Moravica

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A debata izmedju tebe i lakija u vezi Jesen na Visocici..???
Mislim da si ti bio inicijator pecanja u mrestu pastrmke i da taj mrest previse traje.
Nema pecanja kada je mrest u pitanju,klen ide u zaborav tada,sve do tre
nutka dok se ne izmresti pastrmka,A da smo neki posten narod kao sto nismo zabranili bi i klena u mrestu da se lovi pa bi ga na nasim rekama bilo itekako vise nego sto je sada prisutan
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Momci vracanje na temu, odmah! :mad: Samo o Moravici zelim da citam, ako je neko isao u krivolov, prijavite ga. Slabo me interesuje tupljenje na tu temu!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U pravu si Lucky,vracam se na temu,a onaj ko je krivolovio nek mu je na savesti..
--POZDRAV--
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Ja ću mu oprostiti ako ga je naterala nezadrživa želja za mušičarenjem iako je lovostaj, čak i ako je zadržao neki komad, ali ako se desio MASAKR o kome pišeš, to neće proći tek tako.
Ja se izvinjavam gazda Lakiju, ali ne mogu a da ne prokomentarišem ovo. Kako, pobogu, možeš da kažeš da bi mu oprostio ako je i zadržao neki komad!  :doh:

Aman Mix, ovo čitaju i početnici, i deca, i oni koji još nemaju izrađenu svest o važnosti poštovanja pravila. Taj koji je poneo jednu pastrmku u lovostaju je kriminalac. Onaj koji je u lovostaju poneo 10 ili 20 pastrmki (valjda je to masakr, jel?) je isto kriminalac, samo ako bude uhvaćen treba da plati srazmerno veću kaznu. Nema razlike, ama baš nikakve.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nema potrebe za izvinjavanjem Goci. Sa tvoji postom se upotpunosti slazem. Problem je sto mu ovde nije mesto, ali i sama Mixova konstatacja nije takodje. Problemi....a mozda i nisu. Nadam se nece da sada krene tupljenje o mixu. Mislim da je tvoj post, dovoljan da pokaze pogresnost tavkvog stava. svako dalje tupljenje o ovome u ovoj temi ce biti brisamo. Ima dovoljno tema gde se o tome govori!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
+ Gociju.
Lucky,Moramo biti svesni stanja na Moravici ako je zelimo ocuvati.
Pa makar se i mi zalozili da uradimo nesto po tom pitanju,Nije dovoljno reci ej ajde resavajte to na drugi nacin ili negde na drugom mestu kad je situacija vise nego alarmantna.
Blizu je ima potencijala,ali sam cuo da se uopste ne mresti)
To znaci jos ova godina i Zdaba nestaloooo
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Naravno da ja mogu oprostiti ribolovačke grehe, ali to ne znači da ribočuvar treba da oprašta. Ja sam, u trenucima kada sam predlagao upravniku našeg ribarskog područja da Moravica bude C/R revir, napomenuo da ne smemo dozvoliti odnošenje riba, ali da treba računati da će poneka biti maznuta. Čak i na mušičarskim revirima u Engleskoj ima ribokradica i nepoštovanja propisa, ali mudar gazda računa na to.
Ja, od otvaranja revira na Moravici, nisam nijednu pastrmku poneo iz njega, ali sam primetio više puta takav prekršaj. Pošto nije bilo preterivanja, naravno da opraštam, jer sam još pre dve godine računao na to, znajući ribolovački mentalitet. Ribočuvarima sam, pak, savetovao pretrisanje svih zatečenih mušičara.
Ja brinem o reviru na Moravici, jer ima odličan kvalitet i potencijal. Posetio sam par veoma sličnih revira (po osobinama i protoku vode) u Engleskoj i uvideo koliko toga i mi imamo i možemo. Nažalost, još uvek nema mogućnosti za naplatu dnevnih dozvola, što bi bilo neophodno za pokrivanje naknade za posebne čuvare. Uskoro će se to promeniti i ovakva mesta će dobiti bolje uslove. Ne brinite za moravičke pastrmke. Ako ih ribokradice izlove, ubacićemo nove, na još bolji i mudriji način.
Ako neko ne misli ovako, imam jedan predlog za one koji o ovom reviru brinu više od mene. Neka ga čuvaju. Čudi me da to nikome od ljubitelja naših reka nije palo na pamet. AKo nešto što toliko volite nema ko da čuva, izvolite pokušajte da doprinesete sami. Žrtvujte se malo za svoju ljubljenu reku.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ljudi sta se vise natezemo oko toga??
Jednostavno na to vrlo ali VRLO MALO mozemo da uticemo tako da ima ko to treba i MORA da radi..
A dali ce to je njegovo..
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Moravica je po meni jedna sasvim solidna PASTRMSKA voda koja je do pre otvaranja meni bila itekako sumnjiva iz mnogo razloga..
1.Lov pastrmke u vreme kada je u strogoj zabrani..
2.Lov pastrmke u samom reviru pomocu zavesa(drug Mladen iz Soko banje ocevidac)
Tako da sam ja stekao utisak da je ona pusta reka u bukvalnom smislu,ali situacija se drasticno promenila od momenta kada sam posle otvaranja dosao na vodu..
Citajuci Gocijev post da se ona mresti i da je ima a sam moj ulov mi je skrenuo misli u totalno drugu stranu??
Ima je u velikim kolicinama,jeste da se vise javljaju sitnije ali u svakom slicaju --UHVATI I PUSTI---moze da dovede do toga da se MOZDA naredne godine mogu ocekivati primerci i od 1kg.
Tako da ukoliko zelite da provedete jedan dan na ovoj reci a pritom imate i solidan broj pegavih posetite je uz strogo postovanje pravila...
Vidimo se na Moravici.. :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :bye:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Moravica. Revir ispod jezera. 28.04.2008.

