Musicarenje klena u periodu novembar - mart

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Zavisno od godine u zimskim mesecima se moze klen musicariti ali je potrebno NAJMANJE  2-3 dana da greje sunce, obicno pecam na Z. Moravi  i gledam gde su manje otoke -tu je i voda toplija- i gde ima neko granje  nad vodom  sa koga se topi sneg i pada u vodu-pocetak ribolova-klenove aktivnosti-je oko 9 sati, muve su sa crvenim repom, fazanov rep sa crvenkastim telom, martovke,...Za jedan Божић  oko 2000. musicom sam zakacio 67 klenova!. Pojedinih godina u novembru i decembru ima uslova koji su slicni onima od oktobra, no na svakoj reci je drugacije, ja cesto trazim mesta gde su uz Moravu  ulivi MANJIH RECICA I BARE.Nezamrzle bare modu dati  manje klenove, taman da se razmrdamo i usamljeni  razlozimo misli  pred nastupajuce prolece-musice  martovke, zulu, faz. rep,  pokadkad i suve. vredi pokusati i pobeci od zene i posla, PRE SVEGA I OPROBATI USTALJENI RITAM ZABACAJA, PRONACI NEKU UBIJENU PTICU Z A  MUSICE, POGLEDATI  prijatelje KOJI GRABULJAJU CELU ZIMU...  :bye:
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
SALEJA- u pravu si, samo ako ovako mislimo mi smo  pravi musicari, ne svodi se samo ovo ime na uhvati i pusti  vec i uzivaj u svojoj okolini, vrati se u kucu, razmisljaj o vidjenom i dozivljenom, spremaj glavu za sledeca iskusenja, bolji je jedan sat u prirodi nego celi zivot u kafani. S druge strane nije riba samo klen,za jedan drugi БОЖИЋ  na suvu se zaleteo manji karas-upravo bese to babuskica!
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
Lepo razmisljanje i uopste,vidi se iz posta da musicaris iz pravih razloga koji cine musicarenje carobnim..... :tbumb:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ako mi se poveca broj izlazaka na vodu za 15% iz razloga sto ne idem u kafanu pa ja ne da necu u kafanu da udjem nego ima da prelazim ulicu kad je vidim.
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Moj zadnji izlazak u kafanu nije se bas slavno zavrsio  :doh: Tako da sam ustanovio, da je bolje da se vise drzim vode  :hammer:
 

NajIgor

Full member
Učlanjen(a)
20.04.2010.
Poruke
673
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vršac
Osvanuo sam u krevetu, ali nikako nemogu da se setim kako i kad sam tu stigao  :hammer:
Ajde nećemo više off topic-a  :mad:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
...
pb050072resizeot.jpg

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
auuuu kakva slika batooooo  :tbumb:

:respect1: :respect1: :respect1:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hvala  :) valjda pocetnicka sreca...
ako mi verujes ... ovo je prva podvodna slika koju sam slikao  :D
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Bravo majstore... i za klena, a jos vise za sliku  :tbumb:

ps.

kakve slike da ocekujemo kad malo uvezbas podvodnu ?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
hvala denmil  :)
dok moze da se peca vezbacu na reci , a preko zime u loncu punom vode  :hammer: garantovano da moze bolje od ovoga
 
Vrh Dno