Musicarenje bucova

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Ja sam skoro ubo raub citavog jata i sto je najgore dolaze mi pod noge jer je tu keder skoncentrisan.Pošto sam bacao sa pozide sve sam odozgo vidjeo.
Dođu do strimera samo mu priđu i odustanu.Mjenjao sam strimere i nacine povlacenja.
No ni jedan da zagrize!
Bili su svuda oko strimera,i ispod i sa strane ma samo sto ga nisu preskakli!
Ali ni da pipnu!
Totalno sam razočaran u ovoj godini sam mnogo ocekivao a realizacija skoro pa nula.
Po kazivanju kolege varalicara dobija ih jako rano ujutru ili predvece.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Tommy po bistroj vodi I danu bucova upecati je pravi pod ig...cekaj mrak ili svitanje to je leti zakon..preko dana gubljenne vremena...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Nemam sada vremena znam ja da on najbolje radi u svitanje ali ja tada ne mogu.

Uhvatim dnevni raub ali je problem vjerovatno bistra voda i brzo shvati prevaru.Trenutno je skoncentrisan u srednji dio korita,na dubini i protoku.Traži sva riba kiseonik.
Pozicija od prošle godine mrtva ni kedera nema!
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
mislim da si nesto pogresio u prezentaciji ili pristupu mestu. posebno nema sanse da ga uhvatis ako ima jos par ribolovaca koji u blizini bacaju varalicu i plase ga
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Sam ja,pored bucova ima i mrene.Ali mrene ne mogu od voih da se organizuju.Skoro sma tu mrene nagazio na varalicu i fasovo kidanje jer mi je stap za klena.Htejo sam opet sa strimerima i zatičem ludnicu koju prave bucovi.Sve što mi je palo na pamet sam probao ali ništa nije htjeo!
Znači vijdeo sam svaku ribu.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
probaj male strimere na 10 ili 8 sa veoma malo materijala i pokusaj da se namestis da ti ribe budu popreko ili uzvodno od tebe ...tako da strimer vuces nizvodno ali ne mnogo brzo . jedino mi to pada na pamet kao resenje . problem je to sto vidis ribe jer su i one videle tebe. zato postaju veoma nepoverljive
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Doibo sam sinoc inof na jednom terenu da su krupni i još ovaj put cu pokusati posle toga sve ide na doboš!
nema svrhe da se patim slaba mi je prolaznost sa muvama.
Probao sam taj dan i volije na malim udicama ma ništa dođe do muve i ode.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nemoj da odustajes  :nowink: tek dolazi vreme za pecanje . ako se zadrzi mala voda  septembar i oktobar su najbolji za pecanje . 
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Tomi, probaj nocu. Vuci sporije nego danju. Prati kretanje Meseca, izlazak bilo kakvog Meseca zna biti cug, zalazak punog Meseca... Gledaj, slusaj, ne bacaj precesto... Za razliku od dana, moze i veci strimer. Moze i dijagonalno nizvodni zabacaj.
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Tomi, i ja se nameracio na bucova, jurim ga vec par dana tonucim strimerima medjutim nista... Ali necu odustati spremicu par gurglera u beloj i crnoj boji i necu se smiriti dok ga ne budem imao na stapu.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Po mjesecu ja sam u horizontali.Živim za jedan slobodan dana i da ga provedem na vodi.Ovih dana je neki talas zahlađenja i manji intezitet sunca.Možda ga navaram ovih dana.
Znači manji mi nisu problem i njih uopšte ne tražim a ovi veći se ufolili.D amakar raubuju pa d aimam predstavu nego ih tražim na neviđeno.Iznenadio sam se u brzacima da ga uopšte nisam našao.
 

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
...jedna mala pomoc...imam stap Shimano Exage S.T.C. 9" klase 6/7 i sa njime planiram da musicarim bucova na Dunavu.Cekrk je klase 7/8.E,sad,treba mi preporuka za kanap,za malo vece izbacaje,i mislim da bude klase 7.Nemam predstavu koji da uzmem...  :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nama tu previse mudrosti! Neki sa kratkom, teskom glavom i tankim running lineom.
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
batarihter je napisao(la):
...jedna mala pomoc...imam stap Shimano Exage S.T.C. 9" klase 6/7 i sa njime planiram da musicarim bucova na Dunavu.Cekrk je klase 7/8.E,sad,treba mi preporuka za kanap,za malo vece izbacaje,i mislim da bude klase 7.Nemam predstavu koji da uzmem...  :doh:
  A zasto mislis da bude  kanap klase 7 ja bi radije uzeo 6 ako bacas dalje  i ako si usavrsio tehniku bolje ti je da  uzmes snjuru za broj manji ,,  Uzmi neki model wf a pogledaj koji su konkretno modeli pogodni za daleke zabacaje ili ce ti neko reci ja to neganjam zbog uslova nije mi potrebno ,,
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
trazi snjure na kojima pise long distance ,,, evo ti nekih modela od cortlanda  444sl wind taper ,,,444 SLseatrout distance taper 
 
Vrh Dno