Musicarenje klena u periodu novembar - mart

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja pecam klena na muvu sve dok ima uslova a kada vise nema pecam skobalja na plovak  :) znaci akcija svih 12 meseci.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Što ne pecaš mrenu... Imate odličnu vodu za nju.  Možda najbolju u Srbiji.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
prosle zime sam ulovio samo jednog oko 800g . retko se hvataju . tu gde se peca skobalj voda ima brzinu koja na odgovara klenu . ovde ga zimi mlate pored same obale na pola metra oko panjeva i u granju na dzigericu . skobaljasi retko ulove klena
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
baki ako mene pitas ? ... zimi pecam strogo na stap petljas od 5 m . prosle je bilo i zabranjeno drugacije a i da nije pecao bi kao i uvek bez masine . iz principa pecam tako jer gotovo svi koji plovkare sa masinom grebu ribu a meni se gadi od takvog pecanja . mrenu nije moguce uhvatiti zimi bez masine zbog daljine zabacaja a ne bi ni imalo sanse da se izvadi veca riba fiksnim stapom
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Tu ima razlike od vode do vode, u manjim rekama kao sto je Timok, sva riba je koncentrisana na istom mestu, u istim virovima, pogotovo zimi... Na bilo kakvu prihranu, pa i hleb legne sva riba, pa su i ulovi takvi... drugari plovkarosi kazu da im na cetri-pet skobalja udari jedan-dva klena, sto uopste nije zanemarljiv procenat.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sasvim je drugacije na moravi zimsko pecanje . bas u gradu je zimovnik duzine oko kilometar . svuda ima skobalja . hvata se od sredine reke u matici do na par metara od obale . klen je u rupama sa mrtvom vodom , gde ima granja panjeva
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
zasto baki? ne razumem ? meni se tako svidja da pecam . totalno je sportski i veoma atraktivno . jedino mi se svidja takvo pecanje pored musicarenja
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Nisam ljubitelj vecih reka,ali Saleja kada me  izvuce na lov mrene u kasnu jesen na Moravu bilo je stogod ( pa i dokumentovano na Jutjubu )

Samo prosle godine je on presao na ciljni lov mrene strimerima i imao takve mrenetine da  im nista nije mogao i to klasom # 7.

Vozile suse u krug kao ringispil i kidanja na kraju,a i stap je mogao da pukne.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
sale je opasno provalio kako da ih uhvati  :tbumb: ja za sada osim par sitnih nisam imao uspeha . 
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Klena trenutno razbijaju plovkaroši na Drini.Ko otkrije gdje je skoncentrisan vadi nemilice.Komadi o kojima mi mušičari možemo da sanjamo.
U toku je i disciplina ogrebi blago meni,mrena najviše fasuje i škobalj!
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
tommylee je napisao(la):
Klena trenutno razbijaju plovkaroši na Drini.Ko otkrije gdje je skoncentrisan vadi nemilice.Komadi o kojima mi mušičari možemo da sanjamo.
U toku je i disciplina ogrebi blago meni,mrena najviše fasuje i škobalj!

Nikad nisam upecao klena na Drini a pecao sam skobalja i hvatao ga,mrenu nisam izvadio ni jednu jer su sve koje sam kačio odlazile kad su htele. A gledao sam kako hvataju komade od kojih boli glava.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.309
Broj reagovanja
203
Lokacija
Zvornik
Krupan klen u većini slučaejva na Drini je u velikoj dubini.Slabo izlazi u plićake.I tu je jako oprezan.prije par godina sam čitavo jato locirao.par dana obigravao oko njih ali ništa.Ne raguju na mušice.
Moji plovkaroši ubace u centar rupe i čakeju,sve stoji u mjestu.Plovak ode kao metak pod vodu i ako izvade a imaju česta kidanja.
Su ribe od više kg!
Isto je sada i zimi,ko nađe krtlog tuče dok može  :'(
 
Vrh Dno