Mušičarenje na rekama složenog toka, užim od 20 m

PetarBg

Newbie
Učlanjen(a)
14.09.2008.
Poruke
11
Broj reagovanja
0
Ja bih stvarno voleo da znam sta na ovakvom mestu?Ali detaljan opis?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
PetarBg je napisao(la):
Ja bih stvarno voleo da znam sta na ovakvom mestu?Ali detaljan opis?

Ja bih ovde lagano hodao kroz vodu, pecao strogo uzvodno i polako pretraživao džepove i brzake. Sa malo strune (ne više od dve-tri dužine štapa, jer je nemoguće kontrolisati puno strune na vodi). Nimfom a možda i suvom - zavisi od mnogo toga. Na ovakvom terenu skoro nikada nema površinske aktivnosti ali riba rado kupi lepe zalogaje na površini (najčešće caddise).

Druga taktika (ali mnogo zahtevnija) je ribolov popreko nizvodno, zabačajima sa puno namerno napravljenih "zbrčkanih" zabaca gde višak strune omogućava duže zadržavanje imitacije na jednom mestu, sa "reach"-om, "curve"-om ili nekom sličnom tehnikom koju dobro znaš i služi ti da imitacija prirodnim tokom prođe ispred usta ribe. Tako možeš (i moraš) raditi sa dužim zabacima i mnogo više strune. Pretražuj od ove obale ka drugoj inače će struna poplašiti sve ribe koje su bliže tebi.

P.S. Ovde nema jurnjave, ovo mesto sa fotke traži bar 30 minuta pretraživanja, ima mnogo potencijalnih pozicija gde može biti pastrmke, a ovde ih možda ima i 10-tak!!!

P.P.S. Ako je ne uloviš nigde, ulovićeš je sa preke strane u hladovini :) I to najkrupniju :)
 

GORANHardy

Senior member
Učlanjen(a)
07.09.2008.
Poruke
158
Broj reagovanja
1
Lokacija
Borca
Petre ako, mislis na opis sa fotke to bar nije tesko.Neko je pomenuo mali odmor u smislu cigarete ili tako nesto. da obavezno tj,,odmor se iskoristi u osmatranju terena tog dela.
Dali ima riblje aktivnosti u smislu uzimanja hrane,nacin na koji se hrani i ponasanje ribe.
U stvari trazimo znakove na vodi, i oni nam govore cime se trenutno riba hrani.Na osnovu toga sta ase dogaja u vodi, na vodi i pored vode, lako nam je da zakljucimo cime cemo loviti.Ponekad je to tesko kad nema tih znakova ili pokazatelja e onda koristimo imitacije sirokog spekra.Ako se ulovi jedna riba koristi se pumpica.U ovom sl, sa fotke vidi se teren sa predivnim prelivima i dosta slob, prostora koji moze da se kontrolise na vise nacina,a svakako jedan od tih je i pozicija casovnika, kao i lov uzvodno, znaci da se utvrdi koja muva i polako bez zurbe, jer ovi prelivi obecavaju ulov, a strpljenje se na kraju uvek isplati.
 
Vrh Dno