Morača

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
imas internet, gomilu snimaka sa zabacajima i lovom pa skapiraces
 

nikolacg

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
I ti si tako naucio? Svaka casta i tebi, onda i ja odoh da mašem, mada neznam ni kako se mušicarski štap pravilno drži,Šta je struna, šta predvez, šta sa strunom , kako baciti, .............. Hvala momci!
Što se Morace tice rijeka je prepuna ribe, i to kad kažem mislim i na krupne komade od 1 kg pa na gore, sitnije ribe mnogo više ima u gornjem toku (Platije), dok se na terenima ispod samog grada Podgorice do sportskog centra Moraca (za dalje neznam,ne lovim zbog kvaliteta vode), hvataju ti krupni komadi (strun), i ima ih jako puno. O donjem toku Morace necu da pricam, jer je (nažalost) mnogo spoljašnih faktora koji cine rijeku neinteresantnom za pravog ljubitelja ciste vode, npr. Kombinat aluminijuma, ali moram reci de se najveci komadi hvataju upravo tu (3-7 kg), ima i krupnih klenova u izobilju,mada ja tu ne volim da lovim ,a išao nekad jesam i hvatao sam dosta krupne ribe (ostavicu sliku iz jednog lova od tamo na kraju posta.
Platije su druga prica, voda je (zvanicno) prve A klase ( znaci može se piti), tereni su kao iz bajke, sve je prepuno brzaka, preliva ,virova, jednom rijecju pravi mušicarski raj. Problem Platija su KRIVOLOVCI, i to oni sa podvodnom puškama, i dinamitom( nažalost dobro ste culi). Ribocuvarska služba se trudi, ali kanjon je velik, nije lako pristupacan, pa se nemože sve kvalitetno zaštititi. Ribe ima, sitnija je nego u donjem toku, ali za pravog ribolovca Moraca u Platijama je prava rijeka. Eto toliko za sad.
Moram napomenuti da ne lovim Fly-Fishing metodom, mada kao što ste mogli procitati ima VEOMA VELIKU ŽELJU  DA NAUCIM.Zato sam se i prikljucio ovom forumu jel...
I evo slike koju sam obecao (pastrmke su od 3.2kg i 2.1 kg).
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ako, ako, kod nas samo tri komada mogu da se ponesu  :'( a za ove pegave da i ne pričamo  :(
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
@nikolacg,
Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti,cak nisam video musicarski stap dok ga nisam kupio...
Pratio sam ovaj forum i ostale ,skidao snimke  sa interneta , svakodnevno izlazio na vodu i brzo savladao osnove.
Sigurno je najbolje da ima ko odmah da ti pokaze, ali ako nema ko nemoj da te to sputava.
Polako kreni citajuci raznorazne teme po forumima,postavljaj pitanja bez ustrucavanja.
Najbolje je da krenes otvarajuci novu temu u "vodic za pocetnike"http://www.musicarenje.org/index.php?board=39.0
 

nikolacg

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Pa pegavih su dvije, i nisu ipod mjere :), a za klena niko te ne pita, jer uđe iz Skadarskog jezera pa ga ima u izobilju.Ove ribe sa slike su ulovljene na vještački mamac, prvenstveno sportski način, klenovi na rapalu, pastrmkena na leptir "Panter Martin". Nema u tome ništa loše. Sad bih volio da ih hvatam mahačem, pa niste svi vi počeli odma sa Fly Fishing, sigurno ste svi bacali leptira,rapalice,kašike... Dok je god sportski način dobro je, Fly.Fishing - najbolje. Da nepominjem šta vade oni koji love na "brcaka", tako se kod nas zove živi mamac, mala ribica.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
nikolacg je napisao(la):
Pa pegavih su dvije, i nisu ipod mjere :), a za klena niko te ne pita, jer uđe iz Skadarskog jezera pa ga ima u izobilju.Ove ribe sa slike su ulovljene na vještački mamac, prvenstveno sportski način, klenovi na rapalu, pastrmkena na leptir "Panter Martin". Nema u tome ništa loše. Sad bih volio da ih hvatam mahačem, pa niste svi vi počeli odma sa Fly Fishing, sigurno ste svi bacali leptira,rapalice,kašike... Dok je god sportski način dobro je, Fly.Fishing - najbolje. Da nepominjem šta vade oni koji love na "brcaka", tako se kod nas zove živi mamac, mala ribica.

