Morača

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
TenkaraFisherman je napisao(la):
Pero, ovo je dio rijeke na ulazu u Podgoricu, mjesto se zove Smokovac.
Kako Oholi reče, prava ljepota rijeke je u gornjem toku... posebno u Kolašinskoj opštini.

Gledam je svake god bar dva puta ,uživam i svaki put sebi obećam sledeći put stajem i pecam,ali kita .
ima li ribe u ovom donjem delu pred gradom?
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
Piteru.... Moracu samo sa lokalcem. Sam tesko da je vidis ubpravom svetlu

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
@TenkaraFisherman
Hvala. Pecao sam 3-4 puta sve zajedno prošle i pretprošle godine malo nizvodnije kod Zlatice sa leve obale. Kakva je desna obala za pristup?

@pera
Ovo što ti Oholi kaže stoji. Morao bi da odeš barem 2-3 puta da izvidiš teren ako bi išao sam. Reka je ogromna, dosta je napadnuta i od kolega ribolovaca i od krivolovaca, doduše ove druge nisam video ako se izuzmu tirolaši. Na potezu kroz grad uveče bukvalno izgleda kao na keju u Beogradu. Svakih 10-20 m po ribolovac. Čak i kod ovog naselja Zlatica ih je uveče bilo 10-ak.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Upravo na ovom mjestu je u ljetnja predvecerja najvise ribolovaca.
Odavno tu ne pecam, I što se Morače tiče pastrmku tražim isključivo u Kolašinskom dijelu rijeke, a to je kada se prodje kanjon Platije iz pravca Podgorice, ili ko dolazi iz pravca Beograda kada se od Kolašina spustite magistralom do mjesta Medjuriječje.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Bio sam prošle godine na Mrtvici tu iznad Međuriječje, nisam se proslavio, ali tereni su ludilo.
Ujak moje devojke je spominjao neki 6 tunel kao dobru lokaciju na Morači, ako sam dobro izbrojao tunele na googel maps to je nešto nizvodno od Međuriječja.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Mislio je na ,,peti tunel" popularbo mjesto.. Tuneli se broje od Pg ka Kl, I peti je granica dvije opstine. Moze I na šestom tunelu...
Po meni je najblje mjestto I najteze se spustit na 18. tunel... tu skoro niko ne ide, pravi ambis kroz šumu...
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Definitivno u dijelu rijeke koji pripada Podgorici, ima sve manje iskrenih I pravih ribolovaca.
Nemoc da se oni koji gazduju rijekom izbore sa krivolovom, pokazala se I prije par dana, jada sam na rijeci setajuci psa vidio tri ribolovca
Pridjem I pitam ih ,,kako ide momci " na to mi jedan odgovara,, sinoc smo na kavijar dobro prosli, sad na leptir smo ulovili 4 kom ".... a sezona pocinje 1. Aprila.
Davno sam digao ruke od Morače u našem- podgorickom dijelu...
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Prošle godine smo prelazeći most u centru PG (neki od mostova ne znam koji) uveče videli dosta ribolovaca ispod. Siđemo dole, a dole tabla za mušičarski revir, a svi voze tirolac. Neki čova mi pokazao pastrmkicu od 20-25cm koju je upecao  :( A žali se kako nema ribe.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Stalno se peca u tom reviru, leptir, rapala, tirilac, vaser kugla...
Nikad nije bila niti ce skoro, zdrava svijest kod ribolovaca u Pg.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Iskreno po mom mišljenju bolje bi bilo da je dozvoljeno pecanje na tom delu na vaserku i tirolac, pa da ima kontrole i da se poštuju mere ulova, nego da na papiru stoji FF revir, a samo pto ne pecaju na kedera.
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Slazem se potpuno sa tobom.
Ja sam bio protivnik revira na Morači, I zagovornik onog na rijeci Cijevni. Medjutim, itvorena su oba, a lovocuvarska sluzba nema ljudstva da to sacuva,pa jos kad se doda veliki dio Morače koji pripada opstini  Pg...
 

TenkaraFisherman

Junior member
Učlanjen(a)
23.10.2012.
Poruke
75
Broj reagovanja
0
Od ove godine ću se I ja posvetiti kontroli I čuvanju rijeke u mojim mogućnostima.
Donji tok se čuva maximalno,da bi se spriječio krivolov agregatom I mrežama...
Medjutim, ne može se stići sve pa krivolovci napadaju nezaštićeni dio rijeke.
Ako uspijem da animiram još par poštenih momaka da ubjedjuju ostale da vracaju ribu ispod mjere, bice to veliki uspjeh.
Znam odlično ko I koliko radi u lovočuvarskoj službi, I nekad mi bude žao tih momaka... Ponavljam, dugo će još trebati da se svijest ribolovaca promijeni, I mislim da je to moguće samo sankcijama... velike novčane kazne su zakon.
 
Vrh Dno