Moravica

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Slazem se potpuno sa svim dosada iznesenim od strane Gocija vezano za Projekat Moravica 2009.
Ali me nekako tu ne pije vodu ta varalica i vaser kugla..
Ako bi se ja pitao u reviru nema nicega sem stapa i kanapa..
Treba da cesljam neki vir ili bilo sta drugo a neki  "BAJA" da mi zakovitla varalicu koja ce da pljuska oko mene i tako nebrojeno puta,sto isto vazi i za vaser kuglu..
--MENI SE TAJ DEO NE DOPADA--
Unapred hvala samo sam izneo svoje misljenje
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Bicete svi blagovremeno obavesteni..
Samo malo strpljanja  ;) ;) ;) ;) ;)
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Licno bih voleo da upoznam Gocija jer do sada citajuci s'vremena na vreme sve i svasta vidim da njegovi tekstovi toliko odskacu od ostalih da je decko zreo za nekog admina ili nesto slicno na forumu.
Akciju koju sprovodite sa Gocijem svaka cast  :respect1:
IMAS PLUS OD MENE GOCI ORGROMAN I OD SRCA  :bye: :bye: :bye:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Ja sam inicirao jedan "projekat" o kome već par godina razgovaram sa upravnikom ove vode i mnogim mušičarima. Svodi se na jedno: bager i buldožer do sela Kraljeva i čist mušičarski revir oslobođen korisnika varalica, larvi, mreža i zavesa. Naravno, catch/release, jer ova rečica drugačije ne može da zadrži bogatstvo potočnom pastrmkom.
Ako se ostvari ovo o čemu ja pišem, jugoistok Srbije će dobiti revir pogodan za održavanje mušičarskih takmičenja, prilagođen potrebama MFS-a.
Uskoro (dogodine, ne može pre) će biti predata dokumentacija i zatražena dozvola za radove od nadležnih institucija, nakon čega će biti urađen pravi projekat uz konsultacije stručnjaka koji su i do sada radili projekte za ovaj deo Srbije.
Ako bi neki bager krenuo da nešto buši i ruši (verovatno drveće, jer ne verujem da se planira izgradnja auto-puta kraj revira...) ja bih prvi lego ispred njega! Moravica ispod jezera je nekih 9 meseci sredina veoma pogodna za život potočnih pastrmki, ali u ona tri ne (jun, juli i avgust).

Tada je Moravica koja ulazi u jezero veoma mala, a uz to se i veliki deo vode gubi isparavanjem sa površine jezera, pa je deo reke nizvodno od jezera sa veoma malo protočne vode. Moravica jedva da curka. Ribe se koncentrišu u dubokim virovima. To je super mesto za život klenova, ali ne i potočnih pastrmki na oko 250-300 metara nadmorske visine, gde letnje temperature prebacuju 40 C. Ako ih ne ubije topla voda, ubiće ih nedostatak kiseonika, mada su ta 2 tesno povezana.

Jedina šansa da te ribe prežive u većem broju je guuuusta šuma od vrba, topola, jova i drugog drveća kraj njenih obala. Ma ne šuma - džungla! Bilo šta što pravi debelu ladovinu. Po ko uspe da mušičari neka lovi, ko ne zna neka gleda.

Buldožer? Čemu buldožer Mix? Oćeš da praviš plažu i kupalište?  :doh:

