Mušičarenje smuđa

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Zahvaljujući Goginoj školi mogu se i ja pohvaliti ... Jedan od jučer ...
 

Prilozi

  • IMAG2281-1.jpg
    IMAG2281-1.jpg
    285,3 KB · Pregleda: 219

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
oobavezno probaj Clouser Minnowa od polarne lisice. Beli stomak, perla Kristal fles a ledja boje lavander ili ljubicasto  ;) Na Dunavu sam ga razbijao na to jos vise nego na sartez I belo...u nocnim satima  dok je raubovao
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
sebastian je napisao(la):
oobavezno probaj Clouser Minnowa od polarne lisice. Beli stomak, perla Kristal fles a ledja boje lavander ili ljubicasto  ;) Na Dunavu sam ga razbijao na to jos vise nego na sartez I belo...u nocnim satima  dok je raubovao

Hvala na savjetu Seb ... Moram naručiti malo materijala pa ću uzeti i  te boje :)
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Hmmm, nitko ništa ne objavljuje u ovoj rubrici ... ok , onda ću ja ... dva od danas ... glupavo snimljeni, ali su čak bili i u mjeri za razliku od dosta onih prije ...
 

Prilozi

  • IMAG2365.jpg
    IMAG2365.jpg
    425,3 KB · Pregleda: 205
  • IMAG2367.jpg
    IMAG2367.jpg
    383,2 KB · Pregleda: 187

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bravo bravo! Koliko su dugi strimeri kojima lovis I na kojoj void lovis? Cini mi se da su ti ovi strimeri oko 5cm ili se varam?
Probaj malo duze tamo oko 8cm (pa I do cca. 12cm) pa se mozda zaleti I koji veci.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
sebastian je napisao(la):
bravo bravo! Koliko su dugi strimeri kojima lovis I na kojoj void lovis? Cini mi se da su ti ovi strimeri oko 5cm ili se varam?
Probaj malo duze tamo oko 8cm (pa I do cca. 12cm) pa se mozda zaleti I koji veci.

Seb, oko 5 cm su ... probao sam veće , nema šanse ... hoće samo 5 i jaaako malu udicu ... čim je veća udica neće ... zaboravih napisati da lovim na dravi u Belišću ... i izmjerio sam strimer 6,5 cm ... imam i dužih ali skoro sve sam uhvatio na baš taj ....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
aha kuzim, to si onda na mestu gde je veca populaija tih manjih, probaj malo terene menjati...ne poznam tvoje terene da bi mogao previse pametovati ali npr. ja sam lovio na Dravi u Osijeku kod starog drvenog turskog mosta kojeg ostaci se vide po niskom vodostaju. Tamo sam najvece imao do jedva 40cm. Onih od oko 30cm-+ je bilo podosta. Takvi su se grupirali tamo. Vece sam dobijao na totalno nekim drugim mestima. Kod viseceg mosta sam imao sve neku sicu od jedve 15cm. I isto tako na vrlo male I tanke strimere. Na samom spicu na ulazu u luku, e tu sam imao I vec malo ozbiljnije smudjeve. Sad tamo nisam lovio godinama I ne znam kakvo je stanje sada tamo.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Da, u pravu si , ovdje su svi gotovo jednaki ... gdje koji je malo veći ... smuđ uopće ne radi ali znam od prije da ga tamo ima pa onda i probam ... voda ne valja cijelu godinu ... da valja išao bih na druga mjesta jer imam čamac i motor ... sve u svemu odvratna je godina ... sreća pa imam jednu riječicu Vučicu pa se tamo zezam s bucovima i klenovima .... U osijeku sam često i počeo sam mušićariti, ali za sada po danu ... draga se rola po promenadi ili s druge strane kod zoo vrta a ja bacam ... uhvatim gdje kojeg bucova i klena ali ništa vrijedno spomena ... nisam  još probao u osijeku smuđa ... kažu da je dosta devastiran ... kada budem ostao vikend kod drage onda ću probati od kompe pa sve do špica o kojem pričaš ... tamo vidim da radi a blinkeraši samo pređu preko tih mjesta ... mislim da bih strimerima uspio po kojeg dobiti ... znam dosta mjesta kod mene gdje ga ima, ali to mogu samo jigovima ili na kedera ... tamo ne ide strimer ... velika dubina i puno granja ... moram ga još malo proučiti i ponovno se vratiti na smuđolov ali ovaj put mahačem :) ...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, neka mesta su skoro nemoguca za FF tj. nema smisla se zlopatiti... ova godina je stvatno nikakva... ja sam najbolja iskustva imao na Dunavu ali poznavao sam mesta gde se da na FF dobiti I krupnog kada izadje u lov u plice, to su bili neki dugacki limani.... za velike treba pronaci idealnu poziciju I prouciti mesto... samo kada se setim, u tri ujutro sam vec bio na Dunavu jer je po nekom pravilu radio bas tada da je sve prstalo I tako sat vremena cisti rock and roll, u cetiri vec nagli pad aktivnosti, da bi u pet vec poceo bucov da juri... sada me niko ziv ne bi natero da se tako rano ustajem...ali tako sam lovio skoto tri cele godine dok sam zivio u HR... tada nije bilo interneta za mene, sve sam ucio sam I sto sam isceprkao iz casopisa sportski ribolov.