28_04_08_3.jpg


Blue Fox in action!  :)

28_04_08_2.jpg


Pogled sa brdašceta.  8)

28_04_08_1.jpg


Jedno lepo mesto...  ::)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Goci slike su fenomenalne,jos samo da krenemo u ostravarivanje cilja Moravica 2009 i sve ce biti bajkovito.
Za slikice si dobio plusic ;),a sad nesto cime cu da te razocaram a ja umalo ne izudarah budali ispred zgrade.
Momci koji su danas uzurbano krenuli na varalicarenje ispod mosta je bio i momak koga sam ti rekao da znam,IVAN se zove :doh: :doh: :doh: pricao je ljudima kako su uhvatili oko 1,2kg. pastrmki stim da kad sam ja naisao i video slike ni na jednoj nema vece od 20.cm.
--Lagano sam ga poslao kuci nebili ga ZGROMIO....
Nadam se brzoj realizaciji projekta inace odoh u zatrvor  :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Uh, kakva šok vest pred spavanje...  :( Imaću noćne more. Sanjaću kako Vektrom vozim preko tih "ribolovaca". Evo u ušima mi je zvuk pucanja njihovih štapova i one korpice za nedorasle pastrmke... Hulje!  :mad:

Moravica je čudo i moramo je zaštititi od takvih tipova. Ej, pa mi na 40 km od Niša imamo reku gde odeš i kažeš: "Uz malo sreće uhvatiću par potočara kilašica! Možda udari i neka od kilo i po, dva." Po to nema na 95% salmonidnih voda Srbije. Lepa je i Jerma i Visočica i Temštica, ali tamo treba da okapeš mušičareći dok ne uhvatiš kilašicu.

Projekat "Moravica 2009." mora pod hitno da krene u realizaciju. Više detalja u narednih par nedelja...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Projekat "Moravica 2009." mora pod hitno da krene u realizaciju. Više detalja u narednih par nedelja...

A sta ces sa varalicama???  ???

Ima kod mene mesta  :-[
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ima mesta i za varalice u tom projektu, ali ne i za žive mamce, trokrake udice, kontra kuke... Videćeš. Uz malo dobro volje nadležnih napravićemo od Moravice jednu od najboljih rečica za lov potočare u Srbiji!  :yeswink:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kakvi su to misteriozni projekti?
Ja sam inicirao jedan "projekat" o kome već par godina razgovaram sa upravnikom ove vode i mnogim mušičarima. Svodi se na jedno: bager i buldožer do sela Kraljeva i čist mušičarski revir oslobođen korisnika varalica, larvi, mreža i zavesa. Naravno, catch/release, jer ova rečica drugačije ne može da zadrži bogatstvo potočnom pastrmkom.
Ako se ostvari ovo o čemu ja pišem, jugoistok Srbije će dobiti revir pogodan za održavanje mušičarskih takmičenja, prilagođen potrebama MFS-a.
Uskoro (dogodine, ne može pre) će biti predata dokumentacija i zatražena dozvola za radove od nadležnih institucija, nakon čega će biti urađen pravi projekat uz konsultacije stručnjaka koji su i do sada radili projekte za ovaj deo Srbije.
 
Vrh Dno