Musicarenje klena u periodu novembar - mart

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Sutra cu pokusati i ja ...nadam se, da zatvorim sezonu klenolova ko covek...
ajde neki savet oko izbora muva, nisam nikad jurio klena u ovo vreme,  sta i kako
da mu ponudim ?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
iz iskustva sa moje reke zakljucio sam da nema velike pameti oko muve  :) bitna je velicina . koristim vel. 14 i jednostavni red tag je sve sto ti treba ...ili neka druga muva koja na telu ima pauna . mozda je na manjim rekama drugacije ali ja bi eventualno probao sa istom muvom i mozda malo manjom udicom ...16
kad dodjes na reku nemoj odmah da bacas . nema svrhe . idi obalom i trazi aktivne ribe . primetices na povrsini vode veoma sitne krugove kao sto leti prave beovice . to su zimski klenovi raspolozeni za tvoje suve muve . sada su jos osetljiviji na buckanje po vodi i samu prezentaciju . tipet stavi bas tanak i bacaj veoma pazljivo . nece reagovati na agresivan pad muve i pobeci ce u dubinu . pali lagana prezentacija i dugacke voznje .
mesta sa aktivnim klenovima su sa sporim tokom ili gotovo mrtvom vodom . pretezno vrlo plitka , manje od metra i u blizini neke prepreke .
nemoj da te iznenadi veoma bogat ulov. ako ih nadjes na gomili desava se da prodjes bolje nego leti . desavalo mi se da ulovim i preko 100 komada za nekoliko sati pecanja , mada su sitniji nego letnji
ovako ti je kod mene , pa sad prilagodi svom terenu i udri po klenovima  :)
na moravi radi klen na suve sve dok se voda ne zamuti . to nekad zna da bude i do polovine decembra
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Hvala sasats, sve ovo sto si napisao samo  je potvrdilo neke moje ideje...
sitne muve, osuncan deo reke i udri...videcemo kakav ce biti rezultat.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
rezultata mora da bude . jedini uslov koji treba ispuniti je pronaci ribe . klen sada nije svuda i mora dosta da se pesaci da bi se ribe pronasle
 

JIM

Newbie
Učlanjen(a)
21.10.2011.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Epa drugari ja sam danas bio u lov na klena  :-X  video sam dosta klenova i jednog OGROMNOG ali ni jedan nije hteo da udari ! Promenio sam sve zive muve ali nista !!  :'( :'(
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Ja nekako nisam imao uspeha u ovom periodu od kad mušičarim, sa spinom da ali na fly ne! Sad kad čitam vaše postove, verujem da šansa postoji i neću se tako lako predati  :nowink:
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
I ja bio danas i bilo je stvarno lepo pecati jedno tridesetak klencica u meri,od toga svega 5-6 preko 30cm,i to sve na bambulicu na udici #10... Nisam uspeo pronaci ni jednog veceg,ali sve jedno lepo sam se napecao i smrzao  :yeswink:
(na brzinu se spremio za vodu pa nisam poneo nista scim bi slikao,mozda sutra odem pa cu slikati ulove)

Inace ovo je fino doba za musicarenje klena,jer u vrovima se grupisu u jata i kad pronadjete jednog tu sigurno ima i jos neki,samo treba biti tih i pazljiv pri vadjenju ribe i moze se lepo pecati.
 

JIM

Newbie
Učlanjen(a)
21.10.2011.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
A na kojoj reci si  bacao ?? ???
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
JIM je napisao(la):
Epa drugari ja sam danas bio u lov na klena  :-X  video sam dosta klenova i jednog OGROMNOG ali ni jedan nije hteo da udari ! Promenio sam sve zive muve ali nista !!  :'( :'(
gde si pecao? koja voda je u pitanju?daj neku informaciju pa da probamo da pomognemo  :)
 

JIM

Newbie
Učlanjen(a)
21.10.2011.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Prvo nisava pa onda kutinska reka !!!Nema tu pomoci :)  :smoke:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
dzimi , 100% sam ubedjen da si omanuo u nacinu prezentacije . ako si primetio aktivne ribe na povrsini vezi muvu br 14 ili 16 na tipet i spusti je sto neznije na vodu . prikradi se pazljivo da te klenovi ne primete ....i nema sanse da se ne napecas . u svemu ovome najteze je naci raspolozene klenove . a ostalo polako bez zurbe i suvisnog pljuskanja i buckanja
uspeh je zagarantovan
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.180
Lokacija
Čačak
ja sam juce lepo prosao na neku lakijevu kaficu ogromna je al kad bucne nema da omane :), nabo sam jedno lepo mesto sa pristojnim klenovima i izvadio jednog, ostatak je bio oko 20cm ali ih je dosta bilo
 

JIM

Newbie
Učlanjen(a)
21.10.2011.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
Ja sam sad doso sa Nisave .. tri udarca i sva tri promasaji !! Nemogu da se nerviram vise ili sam tolko glup da ne umem da uhvatim ribu ili ne znam sta ... :doh: :doh: :doh:
 
Vrh Dno