@Dare - Dare Care, hvala! Vidimo se uskoro na vodi.  :) A ovo za forum i admina/moderatora teško... Mogu samo da postanem moderator na 2 sata, kolko mi treba da grupu tema Tereni preuredim u skladu sa ovim ovde napisanim.  ;)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Goci je napisao(la):
Mixmaster je napisao(la):
Ja sam inicirao jedan "projekat" o kome već par godina razgovaram sa upravnikom ove vode i mnogim mušičarima. Svodi se na jedno: bager i buldožer do sela Kraljeva i čist mušičarski revir oslobođen korisnika varalica, larvi, mreža i zavesa. Naravno, catch/release, jer ova rečica drugačije ne može da zadrži bogatstvo potočnom pastrmkom.
Ako se ostvari ovo o čemu ja pišem, jugoistok Srbije će dobiti revir pogodan za održavanje mušičarskih takmičenja, prilagođen potrebama MFS-a.
Uskoro (dogodine, ne može pre) će biti predata dokumentacija i zatražena dozvola za radove od nadležnih institucija, nakon čega će biti urađen pravi projekat uz konsultacije stručnjaka koji su i do sada radili projekte za ovaj deo Srbije.
Ako bi neki bager krenuo da nešto buši i ruši (verovatno drveće, jer ne verujem da se planira izgradnja auto-puta kraj revira...) ja bih prvi lego ispred njega! Moravica ispod jezera je nekih 9 meseci sredina veoma pogodna za život potočnih pastrmki, ali u ona tri ne (jun, juli i avgust).


Buldožer? Čemu buldožer Mix? Oćeš da praviš plažu i kupalište?  :doh:

Goci, predviđa se veoma ozbiljan projekat u koji će biti uključeni čak i ihtiolozi. Ti znaš koliko ih ja volim. Pitam se samo kako to da ti znaš kada je Moravica pogodna za život pastrmki? Batali nagađanja. Taj projekat će zaista biti ozbiljan, a mi ribolovci možemo samo da ga predložimo, što sam ja već učinio. Uradiće ga ljudi od interesa i struke. Ne može drugačije, raspitao sam se.
 

