Musicarenje

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maricu, ako zelis da nimfa potone na dno ili blizu dna treba da bude otezana i moras da je bacis malo uzvodno tako da ti padne u blizini vrha kanapa . dok voda zategne kanap i dok sistem stigne ispred tebe  nimfa ima dovoljno vremena da potone do dna . ribu detektujes tako sto se vrh kanapa zaustavi kao kada zakaci za dno ako je pri dnu u slobodnoj voznji ili ako je trenutak kada se sistem zategne i nimfa krene ka povrsini onda imas udarac koji osetis na stapu . nikakav problem nije ovako pecati u solidno brzoj vodi na dalje od 10m od sebe . neka bude da gresim ali sam ubedjen da bi se ovom metodom sa pravom nimfom na pravom mestu razvalila riba na drini .
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Sale vodim te da probas. Ako na 10 m od sebe spustis nimfu na dno Drine i uhvatis ribu castim te pivom i komplet lepinjom.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Naravno da ce da je spusti. Ja sam drljao dno po drini ;)

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
da spustim nimfu sigurno hocu , to je prosta stvar ...ali da ulovim ribu verovatno necu. uopste ne poznajem reku i veoma malo ribolova imam u nimfarenju lipljena , meri se u satima a ne danima . potrebno mi je bar desetak pecanja i par razgovora sa lokalnim ribolovcima da bi tacno znao koje i kakvo mesto u koje doba dana i godine i po kojoj vodi .
svaka riba se slicno peca . jednu da naucis kako treba i nema problema , problem je nepoznati teren i lociranje ribe
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Sale uhvatio bi ga sigurno

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
da spustim nimfu sigurno hocu , to je prosta stvar ...ali da ulovim ribu verovatno necu. uopste ne poznajem reku i veoma malo ribolova imam u nimfarenju lipljena , meri se u satima a ne danima . potrebno mi je bar desetak pecanja i par razgovora sa lokalnim ribolovcima da bi tacno znao koje i kakvo mesto u koje doba dana i godine i po kojoj vodi .
svaka riba se slicno peca . jednu da naucis kako treba i nema problema , problem je nepoznati teren i lociranje ribe

Ti bi se napecao, obzirom na iskustvo sa nimfama na vecoj reci. Ali nemoj da ides na Drinu jer bi posle morao da se izvinjavas mnogima iz drugog topica :hammer:
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Pa treba malu, laganu nimfu da spusti u 1,5m vode i pri tom da je lepo provuče. Gledao sam Mitu kako to radi, ni njemu to nije baš tako lako i jednostavno. Ima on tu neke fore al ne smem da otkrijem.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
A sto laganu nimfu majke ti? Jesi ti video musice za tirolac? Nisu male uopste. Pa bre ja sam kao pocetnik sa nimfama uhvatio na Drini dva lipca na nimfu.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Koliko možeš da otežaš nimfu na #16 pri tome da bude korektna a ne neka budža?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
A sto bre moras da pecas na mimfu 16 na Drini pobogu? Pa bre hvata se i na suve i na emergere daleko vece od 16. Jedna od najboljih zelenas za film se pravi na 102y vel 11. Samo jedan kratak period na Drini se peca na 16 i to sa mrsavim rezulratima. Tada se realno Drina pauzira.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Baki-Pa je napisao(la):
Koliko možeš da otežaš nimfu na #16 pri tome da bude korektna a ne neka budža?
evo npr kako moze da se oteza nimfa na 14 sa 3.5mm tungstena  :) ima prostora a inace to i radim da se doda par namotaja debele olovne zice u grudi a da se ne narusi koncepcija

15n4z0x.jpg


ove su isto na 14 sa 3,8 tungstenom , odlicne nimfe za skobalja na moravi . gomilu pokidam ili unistim udice kaceci po krupnom kamenju na dnu .

rkd6cj.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Ti bi se napecao, obzirom na iskustvo sa nimfama na vecoj reci. Ali nemoj da ides na Drinu jer bi posle morao da se izvinjavas mnogima iz drugog topica :hammer:
uteha bi bila sto maric morao da mi plati klopu i pivo  :D
ja sam stvarno ubedjen da je veoma moguce dobro pecati nimfom na drini. jedini problem je pronalazenje dobrog mesta za pecanje . niko i ne pokusava ozbiljno tako da peca pa su ljudi ubedjeni da nije efikasno . tamo se uglavnom ide na suvu muvu sto je i razumljivo zbog atraktivnosti . kada uopste ne radi riba ljudi zabace neki put nimfu i kazu nije to to.
 
Vrh Dno