Moravica

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
:p :p
:D :D

Idem sutra... Ili prekosutra, pa ce da vidimo.  :-[
Bice lepo pecanje uz sneznu idilu.  :)
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Zna li neko da li se sme pecati od centra banje  ka kanjonu. Mesta su fantazija, pastrmka je bila  retka jaako ali klen se 2X mresti u sezoni. Ubedljivo  najbolja  voda za lov na viđeno kapitalnih klenova. Čak u plićaku  kroz banju znaju  da ulete  veliki klenovi.

Bar tako je bilo 89-te i naslov u časopisu '' Moravica carstvo klenova ''.

HVALA za svaku info .
 

nenad bumbar

Junior member
Učlanjen(a)
24.01.2013.
Poruke
84
Broj reagovanja
0
Lokacija
prokuplje
Od mostica kod parka pa sve do jezera je dozvoljeno pecanje, donji tok ispod jezera sam obiso proslog vikenda i voda je bila ogromna i jaka.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Moravica, april mesec, u 7 izlaska 146 riba. Uglavnom male ribe, ali raduje to sto su se bas lepo izmrestile pastrmke prethodnih godina. Naravno, ima i vecih. Na kraju krajeva, revir nije tako kratak, a riba se ravnomerno rasporedila svuda. Mladji takodje ima dosta, ovogodisnji mrest je izgleda bio neometan.  :smoke:
Pitam se, sta bi bilo kad bi se cuvala reka kako i dolikuje reviru?
Za sada, dosta krivolova sam video posredno i neposredno, cak i 2 lika koji sasvim opusteno pecaju na najpristupacnijem viru na Moravici, 5 m od asfalta. Plovci koji vise s drveca, kutije prazne od crvica, improvizovane stolice od panjeva...  :'( Nije dobro, a moglo bi i moralo puno bolje.











 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Lepo je što se pastrmka tamo održala opstala i namnožila i nakon gašenja revira. Nisam upoznat mislio sam da tu više nema mušičarskog revira, kakva je tačno situacija povodom toga?
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Hvala.  :)

Duzina revira se nije menjala.
Uslovi takodje- C&R, jedna musica...
Menjao se korisnik voda. Ni sa prethodnima nije bilo sjajno, ali od kako su jedni izgubili a drugi ni krivi ni duzni dobili gazdovanje, ja nisam naisao na cuvara (prethodne 3-4 godine).
Tamo obicno odpecam 10-15 puta u periodu mart/april/maj i posle mi dosadi  jer se omasovi s pecarosima.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Videh da je ove godine prvo i drugo kolo takmičenja bilo na Moravici. U kom delu reke je bilo organizovano i da li i dalje postoji revir tamo?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Kod starog hotela. Ispid mosta nekih 500 m i iznad gore gde je ona ceka pa jos malo.
 
  • Like
Reagovanja: TMc

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
imam jedno pitanje za organizatore takmicenja, a i same takmicare
iz kog razloga se posle takmicenja ostavljaju one sarene plasticne trake duz revira
zar nije logicno da posle zadnjeg sata takmicenja svako iz svog sektora skine i odnese tu traku sa vode
malo je debilno da i posle takmicenja ostane tamo
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.706
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Hvala na odgovorima. Nisam bio tamo 2-3 godine, takmičenje me podseti red je da skoknem pre nego gorivo ode na 400din :200:
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
687
Broj reagovanja
319
Lokacija
Banja Luka
imam jedno pitanje za organizatore takmicenja, a i same takmicare
iz kog razloga se posle takmicenja ostavljaju one sarene plasticne trake duz revira
zar nije logicno da posle zadnjeg sata takmicenja svako iz svog sektora skine i odnese tu traku sa vode
malo je debilno da i posle takmicenja ostane tamo
To mozda zbog ovih sto se interesuju gdje bilo takmicenje... 🙈
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.271
Broj reagovanja
314
Lokacija
Beograd
Kuzmo trebalo bi da je sve skinuto. Ali vrv je promaklo nesto. Ali to treba videti sa organizatorom. Vrv ce skinuti u narednim danima.
 
Vrh Dno