Musicarenje

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Momci koliko vi ne znate sta pricate. Povrina vode ima dve dimenzije. I vi suvu plasirate na te dve dimenzije. Kod nimfe imate dubinu. Struje koje ne vidite. I realno teze je loviti nimfom nego suvom. Suvom sa par caka (max 5) resavas 99% situacija

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Riba kada se hrani na površini vode hrani se onim što se u tom trenutku roji, treba prepoznati šta to pliva na površini, pronaći takvu imitaciju u kutiji i uglavnom stvar je rešena.
Ali kada se hrani na dnu valja provaliti šta to kupi pod vodom, a raznih nimfi 100 po dnu gmiže, raznih boja, veličina...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Eko.... ne produbljuj agoniju. Sad ce opet maric palamudjevina da se javi.... opet ce forum da nam padne kad se raspise

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Ja nemam problema ni sa suvom ni sa nimfom, iskreno sa strimerima sam slab posto lovim samo raznim wooly buggerima,npr nikada nisam lovio  Muddler Minnow-om,nito bilo cim drugim,mada ove sezone planiram njih najvise da forsiram i tako mi je "pastrmski strimeri" postala omiljena tema ..  :)

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Jebote vi se jos uvek osvrcete na Mariceve opaske :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Dexa wooly zonker.... ili koji vec strimer manje vise je isto. Zavisi od sloja vode koji ces koristiti. Klasican madler obicno ide sa sacmom olova ispred. Jer je neotezan. Ako ga otezavas u principu mu ubijas rad-madler nacin vezivanja glave daje na radu toj muvi

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

Dexa89FLY

Full member
Učlanjen(a)
24.04.2014.
Poruke
681
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zlot kod Bora
Licno ga ne vezujem,kupio sam desetak komada pre par godina bukvalno mi trule u kutiji, na mudlera mislim ..
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Koja crna suva, provali sta kupi i nabaci i kraj price. Nimfarenje je da se ucis dok si ziv .
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Bravo momci. Sasast nimfario sam na Ribniku 😜 e sad da bacis 15 i da ti nimfa drlja po dnu i da uhvatis ribu a da nemas usrani indikator tesko da moze. Na Drini ces da nimfaris samo sa plivajucom nimfom na 15m. Meni je ipak suva jaca od nimfe.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
eko je napisao(la):
Riba kada se hrani na površini vode hrani se onim što se u tom trenutku roji, treba prepoznati šta to pliva na površini, pronaći takvu imitaciju u kutiji i uglavnom stvar je rešena.
Ali kada se hrani na dnu valja provaliti šta to kupi pod vodom, a raznih nimfi 100 po dnu gmiže, raznih boja, veličina...
Eko mislim da nije tako, i da to sve zavisi od reke do reke. Ispravite me ako gresim uvek sam tu da poslusam iskusnije.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.124
Broj reagovanja
70
Lokacija
Sjenica
Kada riba pokupi, oda svoj položaj pola stvari rešeno je.

Samo mi nije jasno zašto svi  misle da nimfa mora da se zakuca u dno da bi ulovili ribu???
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
eko je napisao(la):
Samo mi nije jasno zašto svi  misle da nimfa mora da se zakuca u dno da bi ulovili ribu???
bas sam nesto slicno poceo da pisem  :D ja mislim da je problem gradac i opste popularno cesko nimfarenje . gotovo svi su ubedjeni da je to to i kraj . garantujem da se na drini moze upecati vise ribe nimfom nego suvom
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Sale moze ako uspes da spustis nimfu blizu dna. Ja ti opet kazem mozes da nimfaris plivajucim nimfama :)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
eko je napisao(la):
Samo mi nije jasno zašto svi  misle da nimfa mora da se zakuca u dno da bi ulovili ribu???
Jer svi veruju da nimfa treba da bude otezana i  treba da ore po dnu.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Eko slazem se sa tobom da nekad ne treba da bude na dnu i sve zavisi sta imitiras.
 
Vrh Dno