Musicarenje klena u periodu novembar - mart

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Pozdrav svim cenjenim kolegama musicarima,imam jedno pitanje za sve,a glasi kako musicarit klena u perijodu NOVEMBAR-MART?
musicarim 4 godine vec i to od kraja aprila pa do kraja oktobra,toje taj prokleti otvor i zatvor sezone,musicarim na jezeru gazivode i reci ibru,ovde se vec na kraj oktobra sav klen povlaci gde ide neznam  :doh: pa neznam gde daga trazim,drugo do ove godine sam da kazem bijo normalan ribolovac lako podnosijo zimu,ali ove kriziram na suvo do aprila nema sanse da izdrzim da ne izadjem na vodu,zelijo bih da cujem vase iskustvo u lovu klena u navedenom perijodu,i eventualne predloge. DALI SE KLEN SADA MOZE TRAZITI NA JEZERU, KOJIM MESTIMA, I NA KOJE MUVE?
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Dobra tema, ne znam zasto je niko ne posecuje, verovatno zato sto retko ko i musicari klena u ovom periodu. Inace, ja sam iz Leposavica, musicarim iskljucivo na Ibru (mada se desi par puta u sezoni da odem negde dalje) zato sto za sada jedino tu i mogu... Ono sto sam ja primetio kod jednog klena kojeg sam izvadio u novembru na suvu musicu je: posle dugih pokusaja sam ga dobio na jedva 4 metra ispred sebe i to slucajno, jer sam vec poceo novi zabacaj; kada sam ga pustio odjurio je brzo ispred mene, ali nije otis'o daleko, vec se samo sakrio ispod lisca koje se zakacilo na kamenu (posto musicaris na Ibru, pretpostavljam da znas koliko lisca padne u vodu u ovom periodu i kakvo dno postaje od njega); posle toga tiho sam pris'o i video jos bar 7-8 klenova koji su tako stajali sakriveni ispod lisca (samo im rep viri  :D)...

U sustini moje glavno pitanje je kako izvaditi klena iz ovakvih mesta? Cime ga privuci? Znam da je uopste ribolov klena na ovim prostorima sveden na minimum u periodu novembar-mart, ali polazim od cinjenice da on ipak mora da jede nesto... Sta jede? Na koji nacin? U kojim delovima?... Pomozite ako znate  :doh:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ja sam retko jurio klena u ovom periodu, ali ima jedno mesto kod nas, gde se klenovi mogu videti svaki dan u toku sezone na jednom istom mestu i to u velikiom broju. Svratio sam slučajno tamo u januaru, danu kad je malo provirilo zubato sunce i baš se iznenadio, bili su tu! Naravno ne u tolikom broju, ali bilo ih je podosta, prosto me je interesovalo da li bi se zaleteli na koju mušicu ili ti možda strimer. Bacio sam im koji kamenčić, delovali su totalno nezainteresovano.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
mislim da znam mesto...... ;)
Ja sam cak isao jednog dana sa namerom da musicarim klena a bas bilo ogrejalo sunce i nema da fali.....bilo ih je i to dosta......ali totalno druga slika od one letnje kada bi na svaki bup,svaki pad bilo cega na vodenu povrsinu bar 2 klena zainteresovano poslo da izvidi situaciju...sada je to bilo ovako:birao sam najmanju kreaciju klinkhamera i pokusao sa sto finijom prezentacijom,ali nije bilo rezultata,svaki pad musice na vodu izazvao je bezaniju veoma lepih klenova....tako da sam jedino uspeo da izvucem i vratim par bodorki na gamarusa......licno,nisam za neki klenolov dok sunce ne ogreje kako valja...... :yeswink:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Bas to sto sam i ocekivao, plasljivi i nezainteresovani  :( Mada nije daleko, kad ce poceti da se hrane, vala je i njima dosta ovog zimskog spavanja  :tbumb:
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Uh,jedva cekam,kao zapeta puska sam!Muva ima,imamo i vezaca...ti sa jedne strane,ja sa druge i bice lepih klenova sa tog mesta! :drool: :yeswink:
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Nekako kad razmisljam o ovom periodu i klenu,ne padaju mi odmah suve muve na pamet...meni nekakva logika govori da bi pre imao uspeh na neke nimfe.I to mislim na imitacije crva,i slicnog,mozda neke gliste naravno vestacke...Gde ga traziti,pa opet po logici uz obalu,na dubljim mestima,oko panjeva i granja...
Ja jos nisam probao ovo,ali planiram izaci na vodu kad se prolepsa vreme,bar da bude bez kise...
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Jasam se zadnje vreme zanimo vezivajuci muve, :hammer: februar je hvala Bogu na izmaku a kad ga malo ugrije ako Bog da stap cizme i na vodu,pa ko bude bude,ko nebude malo vezbe fly kastinga nece biti zgore cisto da ne izadjem iz forme,jer sam se za ovu godinu nastelijo ko nikada do sad,a planiram posetiti i ibar i jezero (gazivode) tu sad ima puno bodorki nadam se dace bar one u martu biti zainteresovane,a ako se klen javi odmah cu se pohvaliti ovde na forumu,ali samo da februar ode eto mene kraj vode.  :bye:
 

Edin-NP

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2010.
Poruke
141
Broj reagovanja
0
Lokacija
?
Joj jes,kad sam se jutros probudijo izadjem vani kad sta da vidim  :eek: on ponovo obijeleo,ali nema veze polahko ali sigurno zima izmice  :bye: a prolece je sve blize i blize  :hammer:
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Evo nesto iz mog iskustva... Ja sam namojoj maloj reci Lugomir odlicno prolazio Novembra i to na plivajucu, uz obalu vrlo nezna prezentacija. Muva je varijacija bambule koja je vrlo tanka zutog tela na 14. Januara sam ih nasao na jednom mestu pokusao razne minijature ali nista. zadnje sto sam probao je mokra fazanov rep, zicom improvizovana mesingana glava i odlepili su na nju takodje na udici 14..... To mi je polazilo za rukom samo kad je temperatura preko 10c i klen se nalazio u plitkim delovima reke de voda sporo tece.... 

1. novebarski
2. januarski
3. moja magicna reka
 

Prilozi

  • SDC10456.jpg
    SDC10456.jpg
    141,7 KB · Pregleda: 1.082
  • IMG_1729.jpg
    IMG_1729.jpg
    98,9 KB · Pregleda: 1.316
  • IMG_1651.jpg
    IMG_1651.jpg
    63,9 KB · Pregleda: 831

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Nesto izmedju Mesica i Sulova :tbumb: Steta sto u nasem ti dargom ritskom nema klenova :( Onda bi bila vrh recica :tbumb:
 
Vrh Dno