Mušičarenje VS. varaličarenje pastrmke

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
Dve trokrake, to je 6 udica, od kojih bar neka prodre u oko, mozak ili škrge sitne pastrmke.
Bar si nešto tačno napisao...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Izvini druže, ali imam previše posla da bih ulazio u dublju analizu tvojih postova. Ipak, kada bih bio siguran da tvoje pisanije predstvalja verno ogledalo tvojih stavova, odvojio bih vreme da probam da te ubedim u suprotno. Nažalost, ja sam uveren da mnogi delovi tvojih postova predtavljaju čistu provokaciju drugih članova foruma, a ne izraz tvojih stavova. Ja čak mislim da ti misliš suprotno od onoga što pišeš. Mislim da je iluzorno gubiti vreme da diskusiju baziranu na takvim postovima...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Poštujem tvoju procenu, Goci, ali te uveravam da je pogrešna. Ne vređa me to što pišeš da ispisujem postove sa ciljem da bezrazložno provociram. To je tvoj zaključak, ali netačan. Probaj da ukažeš na delove mojih postova za koje tvrdiš da su samo provokacija i ništa drugo. Probaj da dokažeš da si u pravu.
Drugo, nema razloga da se izvinjavamo jedni drugima što imamo pametnija posla nego da boravimo na ovom mušičarskom forumu. Naravno da je ponekad tako. Najbolje je da ovo mesto posećujemo kada nemamo druga posla i posvetimo pažnju onome što ovde čitamo i pišemo. Mislio sam da je to svima jasno. Tvoj prethodni post je apsolutno besmislen, osim ako nema za cilj poziv ostalim članovima foruma da ne obraćaju pažnju na moje postove, što zaključujem iz poslednje rečenice "Mislim da je iluzorno gubiti vreme da diskusiju baziranu na takvim postovima...".
Ostajemo u temi. Gocijeva reč "provokacija" me inspiriše da ispišem još jednu istinu koja je nepobitna. Popularnost mušičarenja i sve veći broj ribolovaca koji love pastrmke i ostale ribe na najsportskiji način, je sama po sebi provokacija za ostale koji su svesni da je najveća veština u rukama mušičara. Ja sam svestan da, kada vadim bodorke na suvu muvu, to može da se sagleda kao provokacija upućena onima koji ni na crviće ne ulove toliko. Kada strimerom vadim štuke, to varaličar može da shvati takođe kao provokaciju. Ja na takve stvari gledam kao na sportski izazov (prevod strane reči provokacija). Kada vadim lepe pastrmke na suvu muvu i to može biti izazov za korisnika ubojitih naprava sa trokrakim udicama. Upravo to dokazuje i Goci, koji je vešt varaličar, ali ga mušičarenje izaziva i privlači. Naseo je na našu provokaciju. ;)
Goci, razmisli još jednom, ti si najbolji primer za dokazivanje mojih tvrdnji. :doh:
 

Marko

Newbie
Učlanjen(a)
25.11.2005.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Goci, probaj na www.varalicarenje.org možda i prođes tamo! Ovde nemaš prođu dok ne odfikariš 5 udica minimum!  :bleh:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mudro zboris Maki,ali mislim da si se nasao i namerio na pogresnog coveka kome si nasao da delis savete...
VERUJ MI... :nowink: :nowink: :nowink: :nowink: :nowink: :nowink:
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Maki je napisao(la):
Goci, probaj na www.varalicarenje.org možda i prođes tamo! Ovde nemaš prođu dok ne odfikariš 5 udica minimum!  :bleh:
Goci je bio moderator na dotičnom sajtu ;)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
.com! Varaličar dvojnik još nije napravljen...  ;)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
[/Izvini druže, ali imam previše posla da bih ulazio u dublju analizu tvojih postova. Ipak, kada bih bio siguran da tvoje pisanije predstvalja verno ogledalo tvojih stavova, odvojio bih vreme da probam da te ubedim u suprotno. Nažalost, ja sam uveren da mnogi delovi tvojih postova predtavljaju čistu provokaciju drugih članova foruma, a ne izraz tvojih stavova. Ja čak mislim da ti misliš suprotno od onoga što pišeš. Mislim da je iluzorno gubiti vreme da diskusiju baziranu na takvim postovima...quote] :yeswink: :yeswink: :respect1: :respect1:
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Mixmaster je napisao(la):
A šta je netačno?
Evo stigoh kući, pa imam malo vremena pre novih obaveza...  :doh:

Pročitao sam sve postove na ovoj temi, uključujući i tvoje. Osim rečenice koju sam citirao imaš još tuce čistih istina. Imaš i neke stavove sa kojima se ja ne bih složio, a i dalje tvrdim (vidim!) da su neke rečenice ubačene da bi malo provocirao/talasao... 

Inače Milanče je odlično zamislio temu  :tbumb: ali većina propušta ono pastrmka u naslovu, misleći da je ovo tema gde se tehnike ribolova rangiraju po vrednosti. Milanče je 100% jasan: koje su prednosti mušičarenja nad varaličarenjem pastrmke.

