njegovim stapom  i to mu bude dodatni trosak ,,
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzolix je napisao(la):
Dali ti koristis jacu snjuru od stapa
ne koristim . ali ne koristim ni laksu . nekada je postojala teorija koja je odavno prevazidjena da na stap klase 5 treba staviti dt strunu klase 4 . i ja sam se vodio nekada tim pravilom  :)
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
simpson H je napisao(la):
Nemam pojma odakle dzolixu ova teorija za pocetnike. Sa mnogo njih sam radio, danas su svi jako uspesni musicari i nikome nikada nisam savetovao strunu za broj manju. Bez obzira na stap.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  dolazimo do stvari  ko ima kakav ukus  ili stil ja nezelim da ikoga ubjedjujem da je bolje  za vas ta teorija koju ja prihvatam,, Meni je ljepsi filing osjecaj tokom ribolova  kad mi je manja snura od stapa a to sam cuo i od nekih strucnjaka  u vezi s tim ,,,nekome je cilj da sto brze zabaci  i dalje a neko zeli da neosjeca teret snjure u odnosu na stap  pa vi birajte ,, pocetnik kada baca krace tezom snjurom ne smeta ali kada se poboljsavanjem to jest daljim zabacima povecava teret na stap to postaje smetnja i zato ko cesto dalje baca  teza ili ista snjura sa stapom  postaje teret ,,
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzo , o kojim daljinama razgovaramo i kom tipu strune ?
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
bacanja preko 20 m kratkim stapom  plivajuca bilo da je dt i wf,,ili bacanja teskih nimfi preko 20 m kratkim stapom ili bacanje strimera  jacim stapom
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzoliks , nimfu nema sanse teorijske da bacis daleko sa laganim kanapom . to cu prvo da ti kazem i to odgovorno tvrdim  :nowink: za dt kanap ima logike staviti klasu manje kada se baca 20 ili vise metara ...ali nema logike koristiti dt kanap ako postoji potreba za bacanjem u daljinu.
wf kanap ako stavis klasu ispod i kada izbacis glavu van stapa ako je lagan nece puniti stap i nema sanse da se lepo zabaci. kada sam kupio helios imao sam kanape ultra 4 i tt . oba u klasi stapa . sa kanapom ultra 4 nema blage veze sa mozgom da zabacis . jos ako malo duva vetric to pocinje da bude mucenje . sa tt kanapom iste klase leti ekstra ,  vidno bolje nego sa ultrom . ovo pisem cisto kao primer sta se desava kada se stavi lagani wf i kada ne puni stap koliko bi trebalo.
ostavljam jos mogucnost da si maher u bacanju i da si daleko iznad proseka kojem ja pripadam pa se meni cini da sam u pravu sve dok se ne naucim  :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ama ne izmisljajte rupe na saksiji, rec je o pocetniku, covek ne ume da baca. Kakva crna laksa struna da joj ne oseca tezinu. Tako ce da nauci malo sutra.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
Jednom prilikom mi otac poslao  kanap #5, a ja imao stap 6/7. Ni pakao mi neće teško pasti koliko sam se namučio jer sam tek počinjao. :doh:
Malo tezi kanap  dan danas koristim ( na 5/6-#6 ),lepše mi puni štap.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Mafke Fly je napisao(la):
Jednom prilikom mi otac poslao  kanap #5, a ja imao stap 6/7. Ni pakao mi neće teško pasti koliko sam se namučio jer sam tek počinjao. :doh:
Malo tezi kanap  dan danas koristim ( na 5/6-#6 ),lepše mi puni štap.
  Vidis, tvoj otac zna ,,, put do raja prolazi kroz pakao  :) dali si probavao  u zadnje vrijeme sa laksom snjurom ,, 
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
sasats je napisao(la):
ne koristim . ali ne koristim ni laksu . nekada je postojala teorija koja je odavno prevazidjena da na stap klase 5 treba staviti dt strunu klase 4 . i ja sam se vodio nekada tim pravilom  :)
  a zasto je postojala ta teorija nije valjda samo onako  vec  cim je teorija ima i prakse a to se vraca na  ono sto sam naveo da je to ipak stvar ukusa a  ja nebacam sa  spagom 4 vec aftma 5  sa stapom 5/6 ,, mozda je uznapredovala tehnologija pravljenja stapova  pa mogu bacati  jace spage nego sto im je namjena ,, nekome je stalo do bacanja a nekome do osjecaja mimo bacanja ,,nije samo stvar u izbacaju radi se i o privlacenju snjure ka sebi i tu dolazi do  osjecaja tezine ,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
simpson H je napisao(la):
Nemam pojma odakle dzolixu ova teorija za pocetnike. Sa mnogo njih sam radio, danas su svi jako uspesni musicari i nikome nikada nisam savetovao strunu za broj manju. Bez obzira na stap.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
ja  sam u vise navrata savjetovo  njemu kao poc,, da uzme istu kao i stap  a samo sam mu naveo u slucaju da hoce da kupi tu dt da  moze da proba a ne kao neki savjet da to treba ,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Mafke Fly je napisao(la):
Jednom prilikom mi otac poslao  kanap #5, a ja imao stap 6/7. Ni pakao mi neće teško pasti koliko sam se namučio jer sam tek počinjao. :doh:
Malo tezi kanap  dan danas koristim ( na 5/6-#6 ),lepše mi puni štap.
evo jos jednom,,, :) pretpostavljam da je to bila DT snjura  jer u ono doba wf nisu postojale ili su tek pocinjale pa je  u ono doba ucenje bilo mnogo teze
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
dzolix je napisao(la):
evo jos jednom,,, :) pretpostavljam da je to bila DT snjura  jer u ono doba wf nisu postojale ili su tek pocinjale pa je  u ono doba ucenje bilo mnogo teze