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Bilo kuda MIX svuda  :doh: :doh: :doh: ali sada u totalno drugom obliku
--Imam utisak da ti je zao zbog Gocijevog znanja i zasto se zaboga ti ne pitas nesto oko projekta MORAVICA 2009.
-----godine prolaze----
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
dare je napisao(la):
Bilo kuda MIX svuda  :doh: :doh: :doh: ali sada u totalno drugom obliku
--Imam utisak da ti je zao zbog Gocijevog znanja i zasto se zaboga ti ne pitas nesto oko projekta MORAVICA 2009.
-----godine prolaze----
Ne znam ko se za šta pita, ali sam siguran da se za bilo koju reku u Srbiji ne pita Goci, Dare, pa čak ni Mixmaster, već njen gazda ili upravnik. Često razgovaram sa njim, ali sam prilično siguran da ne postoji nikakav projekat "Moravica 2009." i mislim da je to neka glupost nastala u glavama potpunih amatera, koji ne znaju ni o čemu govore. Postoji plan da se opet poribi pastrmkom i moj nezvanični predlog da malo rade bageri i raščiste obale, ali uz prethodno odobrenje i ono što zovu "projekat", što košta i plaća se stručnjacima za ribarstvo i slične stvari.
Ne vidim kako može neki mušičar koji se zapravo bavi elektronikom, proizvodnjom mleka, muzikom, vožnjom autobusa ili veb dizajnom da uradi projekat za ribarstvo. Jedina šansa je da kupi plac pored reke, iskopa bazen, sprovede malo vode u njega i registruje svoj privatni ribnjak. Tada može sam da radi ribarske projekte, mada će mu u tom slučaju najverovatnije propasti ribnjak.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Jaooo :doh: :doh: :doh: :doh: nemogu da verujem da se ovo desava..
Pa zar mislis da se ceo svet vrti oko tebe i da samo ti imas ideje planove koji se pazljivo saslusaju i sprovedu u delo.
Daj izadju iz tog nok-dauna.
A to sto Gociija uzimas usta potpuno mi je jasno  :D :D ali mi nikako ne ide u glavu zasto se toliko brecas..
Oces reci Bez  "MENE MIXMASTERA SVEMOGUCEG" nikakvi projekti se nemogu ostvariti..
Zalim slucaj ima ljudi koji umeju da cene prave stvari kvalitet i ideju nas SMRTNIKA miXe.
A projekat Moravica 2009 zazivece pre nego ti pomislis bilo sta pa cak i brze od tvog BULDOZERA kome je potrebno samo naliti benzin i nekom ludaku dati dozvolu da ore...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
  Koliko vas ima? Ova epidemija borbe protiv Mixmastera je baš uzela maha. Ništa ne brinite, proći će vas to. Niste prvi. Mnogo vas je, momci. Dajte, sastanite se, izaberite vođu da znam sa kim da razgovaram.
Često sam u kontaktu sa ljudima koji upravljaju Moravicom, našom regionalnom zajednicom i gradskim udruženjem. Od njih saznajem da nema nikakvog projekta za Moravicu, da M. Sekcija nema predsednika, da projekte rade samo profesori ribarstva i ihtiologije.... a ovde čitam obrnute stvari.
Ko laže?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mixmaster je napisao(la):
Neko ovde ili laže ili lupa.
Nismo prvi ali cemo izgurati do kraja..
U sekciju ne zalazim ima ko to radi,a drago mi je da si se nasao u ovom da neko laze ili lupa :hammer: :hammer:
A daj mi bar jedan razlog zasto bi pitali tebe, da bi sutra propali,da bi nam unistio plan ili nametnuo silom svoje misljenje..
Ovog puta idemo zdravog razuma i sa ljudima koji znaju,zele imaju volju ,zelju,znaju a ne sa ljudima u oblacima svog EGO-TRIPA..
A sto se tice pocetnik-znalac mozda ti je malo cudno ali ujedinjeni kao jedan mnogo bolje funkcionisemo i znamo stacemo kako i gde,, i sto TEBE najvise boli znamo kome se treba obratiti...
OCEKIVAO SI DRUGACIJI ODGOVOR DA SE TI PITAS ALI SITUACIJA JE OVOG PUTA - O B R N U T A --
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
CEKAJ SAD KAD SE SAM IZLICES I SADA CU DA TE NAGRADIM MALO..
SLAZEM SE SA TIM DA SE ZA TAKVE STVARI TREBAJU PITATI PROFESORI RIBARSTVA I IHTIOLOZI,A POSTO PAMMTIM KAO SLON MISLIM DA SI TE LJUDE ZESCE PLJUVAO I IZNEO SIJASET KRITIKA KAKO ONI NEMAJU VEZE I DA SU NAM ZBOG NJIH VODE OVAKVE KAKVE JESU.A SADA SE GOSPODIN OSLANJA NA NJIH-- :doh: :doh: NEMOGU DA VERUJEM....
Molim te sastavi se..
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A kad se sastavis nemoj da brises ono sto si napisao,mada te razumem covek kad se davi i za slamku se hvata...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ljudi moji nista ja vas ne razumem. Pa do juce ste se svi kleli u Mixmastera, oci vadiste svakome ko dodje na forum da replicira Randji. I sad...paljba iz svih orudja. Mrzi me da trazim po forumu ta silna ulagivanja kroz napade na sve one koji oponiraju Mixu nekada argumentovano a nekada ne. Sta se to promenilo za ovako kratko vreme u vasim glavama. Zar je dovoljan samo jedan sukob na sekciji da svi ovako zapenite protiv Mixa? Zar ja koji sam svojevremeno imao svakodnevne polemike sa njim, cesto zucne, treba da ga "branim"?

Drzi se Mix, simpson je uz tebe!  :D
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
SIMS,neces da razumes dok ti se ne predoce kojekakve stvari vezano za Ranjuuuuu.
Kleli se sigurno nismo u njega jer nismo ludi da se kunemo u nesto ko ni samom sebi ne veruje.
Zasluzio je paljbu iz svih oruzja.
Za ovo kratko vreme se nista nije promenilo vec nemozemo vise da gutamo bar ja sto se i vidi
Za sukobe nisi kompetentan jer nisi dovoljno upucen,1001 razlog malo je ?
Ti ga slobodno brani,ionako nemas nista od toga sem uzalud protracenog vremena kraj racunala ubecujucu(braneci) mixa a nama predociti i uveriti nas da je BELO-CRNO  :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 
Vrh Dno