Neki u ovoj temi stigoše do Darvina i evolucije.  :doh: Ispade da će varaličari izumreti ko Neandertalci, a da će mušičar Kromanjonac vladati Zemljom, kresati naše žene i prenositi mušičarske gene!  :doh: A plovkaroše da ne spominjem, kao i čuvenog preteču svih plovkaroša, gospođu Lusi, koja je pre 3.000.000 godina na teritoriji današnje Etiopije hvatala ciklide na gliste.  :D

Ajda bar da lanem nešto na temu:

Prednosti mušičarenja pri lovu pastrmki:

1. generalno mislim da je efikasnije, naročito na manjim rekama i pri bistroj vodi
2. manje se povređuju ribe, mada je to posledica konstrukcije varalica, a ne same tehnike. Veoma se lepo može loviti i na varalice sa jednom ili 2 jednokrake udice bez povratne kuke
3. dubok i ne prebrz vir na potoku ili rečici. Par velikih pastrmki leži na dnu. Tu možete provući 5 puta varalicu i tačka. Ili ćete uloviti ili nećete, u 90% nećete. Iz cuga morate pogoditi varalicu, jer popravnog nema. Mušičarcem i nimfom uz upotrebu indikatora (bolje reći plovka, jer nije ništa drugo do običan plovak, bar ovaj Kuzmin što sam ja koristio) možete češljati taj vir pola sata, ako ste dobro sakriveni i ne preblizu do vode. Za to vreme možete promeniti 10 nimfi. Ribu možete da uhvatite iz dvadestog pokušaja.
4. Imitiranje 100 puta šireg spektra razne hrane pastrmki.
5. Mogućnost da ponudite mali zalogaj ribi, često presudno kada nije mnogo gladna. Recimo nimfu na udici 16. Najmanja varalica ima veličinu velike kamenjarke na udice broj 6.
6. Zanimljivija borba zbog nežnijeg pribora (mada ima i ultra light varaličaraca, a i teških batina mušičaraca, ali globalno uzev mušičarski štapić je osteljiviji).

Prednosti varaličarenja pri lovu pastrmki:

1. Veće reke (Drina, Nišava...), veće dubine, jača voda, mutnjikava (odlična za varalice, teška za mušičarenje), slabi svetlosni uslovi (samo svitanje ili sumrak)
2. Brža pretraga terena
3. Mogućnost da krupnoj ribi ponudite veoma krupnaj zalogaj, recimo vobler od 7-10 cm. Toliki strimer, pa još da je dovoljno težak da stigne na dno nekog vira, je nemogući zabaciti najčešće korišćenim priborom za lov pastrmke
4. Snaga štapa - da iz nekog krša (palog debla drveta) brzo izvučete krupnu pastrmku na mesto pogodnije za borbu. Naravno, ima i jakih mušičaraca, ali je prosečan varaličarski štap jači od prosečnog mušičasrkog štapa za pastrmku

Eto, smislih 10 razloga, 6:4 za muve. To vam je prednost domaćeg terena. Revanš na varalicar.com!  :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Lep post, Goci. U stvari prelep post. Nema veze što me nisi ubedio. Trudio si se, ali si zaboravio bitnu stvar. Veoma, veoooomaaa, vvveeeeoooommmmaaaa bitnu stvar. Ti si samo jednom uspešno mušičario pastrmke (je li tako, nadam se da ne grešim) i to na mestu koje je veštački naseljeno tom ribom i proglašeno posebnim revirom. Mislim da je bolje da poslušaš mene, na primer. Ja sam mušičario pastrmke najmanje 1000 puta i to uglavnom na divljim rekama raznih tipova, a lovio sam ih i varaličarenjem par stotina puta, na sličnim mestima.
Goci, prijatelju, u tom grmu leži "zec". Trebalo je da poslušaš nekoga ko ima malo više iskustva, a imaš priliku na ovom sajtu da to uradiš i sa onima sa 100 puta više iskustva.
Nadam se da shvataš o čemu pišem i da se nimalo ne ljutiš. ;)
Ono što tebi zvuči čudno i "provokativno", a nisi iskusio, može biti jednostavna istina. Treba da proveriš. Ako tako nešto napiše neko ko zasigurno zna dosta o zadatoj temi, to je razlog više da se zainteresuješ. Dva puta razmisli, tri puta proveri, pa zaključi. OK?
Tvoji početnički utisci iz mušičarenja pastrmke su veoma simpatični i lepo opisani, ali mnogo su manje šanse da budu tačni kao utisci nekog ko, na primer, više puta pobedi na takmičenjima mušičara u lovu pastrmke.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ja nisam ni pretendovao na to da ispišem esenciju istine!  ;)

Ja samo izneo moje mišljenje na osnovu 16 godina varaličarenja, par sezona mušičarenja, od toga 3 sata lova pastrmki, ali i gomilu pročitanih tekstova o mušičarenju pastrmke po raznim novinama i magazinima, kao i ovom i .com forumu. Tako malo Đokica vidi mušičarenje naspram varaličarenja, ništa ni više, ali ni manje ot toga.  :)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Goci,koliko mogu da primetim EKSTREMNO brzo napredjes u segmentu musicarenja,SVAKA CAST MAJSTORE NE BI SE IZNENADIO DA U NEDELJU NA JERMI,VISOCICI ILI MORAVICI NESTO NAUCIM OD TEBE..
:tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

piroman

Senior member
Učlanjen(a)
15.11.2005.
Poruke
179
Broj reagovanja
0
Dilema je resena!

Varalicar je pobedio juce, musicar vise NEmoze da musicari. Pobeda je slatka, poraz je materijalan...

U direktnom sukobu varalicara sa musicarom, varalicar se odlucio za vazdusnu pusku, a musicar za musicarski stap, samo jedna dijabola i musicarski stap je zamirisao holandske lale u fazi lukovice :) :) :)
 
Vrh Dno