  Bravo Dzoli ! Bio je to DT 5,ali preslab za bilo kakvu prezentaciju  za mene u to vreme. Sada se mogu snaci npr.4 -om sa kanapima od 3-5#

Ali pazi,duuugo nisam koristio pribor #2,''opustio''sam se 5- 6 com. Pre nekoliko dana, iako je bio izuzetan dan bez vetrića i zadnji dan pred lovostaj na klena,pola sata mi je trebalo da  izvučem pravi dobri stari zabačaj ovim laganim priborom. Jednostavno kao da nikad nisam mušičario,čak se čuo i fijuk kanapa u par navrata  :doh: :D. Malo se sabrah i posle 10-ak  prezentacija stap je ''proradio''. Poče punjenje i  lepe distance za ovako lagan pribor i naravno veći klenovi  koji su već u mrestu :doh: :doh:

Drugo sam ja,neki početnik moze da ODUSTANE,a i da upropasti  dobar kanap ako je skup i originalan markiran primerak od rodjaka iz EU-a.
Ja sam kao početnik brzo nabavio WF 6 i kanap je poleteo,taj dan daleke 92-e nikada neću zaboraviti i automobile koji bi povremeno prikočili pored puta  da pogledaju sta budala radi na livadi sa stapom :D :blush:
Otac moj je mrzeo ribolov i sve sam u zivotu  vezano za ribolov sam naučio,pa sam osvojio i zlatnu medalju na plovak u 13-oj. Uz svakog je stajao neko,otac,ujak,teča itd. Ja sam bio sam i forsirao najnežniji pribor i prešikao ulovima beovice i seniore. Tada se dobijala kesa sa markerom ispisana brojem koji si. Otac me nije ni pogledao kada sam ušao sa ''zlatom'' oko vrata,samo majka me zagrlila i obavetila rodbinu  takmičare ribo.,ali udaljenu.
Jedino u šahu me forsirao i volim jako tu igru dan -danas  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzolix je napisao(la):
  a zasto je postojala ta teorija nije valjda samo onako  vec  cim je teorija ima i prakse a to se vraca na  ono sto sam naveo da je to ipak stvar ukusa a  ja nebacam sa  spagom 4 vec aftma 5  sa stapom 5/6 ,, mozda je uznapredovala tehnologija pravljenja stapova  pa mogu bacati  jace spage nego sto im je namjena ,, nekome je stalo do bacanja a nekome do osjecaja mimo bacanja ,,nije samo stvar u izbacaju radi se i o privlacenju snjure ka sebi i tu dolazi do  osjecaja tezine ,,
u vreme kada je nastala ta teorija najbrzi stapovi su bili akcije kao dedina kita  :D dzoliks, ako kanap nema potrebnu tezinu nece puniti stap i nema sanse da bacis ni 15 a da ne pricamo o 20 i vise metara . sada pricas o stapu 5/6 i kanapu 5 ? cela polemika i razlog zasto sam se ukljucio je tvrdnja da na cistu peticu treba  staviti cetvorku i bacati teske nimfe kratkim stapom na 20 m ? :) ili strimere , svejedno?
 
Vrh Dno