Sve OK Nikola :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
nikolacg je napisao(la):
Pa pegavih su dvije, i nisu ipod mjere :), a za klena niko te ne pita, jer uđe iz Skadarskog jezera pa ga ima u izobilju.Ove ribe sa slike su ulovljene na vještački mamac, prvenstveno sportski način, klenovi na rapalu, pastrmkena na leptir "Panter Martin". Nema u tome ništa loše. Sad bih volio da ih hvatam mahačem, pa niste svi vi počeli odma sa Fly Fishing, sigurno ste svi bacali leptira,rapalice,kašike... Dok je god sportski način dobro je, Fly.Fishing - najbolje. Da nepominjem šta vade oni koji love na "brcaka", tako se kod nas zove živi mamac, mala ribica.

A ne, gvožđuriju nisam ali zato drvene jesam, ali odavno, nemam ih više a i ne trebaju mi. Uostalom žao me da ribu kačim čengelama, bolje za nju a i za mene su male udice bez ili sa slabim kontra kukama. Dve trokrake ili još gore tri na, varalici, je previše surovo.
 

sulecriba

Senior member
Učlanjen(a)
19.05.2008.
Poruke
155
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novo mesto, Slovenia
Koliko me dodje, kao stranog turista, dozvola za 4-5 dana za Moraču ? Ima li nekih specialnih uslova za glavaticu ? Ima otrovnih zmija ili nekih drugih opasnosti uz Moraču ? Koji kraj da odaberem za smeštaj ?
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Sulec možeš na glavaticu da dođeš i na Neretvu a tu je i mekousna koja ti je u Morači istrebljena ja se nudim da ti budem vodič a nađem ti i smještaj po pristojnoj cijeni.
Javi se na PM ako si zainteresiran sezona počinje 01.04.09 :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ala ih je rastrtio Nikola, svaka mu čast  :tbumb: ! Pošto je u Srbiji zabranjeno biti uspešan ribolovac (svi su isti-na radost pacera-svako po 3 klena), moraću da se preselim u Crnu Goru. :doh: :hammer: :hammer:


index.php
 

nikolacg

Newbie
Učlanjen(a)
24.03.2009.
Poruke
8
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Ako budeš odlučio da dođeš da pecaš na Morači, ne mogu te savjetovati što se Fly fishing-a tiče,jer kao što vidiš tek krećem u tu priču, ali ima ovdje na forumu čovjek kome se možeš obratiti, nick mu je MIKI-FLY. Što se glavatice tiče nećes je se naloviti, loviti hoćeš naročito ako dođeš u drugoj polovini aprila , a lovićeš struna i potočaru, u gradskom toku a i lipljena u kanjonu (platije). Čuo sam da su neki (privilegovani) već otvorili sezonu, i lovili komade od 1-2 kg (strun) , i po dosta potočare. Sezona počinje ovog vikenda,za smještaj nećeš imati problema, ima jeftinih malih privatnih hotela na svakom ćošku. Dnevna dozvola je 10 jevreja, ali ti se bolje isplati uzet godišnju ( 30 ) , jer možda poželiš kasnije opet doći. U svakom slučaju ako riješiš da dođeš nećeš zažaliti.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.116
Broj reagovanja
943
Svala strugača si ulovio na voblere??? To su ti ovi što ih ti zoveš klenovi.
jest da mi se desilo da udari na sitnog leptira vrlo rijetko al na vobler nikada!
:doh:
 

MIKI-FLY

Senior member
Učlanjen(a)
03.11.2008.
Poruke
216
Broj reagovanja
0
Lokacija
Podgorica
Nikola,za musicarenje se vise nemoj nervirati,i rzmisljati ko ce te uciti. Ja sam naucio sam,ali ti to ne bih preporucio. Na mom sajtu,gdje si vidim postao clan,ostavio sam ti broj telefona,pa me pozovi. Ako si vec kupio pribor,krecemo odmah po pocetku sezone,tj. od 1. aprila. Ako nijesi,predlazem ti da za pocetak ne kupujes nista skupo,ima u Pg par povoljnih kompleta u radnjama,a meni tamo daju popust,pa cemo zajedno poci.
Uspio sam u poslednjih par godina da poducim 7-8 prijatelja,koji su ostavili vaserku i posvetili se fly fishingu. Nadam se da cu i tebi uspjeti da otkrijem pocetne stvari,a kasnije ces sam nadogradjivati znanje.
Tu sam za sve sto te interesuje.
 
Vrh Dno