Ima vise nacina, najlaksi je kada juri pa svega par cm pod povrsinom I do 1,5m dubine...sve sto je dublje vec zahteva dobro sklopljen system, pribor,  vezbu itd. To bi se dalo switch stapovima I brzotonucim liderima ili tonucim glavama.... Ima tu dosta toga...ali otom potom.
 

Ritchie3

Senior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
100
Broj reagovanja
0
Lokacija
Belišće
Imam ja opremu i za dublje , DH štap s skandi i skagit glavama i tonućim vrhovima ... ovo mi je jednostavnije ... dunav ne poznam jer mi je dosta daleko da idem tamo pecati i istraživati ... bio sam svega tri puta tamo i zadnji put sam uhvatio svog prvog smuđa na strimera :) ... Vodio me gogo i pokazao što kako kada i zašto ... čini mi se da sam dobro ukapirao lekciju ;) ... uz to ni karta mi ne vrijedi za dunav ... morao bih kupiti u baranji, a onda ne vrijedi za moju stranu drave .... kad moram lajati, idioti se ne mogu dogovoriti za 50 kuna .... u baranji karta 500 a kod nas 450 ... nek uvedu doplatu za pecanje na dunavu, pa tko želi neka plati i nek ide kada želi ili pronaći neko drugo riješenje ... uglavnom, sada se zezam s malim smuđarcima, a nadam se da će u 10 ili 11 mj doći malo krupniji u obalu kako to inače bude  :)
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Smudja u poslednjih par godina ima vidno manje, bar na meni proverenim mestima. Verujem da je po ovakvim vodama riba nesnadjena i neprestano menja polozaj pa ju je teze i naci kad se aktivno hrani, narocito na mestima pogodnim za mahanje. Planiram uskoro na Dunav, nade polazem u DH sa skagit glavom i  par tezih i laksih tonucih vrhova, teza imitacija pesa sa akcentom na vibrirajuci rep i "skakutanje" istim s kamena na kamen...
Ritchie, dobijem li i ovakve kao sto si ti imao, bicu srecan  :) Svaka cast, druze!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@vrana, sa dh ces jako tesko da vodis strimer ko npr. neki jig "s kamena na kamen". Ali zato mozes da vodis strimer vrlo blizu dna. Eventuelno ce tu i tamo i da poskakuce po dnu ali ne kao kad bi jigovao spin stapom. Isto tako nemas potrebe za mnogo teskim strimerima jer ce ti zabacivanje skagit i skandi biti muka. Bolje da je vrh tezak brzotonuci i lagan strimer sa mozda jako malo otezanja npr. kao sto su otezani clouser minnowi. Nikako one teske jig glave osim ako ces da ceskaras :)  ako ti teren to dozvoli. Najidealnije je da se ubode dan kada smuđ lovi i nije na samom dnu pa se DH tehnikama mogu pretrazivati slojevi vode.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Od tebe, Sebastijane, uvek dobar savet dodje. Nisam mislio na dzig glave,  ne zelim da musicarcem imitiram spin stap, pre na olovne oci i zicu. Uz natopljeno krzno, mislim da ce biti ok, da cu uspeti da spustim strimer par metara,  imam razlicite tonuce vrhove, ali cu napraviti i manje i vise otezane strimere. Poprilicni sam DH pocetnik,  srecan sam i kad izbacim kanap kako valja, zato ti posebno hvala na pomoci, druze  :)
 
Vrh Dno